Dzīve & stils / Tautas sports
«Valkas četrcīņa - 2017» aicina uz fiziskām aktivitātēm

Sacensību seriāls “Valkas četrcīņa” ir tradicionāls pasākums vairāku gadu garumā ne tikai Valkas novada, bet arī citu novadu iedzīvotājiem un arī kaimiņvalsts Igaunijas iedzīvotājiem. Tā mērķis ir popularizēt un veicināt sportiski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, nodarbojoties ar sportu visu gadu, kā arī radīt iespēju ikvienam cilvēkam sistemātiski nodarboties ar dažādiem sporta veidiem.

Jelgavā jauniešu vidū aizvien populārāks kļūst volejbols

Turpinot iesākto tradīciju, Jelgavā aizvadītas Ziemassvētku kausa izcīņas sacensības volejbolā. Šādas sacensības aizsākušās pagājušā gadsimta 70.gados kā spartakiāde starp darba kolektīviem, bet mūsdienās tās tiek turpinātas, lai  popularizētu šo sporta veidu jauniešu vidū. Šogad par Ziemassvētku kausu sacentās 12 komandas –  par trim vairāk nekā pērn.

Sēdvolejbola tradīcija Līvānos turpinās

Jau desmit gadus sēdvolejbols ir Līvānu novada sporta ikdienas neatņemama daļa. Lai gan dažādu apstākļu sakritība draudēja šo tradīciju pārtraukt, sēdvolejbolu Līvānos spēlēs arī turpmāk. 

78 gadus vecā Maiga Liepiņa piedalīsies 107 kilometru skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 2017.gadā risināsies 1.aprīlī un 107 kilometru garajā distancē plāno doties arī Salacgrīvā dzīvojošā 78 gadus vecā farmaceite Maiga Liepiņa. 2.novembrī ņiprā dāma atgriezās no Santjago Jēkaba ceļa Spānijā, kur 29 dienās pieveica 800 kilometru garo maršrutu, kuru papildināja ar papildu 100 kilometriem, lai nokļūtu līdz Atlantijas okeānam.

Krīzes laikā Amatā dibināts sporta klubs izcīnījis jau 548 medaļas

Lai sasniegtu augstas virsotnes sportā, galvenais ir apņēmība un gribasspēks. To pierādījuši Amatas novada sporta kluba „Ašais” sportisti un treneris. Kopīgiem spēkiem savas pastāvēšanas  astoņu gadu laikā viņi guvuši neskaitāmas uzvaras vieglatlētikas sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās. pierādot to, ka spēj konkurēt arī ar lielākiem pilsētu vieglatlētikas klubiem.

FOTO: Jesko noskrien galvenos favorītus un uzvar Spānijas kalnos

Ultramaratonists Andrejs Jesko savu veiksmīgo skriešanas sezonu noslēdza sestdien, 26.novembrī ar pārliecinošu uzvaru 46 kilometru garajā kalnu taku skrējienā „Barcelona Trail” Spānijā. Latvijas pārstāvis sacensībās bija izlikts ar astoto numuru, taču visu distanci noskrēja kā neapšaubāms līderis un finišēja pirmais nepilnu 400 dalībnieku konkurencē, kuri bija sabraukuši no 20 valstīm pat ārpus Eiropas.

Liepiņa un Girgensons Spānijā labo personiskos rekordus maratonā

Garo distanču skrējēji Jolanta Liepiņa un Jānis Girgensons Valensijas maratonā ievērojami pārspējuši savus iepriekšējo labāko maratonu rezultātus un pietuvojušies olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvam, liecina sacensību rīkotāju sniegtā informācija. Jolanta Liepiņa 42,195 kilometru garo distanci 20.novembrī noskrēja 2 stundās, 46 minūtēs un 8 sekundēs, savukārt Jānis Girgensons finiša līniju šķērsoja pēc 2 stundām, 19 minūtēm un 5 sekundēm, kļūstot par Latvijas ātrāko maratonistu 2016.gadā.

«Dzintara aplis» nākamgad norisināsies visās trīs Baltijas valstīs

Latvijas Automobiļu federācijas Šosejas komisija apstiprinājusi vēsturisko automašīnu seriāla “Dzintara aplis” 2017. gada norises kalendāru. Nākamais gads vēsturiskajā autošosejā solās būt vēl aizraujošāks, jo „Dzintara aplis” 2017. gada sezonā startēs kopā ar Baltijas un Latvijas autošosejas čempionāta dalībniekiem. Kopumā paredzēti pieci posmi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Rēzeknē vienojas tautas skrējienā

Rēzeknē Latvijas Proklamēšanas gadadiena saistās ne vien ar dalību svinīgos svētku brīžos, bet jau sesto gadu pilsētnieki un viesi vienojas Tautas skrējienā “Ieelpo Rēzekni”. Šī tradīcija aizsākās kā vietējo jauniešu iniciatīva, kas tagad, neatkarīgi no laika apstākļiem, ik gadu pulcē vairākus simtus dalībnieku. Stāsta Latgales kolēģi.

FOTO: Latvijas dibināšanai veltītajā ultramaratonā uzvar Cimermanis un Vāce

Edgars Cimermanis un Sigita Vāce sestdien, 12.novembrī, Valkā izcīnīja uzvaras 99 kilometru ultramaratonā „Neiespējamais skrējiens”, kas tika sarīkots par godu Latvijas Nacionālās pagaidu padomes (LNPP) dibināšanai 1917.gada novembrī. Sniega pilnajos Valkas novada ceļos un meža takās sevi pārbaudīja ap simt skrējēji un nūjotāji. Simboliskajā 990 metru gājienā no vēsturiskās LNPP ēkas devās arī neskaitāmi Valkas iedzīvotāji.

Jaunākie
Interesanti