Dzīve & stils / Tautas sports
Viļakas novadā iecienīts ložu šaušanas sports

Viļakas vidusskolā savulaik fizkultūras skolotājs Broņislavs Bondars nolēma ar savu hobiju – ložu šaušanu – iepazīstināt arī novada iedzīvotājus. Tā šo sporta veidu skolēni un pieaugušie sportisti iecienījuši vairāk nekā 50 gadu garumā. 

FOTO: Latvijas kalnu taku skrējēji startē pasaules čempionātā Portugālē; Evartam uzvara Anapurnā

Sestdienas, 29.oktobra, rītā plkst.5 pēc vietējā laika Portugālē tiks dots starts pasaules čempionātam (PČ) kalnu taku skriešanā. Otro reizi PČ startēs Latvijas komanda ar 13 taku skrējējiem, kas skaitliskajā ziņā būs līdzvērtīgs mājinieku portugāļu un tuvāko kaimiņu spāņu sastāvam. 85 kilometru skrējienam nacionālajā dabas parkā "Peneda-Gerês" ar 4680 kāpuma metriem pieteiktas 34 valstu delegācijas, kuru skrējēji cīnīsies individuālajā un komandu vērtējumā. Tikmēr Latvijas labākais kalnu taku skrējējs Romāns Evarts triumfē Anapurnas 100 kilometru skrējienā.

FOTO: Ultramaratonisti gūst pārliecību 24 stundu Eiropas čempionātā

Latvijas komandas divi debitanti pieveica vairāk nekā 200 kilometrus aizvadītajā Eiropas čempionātā diennakts skrējienā un kļuva par nacionālās izlases vilcējspēku. Savukārt dāmu komanda Francijā notikušajās sacensībās finišēja pilnā sastāvā, kas nebija noticis kopš 2010.gada. Seši nacionālie rekordi un jauns Eiropas rekords sievietēm ir sausais atlikums no kontinenta spēcīgāko diennakts skrējēju sacensībām 22.-23.oktobrī.

«Stirnu buka» Beverīnas posms atrisinās taku skriešanas seriāla rēbusu

Sestdien, 22.oktobrī, simtiem skrējēju dosies uz Valmieru un piedalīsies lielākā un populārākā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" sezonu noslēdzošajā posmā. Ātrākie cīnīsies par sezonas kopvērtējuma izšķirošajiem puntktiem, pārējie vairākās trasēs mēģinās atminēt posma noslēpumainā nosaukuma "Beverīnas pilskalns” mīklu.

Šahisti ceļ trauksmi – Rīgas šaha skola paliek bez telpām

Beidzoties Rīgas Šaha skolas īres līgumam, skolai telpas līdz ar jauno gadu būs jāpamet. Skola ar šo lēmumu ir neapmierināta, jo turpmāk šaha treniņi notiks dažādās Rīgas skolās, kas veicinās sadrumstalotību, tāpat šahistiem vairs nebūs savas sacensību vietas.

FOTO: Soļotāja Pastare aizstāv Latvijas čempiones titulu krosā

Latvijas labākā soļotāja Agnese Pastare sestdien, 15.oktobrī, Carnikavā atkārtoti kļuva par valsts čempioni krosā, sešu kilometru skrējienu pa slēpošanas bāzi „Zibeņi” veicot 24 minūtēs un 38 sekundēs. Tikmēr līdzšinējais čempions Reinis Hartmanis piekāpās Jānim Girgensonam astoņu kilometru distancē, kur noskaidroja labākos vīriešu konkurencē.

Rekordistam Sluckim neveiksme «Ironman» pasaules čempionātā triatlonā

Latvijas rekordists Rinalds Sluckis sestdien, 8.oktobrī ASV piederošajās Havaju salās startēja "Ironman" pasaules čempionātā un šo klasisko triatlona distanci (3,8km peldus, 180km velo un 42,2km skriešus) veica 9 stundās, 55 minūtēs un 15 sekundēs, atpaliekot no sava labākā snieguma par vairāk nekā pusotru stundu, liecina sacensību rīkotāju informācija. Sabiedriskais medijs lsm.lv ieskatījās pēdējo gadu Latvijas triatlonistu sasniegumu vēsturē.

FOTO: Orientieristi demonstrē savu pārākumu pirmajā apvidus skrējienā «Kurbads»

Pirmajā oficiālajā bezceļu skrējienā „Kurbads” svētdien, 9.oktobrī, uzvarēja orientierists Andris Jubelis no Madonas, 10 kilometru distanci Vecumnieku novada Zvirzdē pieveicot 41 minūtē un 14 sekundēs, kas ne katram būtu pa spēkam gludā distancē. Īpaši izsludinātajā duelī starp orientieristu Artūru Pauliņu un vieglatlētu Jānis Razgali vienas jūdzes izaicinājumā pārāks izrādījās Pauliņš, kuram izdevās savu konkurentu apsteigt par 11 sekundēm.

Olimpiete Marhele uzvar Siguldas pusmaratronā, Žolnerovics tautas skrējienā piekāpjas Hartmanim

Maratoniste un Rio olimpisko spēļu dalībniece Ilona Marhele sestdien, 8.oktobrī triumfēja Siguldas pusmaratonā, distancē pavadot vienu stundu, 17 minūtes un 20 sekundes. Vīriešu konkurencē uzvarēja Jānis Girgensons (1:07:23), aiz sevis atstājot Bigbank Skrien Latvija sezonas jauno uzvarētāju Dmitriju Serjoginu (1:07:36) un līdzšinējo titula īpašnieku Jāni Višķeru (1:07:49). Siguldā skrēja arī ātrākais Latvijas maratonists Valērijs Žolnerovičs un soļotāja Agnese Pastare.

Notiks pirmais apvidus skrējiens Latvijā

Pirmais off-trail jeb apvidus skrējiens Latvijā - “Kurbads” - notiks 9.oktobrī mežā pie Zvirgzdes, Vecumnieku novadā. Starp citām Latvijā notiekošajām skriešanas sacensībām “Kurbads” izcelsies ar tā unikālo formātu – skrējienu bez takām, ceļiem un kompromisiem.

Edgars Simanovičs: Latvietis var uzvarēt Spartatlonā

2016.gada Spartatlona skrējiens Latvijai bija veiksmīgs, jo 246 kilometru trasi pieveica visi četri latvieši par spīti kopējai statistikai – Spartu 36 stundu kontrollaikā sasniedza 234 dalībnieki no 370, kuri Atēnās uzsāka skrējienu. Pēc atgriešanās mājās Edgars Simanovičs ir pārliecināts, ka Latvijas skrējēji var cīnīties par uzvaru šajā vēsturiskajā distancē.

Rumbenieks un Kirilova uzvar Siguldas kalnu maratonā

Baltijas valstīs augstummetriem bagātākajā taku skrējienā “ASICS Siguldas kalnu maratons” 70 kilometru garajā distancē uzvarēja Andis Rumbenieks (6:35:08) un Viviana Kirilova (8:05:47). Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs sestais un vienlaikus noslēdzošais posms Siguldā pulcēja aptuveni 500 skrējējus no septiņām valstīm.

Jaunākie
Interesanti