Dzīve & stils / Tautas sports
Rēzeknē vienojas tautas skrējienā

Rēzeknē Latvijas Proklamēšanas gadadiena saistās ne vien ar dalību svinīgos svētku brīžos, bet jau sesto gadu pilsētnieki un viesi vienojas Tautas skrējienā “Ieelpo Rēzekni”. Šī tradīcija aizsākās kā vietējo jauniešu iniciatīva, kas tagad, neatkarīgi no laika apstākļiem, ik gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku. Stāsta Latgales kolēģi.

FOTO: Latvijas dibināšanai veltītajā ultramaratonā uzvar Cimermanis un Vāce

Edgars Cimermanis un Sigita Vāce sestdien, 12.novembrī, Valkā izcīnīja uzvaras 99 kilometru ultramaratonā „Neiespējamais skrējiens”, kas tika sarīkots par godu Latvijas Nacionālās pagaidu padomes (LNPP) dibināšanai 1917.gada novembrī. Sniega pilnajos Valkas novada ceļos un meža takās sevi pārbaudīja ap simt skrējēji un nūjotāji. Simboliskajā 990 metru gājienā no vēsturiskās LNPP ēkas devās arī neskaitāmi Valkas iedzīvotāji.

Soļotāja Jāņa Daliņa dzimšanas dienas skrējienā dodas 30 sportisti
Soļotājs Jānis Daliņš savulaik uzstādīja vairākus pasaules un vairākus desmitus Latvijas rekordu soļošanā. Viņa vārdā Valmierā nosaukts sporta stadions, izveidota piemiņas vieta, bet pat viņa paša dēls tikai tagad, tēva 112. dzimšanas dienā, pirmoreiz ieraudzīja Jāņa Daliņa dzimto māju netālu no Valmieras esošajā Brenguļu ciemā – uz to veda slavenajam soļotajam veltīts skrējiens.
Viļakas novadā iecienīts ložu šaušanas sports

Viļakas vidusskolā savulaik fizkultūras skolotājs Broņislavs Bondars nolēma ar savu hobiju – ložu šaušanu – iepazīstināt arī novada iedzīvotājus. Tā šo sporta veidu skolēni un pieaugušie sportisti iecienījuši vairāk nekā 50 gadu garumā. 

FOTO: Latvijas kalnu taku skrējēji startē pasaules čempionātā Portugālē; Evartam uzvara Anapurnā

Sestdienas, 29.oktobra, rītā plkst.5 pēc vietējā laika Portugālē tiks dots starts pasaules čempionātam (PČ) kalnu taku skriešanā. Otro reizi PČ startēs Latvijas komanda ar 13 taku skrējējiem, kas skaitliskajā ziņā būs līdzvērtīgs mājinieku portugāļu un tuvāko kaimiņu spāņu sastāvam. 85 kilometru skrējienam nacionālajā dabas parkā "Peneda-Gerês" ar 4680 kāpuma metriem pieteiktas 34 valstu delegācijas, kuru skrējēji cīnīsies individuālajā un komandu vērtējumā. Tikmēr Latvijas labākais kalnu taku skrējējs Romāns Evarts triumfē Anapurnas 100 kilometru skrējienā.

FOTO: Ultramaratonisti gūst pārliecību 24 stundu Eiropas čempionātā

Latvijas komandas divi debitanti pieveica vairāk nekā 200 kilometrus aizvadītajā Eiropas čempionātā diennakts skrējienā un kļuva par nacionālās izlases vilcējspēku. Savukārt dāmu komanda Francijā notikušajās sacensībās finišēja pilnā sastāvā, kas nebija noticis kopš 2010.gada. Seši nacionālie rekordi un jauns Eiropas rekords sievietēm ir sausais atlikums no kontinenta spēcīgāko diennakts skrējēju sacensībām 22.-23.oktobrī.

«Stirnu buka» Beverīnas posms atrisinās taku skriešanas seriāla rēbusu

Sestdien, 22.oktobrī, simtiem skrējēju dosies uz Valmieru un piedalīsies lielākā un populārākā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" sezonu noslēdzošajā posmā. Ātrākie cīnīsies par sezonas kopvērtējuma izšķirošajiem puntktiem, pārējie vairākās trasēs mēģinās atminēt posma noslēpumainā nosaukuma "Beverīnas pilskalns” mīklu.

Šahisti ceļ trauksmi – Rīgas šaha skola paliek bez telpām

Beidzoties Rīgas Šaha skolas īres līgumam, skolai telpas līdz ar jauno gadu būs jāpamet. Skola ar šo lēmumu ir neapmierināta, jo turpmāk šaha treniņi notiks dažādās Rīgas skolās, kas veicinās sadrumstalotību, tāpat šahistiem vairs nebūs savas sacensību vietas.

Jaunākie
Interesanti