Nereti, vecāki iejaucas treneru darbā, veic skaļu vārdu apmaiņu, pārmāca bērnus un norāda uz kļūdām, neapzinoties, ka tas traucē ne tikai treneru darbam, bet psiholoģiski ietekmē bērnu. Šīs ir lietas, kuras hokeja speciālisti vēlas izskaust, lai bērni varētu spēlēt labāk. Bērnībā ir svarīgi kustēties un attīstīt sevi kā personību, tas nevar būt iespējams, ja vecāki kritizē bērnus un trenera darbu.
Hokejista mamma Inguna Kronberga norāda, ka vecāki ir ļoti lieli entuziasti, kas bieži vēlas palīdzēt trenerim un pēc spēles sarāt bērnus, bet viņa ir priecīga par padomu sniegšanu, kā palīdzēt savam bērnam. „Man daudz jāmācās būs, mierīgi uztvert, nejust par daudz un par skaļu,” sacīja hokejista mamma.
„Ļoti daudz jāstrādā. Ir ļoti daudz blakus lietas tajā treniņu procesā un tas ir tomēr liels darbs. Par to nāksies padomāt, apņemties un darīt vienkārši,” hokejista tēvs Juris Bārtulis.
Māris Ziediņš, kurš ir bijušais Latvijas izlases spēlētājs un šobrīd hokeja treneris Talsos, vecākiem skaidroja, ka par spēles gaitu, vārtu gūšanu un rezultātu atbildīgs ir tikai treneris. Vecākiem jārūpējas par to, lai bērnā attīstītu tādas īpašības kā komunikācijas spējas, pacietību, patstāvību, darba ētiku, mērķtiecību, atbildības sajūtu.
Tikmēr hokeja treneris Māris Ziediņš norāda, ka iegūtās īpašības palīdzēs tālāk dzīvē, neatkarīgi no tā vai nākotnē bērns kļūs par hokejistu. „Tās ir tās īpašības, kas viņam vēlāk dzīvē noderēs un padarīs viņu par veiksmīgu cilvēku, personību, vienalga, ko viņš darīs. Ja tas nebūs hokejs, tad tas būs arhitekts, dakteris, vai kas cits,” viņš sacīja.
Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols atzīst, ka uzvara nav punkti tablo, bet gan tas, ka bērns turpina iet hokejā un ir priecīgs par to, ko dara. Lai tas notiktu, ir jāsadarbojas visām pusēm – treneriem, bērniem un vecākiem. Tas ir svarīgi ne tikai hokejā, bet arī citos sporta veidos. „Vecāku loma ir milzīga. Daudzu gadu Latvijas uzvaras, lielās uzvaras lielā mērā ir vecāku nopelnītas. Vecāki ir tie ekipējuma menedžeri, loģistikas speciālisti, uztura speciālisti, ārsti, psihologi,” viņš skaidroja.
Pirmajā asamblejā ārpus Rīgas piedalījās teju 80 vecāki. Nākamā ir plānota februārī Liepājā un vēlāk arī citās pilsētās