Skrējēji vāks līdzekļus piecgadīgās Kristas ārstēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sadarbībā ar fondu “Ziedot.lv” skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera dalībnieki un brīvprātīgie palīgi ceturto reizi vāks ziedojumus kāda Vidzemes bērna ar kustību traucējumiem veselības uzlabošanai. Valsts simtgadē, kad 107 kilometru skrējiens vasaras saulgriežos atzīmēs jubileju, līdzekļi tiks novirzīti piecgadīgajai Kristai Spirģei, kurai staigāšanas iespējas ir ierobežotas.

Dzīvespriecīgā Krista piecu gadu vecumā spiesta pārvietoties rāpus, reizēm viņa staigāšanai izmanto palīgierīci – staiguli. Abi vecākie brāļi ir aizrāvušies ar futbolu un kopā ar mammu piedalījušies Rīgas maratona sešu kilometru skrējienos.

Kristas uzvara ir piecelšanās kājās no tupus stāvokļa. Meitene piedzima ļoti sīciņa grūtniecības 27.nedēļā un svēra 969 gramus. Pavadot divus mēnešus slimnīcā, tika noskaidrots, ka Kristai ir cerebrālā trieka ar spastisku paraparēzi.

Jaunpiebalgā dzīvojošā daudzbērnu ģimene pirms diviem gadiem zaudēja tēti. Taču Spirģu ģimenei paveicies ar vecvecākiem, kuri iesaistījušies rūpēs par bērniem. Ar labdarības fonda “Ziedot.lv” starpniecību Krista bija viens no tiem bērniem, kuri guvuši atbalstu muzikālajā projektā “#MĒSarMESA”.

Gata Irbes (Gacho) albums “Mesa” finansiāli palīdzēja deviņiem bērniem veikt terapijas kursu rehabilitācijas centrā “Poga”. Starp šiem bērniem pērn bija ne tikai Krista Spirģe, bet arī Lāsma Zukure, kurai skrējēju sabiedrība palīdzēja šogad.

 

Mess staigasim...agri vai velu..:)

A post shared by Kristine Spirge (@kristinespirge) on Jan 6, 2017 at 6:12am PST

Nodarbībās Krista bija tik mērķtiecīga, ka rezultāti neizpalika un saglabāja mammas ticību, ka reiz meita staigās savām kājām. Ja skrējējs pusmūžā, sācis kustēties, priecājas par savu progresu pēc pirmajiem treniņiem, tad mazās Kristas panākumu starpā pēc pirmā četru nedēļu kursa 2016.gadā bija spēja stabili sēdēt un piecelties kājās.

Šī gada rudenī Krista pabija Čehijā, kur tika veikta kāju muskuļu pagarināšanas operācija, kas būs jāveic atkārtoti, kamēr meitene augs un stiepsies garumā. Pēcoperācijas atlabšanas periodā mazā vidzemniece gatavojas jaunam ārstniecības kursam rehabilitācijas centrā “Poga”.

Krista ar mammu Rīgā ieradīsies janvārī, un abas ir gatavas ilgstošam, pacietīgam darbam ar savām kājām un vispārējo ķermeņa muskulatūru gluži kā skrējēji, kuri gatavojas savām sacensībām. Centra “Poga” speciālisti vēl no pirmā rehabilitācijas cikla atceras Kristu un apbrīno viņas milzu atdevi nodarbībās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Par Kristas darbaspējām un pozitīvo attieksmi pret dzīvi pārliecinājās arī skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera rīkotāju komanda, apciemojot enerģisko piecgadnieci un mammu Bērzkroga bērnudārzā. Meitene piekrita kļūt par gaidāmā pasākuma sargeņģeli.

Četru nedēļu intensīvs kurss centrā “Poga” maksā 1865 eiro. Tā kā nākamgad Kristai būs nepieciešami divi trīs šādi kursi, skrējēju sabiedrībai būs dota iespēja palīdzēt ģimenei. Arī Kristas mamma regulāri piedalās ziedošanas akcijās, atzīstot, ka ņēmusi dalību līdzekļu vākšanai mūziķim Valteram Frīdenbergam un piedalījusies citās “Ziedot.lv” akcijās.

 

Viena super diena????

A post shared by Kristine Spirge (@kristinespirge) on Jul 15, 2017 at 4:34am PDT

Vēsturiskais 107 kilometru skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 2018.gadā risināsies 10.reizi, kā arī atzīmēs piekto gadskārtu kopš teiksmām apvītā skrējiena atjaunošanas. Trešās atmodas laikā no 1989. līdz 1993.gadam Mildas sveiciena nodošana Sīmanim risinājās vasarā, tāpēc valsts simtgadē plānota atgriešanās ziedu mēnesī pie zaļās versijas, kādu pēdējo četru skrējienu dalībnieki nav piedzīvojuši. Nākamgad ierastajā nedēļas nogalē aprīļa sākumā būs Lieldienas, kuras skrējēji varēs baudīt kopā ar ģimenēm.

Skrējiensoļojumam izvēlētā nakts no 22. uz 23.jūniju būs maksimāli tuvu joprojām nepārspētā trases rekorda uzstādīšanas datumam - 1992.gada 20.jūnijam, kurā leģendārais Georgs Jermolajevs 49 gadu vecumā 107 kilometrus pieveica astoņās stundās (08:01:38). Arī 75 gadu vecumā nenogurdināmais rekordists būs viens no dalībniekiem skrējienā no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim Valmierā.

Gladiatoru pastaigā, kā to dēvēja Trešās atmodas laikā, plāno doties arī sacensību sargeņģeļa Kristas mamma Kristīne, savu lēmumu pamatojot ar vēlmi sajust skrējēju domas grūtajā ceļā pretim mērķim. Meitenes mamma ir maizes cepēja bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Ķelmēni” un sola sacensību kontrolpunktus apgādāt ar veselīgām enerģijas rezervēm.

 

Piekusušas Esam?

A post shared by Kristine Spirge (@kristinespirge) on Jun 6, 2017 at 12:44am PDT

Latvijas garākais skrējiens jubilejas reizē būs īpašs ne tikai ar norisi vienā no gada īsākajām naktīm un tai sekojošo Līgo dienu, bet arī pavisam tuvajiem simtgades Dziesmu un deju svētkiem, kuri pulcēs latviešus no visas pasaules, līdzīgi kā tas bija Trešajā atmodā, kad Rīga-Valmiera aizsākās 1989.gadā kā nevainīgas derības, bet noslēdzās ar “Pasaules latviešu Trīszvaigžņu spēlēm” 1993.gadā, kas vēlākajos gados pārtapa Prezidenta balvā vieglatlētikā. Simboliski, taču Rīga-Valmiera distancē atļauts arī soļot, un tas nav tikai tāpēc, ka Vidzemes lielākā pilsēta Latvijai devusi pirmo olimpisko medaļnieku Jāni Daliņu. Arī pašreizējais valsts labākais soļotājs Arnis Rumbenieks dzimis Valmierā.

 

??

A post shared by Kristine Spirge (@kristinespirge) on May 28, 2017 at 1:27pm PDT

Arī jubilejas reizē Rīga-Valmiera skrējiensoļojumā būs ierobežots dalībnieku skaits, un 107 vietas skrējēji biedrības “Sportlat” reģistrācijas sistēmā sāks aizpildīt no 1.janvāra.  Nesteidzīgākajiem būs iespēja pieteikties, Kristas kustību priekam atvēlot 107 eiro lielu ziedojumu. Skrējēju vārdā ziedot vidzemniecei būs iespējams arī brīvprātīgajiem palīgiem, fonda “Ziedot.lv” vai sabiedriskā labuma organizācijas “Ultrataka” kontā ieskaitot pašu izvēlētu summu. Iepriekšējo trīs gadu pieredze rāda, ka skrējēju sabiedrība spēj savākt vairāk nekā trīs tūkstošus eiro, kas bērniem ar kustību traucējumiem nodrošina pusotru nodarbību ciklu rehabilitācijas centrā “Poga”.

Bet, lai nezustu motivācija kustēties gada pēdējās dienās, sociālajā tīklā “Endomondo” turpinās sportiskais izaicinājums “107 stundas līdz 2018.gadam”, kurā iespējams krāt noskrietos kilometrus, gatavojoties nākamajai sacensību sezonai.

 
 

A post shared by Kristine Spirge (@kristinespirge) on Nov 22, 2017 at 10:50am PST

 

Skrējiensoļojumu Rīga-Valmiera sadarbībā ar fondu "Ziedot.lv", Latvijas valsts simtgades biroju, Valmieras pilsētas pašvaldību, Latvijas Universitāti un citiem atbalstītājiem rīko sabiedriskā labuma organizācija "Ultrataka".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti