Ronimoiss izcīna ceturto vietu Dienvidāfrikas taku skrējienā un kļūst par Latvijas Gada skrējēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss Dienvidāfrikas 100 kilometru kalnu taku skrējienā “Ultra-trail Cape Town” (UTCP) ar 4250 augstummetriem 2.decembrī izcīnīja ceturto vietu, galvaspilsētu Keiptaunu sasniedzot 10 stundās 22 minūtēs un 59 sekundēs, no trijnieka atpaliekot 18 minūtes un 32 sekundes.

Dažas stundas vēlāk Salaspilī notiekošajā Latvijas skrējēju gada ballē taku skriešanas izlases līderis uzvarēja nominācijā "Gada skrējējs". Balsojumā par sieviešu Gada skrējēju triumfēja maratoniste Ilona Marhele, kura augustā pārstāvēja valsti pasaules čempionātā vieglatlētikā un laboja savu personisko rekordu.

Nepilna pusmiljona iedzīvotāju lielās pilsētas pievārtē Andris Ronimoiss 100 kilometru skrējienu sāka, apņēmīgi turoties kopā ar līderiem, un pirmo kontrolpunktu pēc 10,3 kilometriem sasniedza nepilnā stundā, līderim zaudējot mazāk par minūti. Trases augstākās virsotnes tika sasniegtas jau distances pirmajā ceturtdaļā, izretojot sacensību dalībniekus. Ja līdz slavenajam Galda kalnam (Table Mountain) latvietis no līdera atpalika mazāk par 10 minūtēm, tad trases vidusdaļā starpība dubultojās, un no Cēsīm nākušais skrējējs palaida garām vairākus konkurentus un noslīdēja līdz astotajai pozīcijai.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pasaules kausa noslēdzošā posma otrajā daļā dalībniekus 50 kilometru skrējienā sagaidīja četras virsotnes aptuveni 400 metru augstumā, kuru laikā līderpozīcijās nostiprinājās pērnā gada uzvarētājs dienvidāfrikānis Prodigals Kumalo, finišu sasniedzot vairāk nekā stundu agrāk nekā pirms gada.

Tikmēr Andris Ronimoiss izmantoja priekšā skrienošo konkurentu pagurumu un 30 kilometros atguva savu sāktonējo ceturto pozīciju, noslēdzošajos 20 kilometros noturot 4.vietu, kas ir augstākais latvieša karjeras sasniegums. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Sacensību organziatori piedāvāja trīs distances - 100, 65 un 35 kilometru skrējienus. 100 kilometru pamatdistancē startēja 175 dalībnieki, no kuriem 26 bija sievietes. Trases rekorda labošanā no vīriem neatpalika arī ātrākā dāma Lūsija Bartolomeja (Lucy Bartholomew) no Austrālijas. Finišu neizdevās sasniegt 32% dalībnieku jeb 56 skrējējiem.

119 skrējēji tika pie Starptautiskās taku skriešanas asociācijas (ITRA) reitinga punktiem. Andris Ronimoiss (815) piekto reizi pārkāpa 800 punktu slieksnim, parādot līdzvērtīgu sniegumu Monblānā izcīnītai 19.vietai CCC distancē un Itālijas dolomītos izcīnītai 9.vietai. Augstākie sasniegumi bija gada sākumā februārī un aprīlī, kad Kanārijās un Madeirā Latvijas labākais taku skrējējs nopelnīja ITRA reitinga 842 un 829 punktus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pārliecinoši aizvadīto sezonu pasaules arēnā novērtēja arī Latvijas skrējēju gada balles apmeklētāji, balsojumā par Gada skrējēju izvēloties tieši Andri Ronimoisu (video), kurš šo titulu izpelnījās arī aizpērn, kad 2015.gadā pirmo reizi uzvarēja “Cēsis Eco Trail”.

Titulu “Gada skrējēja” nopelnīja Ilona Marhele, šajā sezonā uzvarot ne tikai seriālā “Bigbank Skrien Latvija”, bet vieglatlētikas pasaules čempionātā Londonā pārstāvot Latviju un maratona distancē 4.augustā sasniedzot jaunu personisko rekordu – 2:37:40.

Balsojumā par Gada brīvprātīgo tika novērtēts Intas Amoliņas nesavtīgais darbs neskaitāmās sacensībās. Šogad par vecmāmiņu kļuvusī skrējēja balvā saņēma mūža bezmaksas dalību “Lattelecom Rīgas maratonā”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Taču ne visi skrējēji lēma par labu svinībām gada ballē. Vairāki maratonisti un pusmaratonisti piedalījās 11., 12. un 13.Mispo ziemas maratonos, kuri risinājās trīs dienas pēc kārtas. Vislabākās sekmes uzrādīja Valdis Ņilovs, 42,195 kilometru distancē allaž finišējot uzreiz aiz uzvarētāja. No trim startiem ogrēnietim sekmīgākā bija otrā diena, kad finišs tika sasniegts ātrāk par trim stundām (2:56:15.5), un latvietis piekāpās Igaunijas pārstāvim, savukārt pirmajā un trešajā dienā Valdis Ņilovs palika aiz lietuvieša (3:13:33 un 3:03:03.3).

Trīs maratonus trīs dienās noskrēja arī Mārtiņš Sirmais un Pēteris Cābulis.

Šajā nedēļas nogalē risināsies tradicionālais Ozolnieku ziemas skrējiens. Bet garāku distanču skrējēji jau devušies uz Spāniju un Havaju salām ASV, lai piedalītos Malagas un Honolulu maratonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti