Dienas ziņas

Baltkrievijā atbrīvo simtiem aizturēto, protesti turpinās

Dienas ziņas

Aglona: ar Dievu un ar ielūgumiem

Apmāca 2000 gadus senā sportā

Daugavpilī apgūst 2000 gadus seno sporta veidu – pūķu laivas

Pūķu laivu sacīkšu sportam ir 2000 gadu senas saknes Dienvidķīnā, kur ciematu iedzīvotāji, braucot ar šīm laivām, sacentās savā starpā. Daugavpilī šī senā sporta veida entuziasti šajā nedēļas nogalē rīkos jau otro Pūķu laivu festivālu, tikmēr šajās dienās ikvienam ir iespēja ar to iepazīties treniņbraucienos.  

“Pūķu laivas” ir divdesmitvietīgas kanoe laivas, kas tradicionāli izrotātas ar pūķa galvu un asti. Priekšā sēž bundzinieks, kurš, sitot bungas, rada ritmu airētājiem.

Sākums šim sporta veidam Latvijā bija pirms četriem gadiem, kad Lietuvas kolēģi uzaicināja piedalīties pūķu laivu sacensībās Visaginā, Lietuvā. Uz tām devās daugavpiliešu komanda. 

“Mums iepatikās, un sākām trenēties. No sākuma mums bija tikai viens treniņš nedēļā - svētdienās. Trenējamies mēs ar tūrisma laivām “Voyager”, pēc gada mēs nodibinājām biedrību “Latgales ūdens sporta veidu centrs “Dinaburg”, nopirkām vienu profesionālu “Dragon” tipa laivu,” stāstīja Latgales ūdens sporta veidu centra “Dinaburg” valdes loceklis Andrejs Tomsons.

Tālākais ceļš Andreja Tomsona vārdiem bija pašsaprotams. Dalība vienās sacensībās, tad jau nākamajās un pagājušajā gadā sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi un sporta pārvaldi tapa pirmais Pūķu laivu festivāls.

Tieši festivāls mainīja daugavpilietes Lauras dzīvi, kuras draugi uzaicināja piedalīties sacensībās un neilgi pēc tam viņa saka trenēties profesionāli.

“Treneris piedāvāja palikt, izmēģināt savus spēkus, trenēties, uzlabot savas iemaņas šajā sporta veidā, tā arī turpinām. Pats sporta veids ir kaut kas jauns. Es nekad nebiju nodarbojusies ar līdzīgu sporta veidu uz ūdens,” stāstīja pūķu laivu sacīkšu komandas “Dinaburg” jaunpienācēja Laura.

Savukārt šovasar šo sporta viedu iecienījusi daudzbērnu mamma Daina, jo pateicoties tam ir izdevies uzlabot pašsajūtu.

“Bija neliela muguras trauma, bet, turpinot staigāt un trenēties, es sapratu, ka man tas ļoti palīdz arī veselības ziņā. Man tas ļoti stiprina muguru, tāpēc es to turpinu darīt,” atzina pūķu laivu sacīkšu komandas “Dinaburg” jaunpienācēja Daina.

Pašlaik Latgales ūdens sporta veidu centra “Dinaburg” rīcībā ir divas pūķu laivas un spēcīgas komandas, kas spēj sasniegt arī labus rezultātus sacensībās. Tieši festivāla atpazīstamība ir tas, kas iepriecina airēšanas treneri Ludmilu Ivanovu, kura turpat Stropu pludmalē trenē jauniešus akadēmiskajā airēšanā.

“Tas viss pievilina un, protams, nāk arī citi cilvēki un vēlas piemēram, lai viņu bērni pamēģina kādu no šiem sporta veidiem,” stāstīja Daugavpils Individuālo sporta veidu skolas airēšanas trenere Ludmila Ivanova.

Šogad festivāls pulcēs Stropu ezera pludmalē vairāk nekā 350 dalībnieku un piedāvās krāšņas sacensības gan profesionāļu, gan amatieru grupās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt