Dzīve & stils / Tautas sports
Snēpelē aizvadītas starptautiskas pludmales tenisa sacensības

Tas ir demokrātisks sporta veids, kuru viegli ir iemācīties jebkuram – tā par pludmales tenisu saka tā spēlētāji. Latvijā tas ieņem arvien lielāku vietu, un arī spēlētāji kļūst arvien profesionālāki. Svētdien, 4.septembrī, Kuldīgas novada Snēples pagastā  tika aizvadītas pēdējās spēles starptautiskās pludmales tenisa sacensībās.  

Arī pagastos cenšas iedzīvināt ielu vingrošanu

Apzinoties, ka jauniešu dzīvesveids kļūst arvien mazkustīgāks, Ventspils veselības sporta klubs nolēmis rosināt ielu vingrošanu ne tikai savā pilsētā, bet arī mazos lauku nostūros. Ielu vingrošana ir demokrātisks sporta veids, kas neprasa lielus ieguldījumus, tāpēc jauniešiem vajadzīgs tikai neliels uzmundrinājums. Ar šādu uzmundrinājumu viņi viesojās Kuldīgas novada Vilgāles ciematiņā, ne tikai rādot paraugdemonstrējumus, bet arī daloties ar saviem dzīvesstāstiem.

Klāt ceturtais baskāju ultramaratons

27. augustā jau ceturto reizi notiks Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju pārbaudīt savus spēkus 53 kilometru (km), 34 km un 11 km skrējienā. Šīs sacensības ir vienas no retajām Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem mērot ultramaratona distanci, ir arī vienas no retajām Eiropā, kurās baskāju skrējēji tiek vērtēti atsevišķā kategorijā, tādējādi aicinot ikvienu izmēģināt dabiskas kustības prieku.

Latvietis startē leģendārajā Ledvilas 100 jūdžu skrējienā

Teju katrs skrējējs turējis rokās grāmatu „Dzimuši, lai skrietu”. Kristofera Makdugala bestsellers (dižpārdoklis) iedrošinājis daudzus skriešanu padarīt par savu ikdienas nodarbi. Arī taku skrējieni un ultramaratoni Latvijā vairs nav gluži sveša tēma. Taču Laimonis Skadiņš no Babītes ir pirmais, kurš uzdrošinājies doties pāri Atlantijas okeānam, lai iejustos grāmatas varoņu ādā un sestdien, 20.augustā, startēs Ledvilas kalnu taku 100 jūdžu ultramaratonā.

Nebijis ūdens līmenis paver iespēju jauniem airēšanas ātruma rekordiem «Salacas maucienā»

Airēšanas maratona „Salacas mauciens” 14 gadu ilgajā vēsturē augstākais ūdens līmenis bijis 2005.gadā, kad tas Mazsalacā sasniedza 56 centimetru atzīmi. 2016.gadā ūdens līmenis Salacā sacensību nedēļā sasniedzis jau 70 centimetrus, un lietus mākoņi nebeidz iepriecināt ne tikai sēņotājus, bet arī ūdenstūristus, kuri 21.augusta naktī cīnīsies par jauniem trases rekordiem.

Brīvdabas peldētāji mērosies spēkiem sacensībās Lucavsalā

Lucavsalas peldvietā Rīgas svētku laikā, 13.augustā, norisināsies sacensības peldēšanā atklātā ūdenī “Daugavas kauss”, kurās var piedalīties ikviens peldēšanas cienītājs un aktīvā dzīves veida entuziasts, informēja  Latvijas Peldēšanas federācija.

Ādažos notiek lidmodeļu «gaisa kaujas»

Līdz 7.augustam Ādažos notiek “gaisa kaujas”, kurās tiek noskaidroti labākie lidmodeļu piloti pasaules čempionāta Latvijas un Lietuvas posmos. Lidmodeļu piloti visbiežāk ir spēcīgi vīri, kas ar šo vaļasprieku un arī sporta veidu nodarbojas jau kopš bērnības, bet netrūkst arī jauniešu. Ar roku vadāmais lidmodelis gaisā spēj attīstīt ātrumu līdz pat 150 kilometriem stundā.

Mārupes MTB velomaratons - 11. septembrī

Svētdien, 11. septembrī, Mārupes novadā pēc trīs gadu pārtraukuma ar vēl aizraujošāku trasi atgriežas MTB Kalnu riteņbraukšanas un bērnu riteņbraukšanas sacensības, kuru ietvaros ikviens velobraukšanas profesionālis un entuziasts varēs pārbaudīt savus spēkus kādā no četrām maratona distancēm, vienlaicīgi pavadot dienu sportiski uzlādējošā gaisotnē. Vēl šodien var pieteikt savu dalību maratonam par īpašu cenu.

Ekstrēmo sporta veidu cienītāji Ventspilī pulcējas festivālā «Ghetto Games»

Jau piekto gadu jūlija beigās Ventspils kļūst par Latvijas ekstrēmo sporta veidu galvaspilsētu. Pirms tam visā Latvijā jau notiek sacensības, bet uz “Ghetto Games” noslēgumu sabrauc ekstrēmo sporta veidu cienītāji no visas pasaules. Jubilejas gadā rīkotāji  parūpējušies par  vērienīgu  pasākumu trīs dienu garumā. Reiz uz ielas radusies jauniešu kustība pārtapusi nopietnās sacensībās ar draudzīgu atmosfēru.

Jaunākie
Interesanti