Rīta Panorāma

Brokastis kopā ar Mārtiņu Gulbi

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Klāvu Sedlenieku

Intervija ar Tāli Bangu

Baltijas ceļa gadadienā simboliska skrējiena laikā vāks atkritumus

Ik gadu atkritumu savākšanai tiek tērēti visai apjomīgi līdzekļi, tomēr iedzīvotāji turpina atstāt aiz sevis atkritumus gan mežā un jūrā, gan autoceļu malās, radot būtisku apgrūtinājumu ekonomikai un vides ilgtspējai. Tāpēc 23. augustā, Baltijas ceļa 31. gadadienā, ar simbolisku skrējienu no Rīgas līdz Melturiem Amatas novadā, pa ceļam vācot autoceļu malās nomestos atkritumus, tiks pieteikta kustība «TRASHMOB», kas aicina apvienot aktīvu dzīvesveidu ar dabā pamesto atkritumu savākšanu, Latvijā Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” stāstīja iniciators un idejas autors Tālis Banga.

Līdz kustības idejai Banga nonāca, dodoties savos ikdienas treniņos. “Tie visbiežāk notiek mežā, kur esmu redzējis ļoti daudz plastmasas pudeļu un bundžu. Lai dotu pievienoto vērtību treniņiem, vienā dienā sāku atkritumu vākt. Tā radās ideja par kustības veidošanu – ikdienas aktivitātes dabā vienkārši varam apvienot ar atkritumu savākšanu,” viņš stāstīja.

Banga skaidroja, ka Melturi kā skrējiena noslēgums izvēlēts, jo šajā vietā viņš pirms 31 gada stāvējis Baltijas ceļā.

“Ja pirms 31 viena gada to darīju brīvas Latvijas vārdā, tad tagad to darīšu tīras Latvijas vārdā,” teica garo distanču skrējējs.

Plānotais skrējiena garums ir apmēram 80 kilometru, un tas ilgs aptuveni 9-10 stundas. Skrējiena laikā savāktie atkritumi periodiski tiks ielādēti pavadošajā automašīnā, kur tos nosvērs, sašķiros un uzskaitīs.

Lai atkritumu vākšana būtu parocīgāka, Banga kopā ar domubiedriem radījis arī īpaši elastīga materiāla speciālu atkritumu vākšanas somu, kas ir inovatīva visas pasaules mērogā. Pagaidām tā ir izstrādes procesā un aktīvi tiek testēta treniņu procesos, bet jau drīzumā būs pieejama gan Latvijas, gan citu valstu iedzīvotājiem. Somas apjomu veidos savākto atkritumu daudzums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti