Dzīve & stils / Tautas sports
Latvijas čempionāts ūdenstūrismā «Amata 52» pulcē laivošanas entuziastus

Par pēdējo dienu mainīgajiem laikapstākļiem un lietavām priecīgi Latvijas ūdenssporta entuziasti, jo sestdien un svētdien Latvijas populārākajā krāčupē Amatā norisinās Latvijas čempionāts ūdenstūrismā “Amata 52”. Aptuveni 100 laivotāju no visas Latvijas sacenšas atkarībā no peldlīdzekļiem un tiek vērtēti vairāk nekā 10 klasēs.

Sākas lielākā orientēšanās seriāla «Magnēts» vasaras sezona

Neiztrūkstoša pavasara sastāvdaļa tautas sportā ir vasaras orientēšanās sezonas atklāšana Pierīgas mežos. Ar sacensībām 5.aprīlī Šmerļa mežā pie t/p "Alfa", 6.aprīlī Imantā un 7.aprīlī Berģu mežā sāksies 47.orientēšanās sacensību seriāla "Magnēts" sezona. Tiesa, orientieristiem sezona nemaz nebija beigusies, vienīgi ziemas orientēšanos pēc Lieldienām nomaina vasaras sezona, kurā cīņa par kopvērtējuma punktiem sākas no jauna.

Rīgas pavasara rogainingā uzvara Latvijas duetam

Sestdien, 26.martā, pie iepirkšanās centra "Atrium Azur" notika ceturtais Rīgas rogainings, kur bija pieteikušies dalībnieki no sešām valstīm, vēsta sacensību rīkotāji. Uzvaru garākajā sešu stundu distancē sīvā cīņā ieguva latviešu komanda “Vajag bik ātrāk” ar rīdziniekiem Zigmundu Bīberu un Andri Ronimoisu sastāvā, kuri tikai par diviem punktiem pārspēja spēcīgo igauņu un somu duetu “Armo & Juha”.

Orientēšanās sezonu ar uzvaru iesāk Līga Ārniece un Dāvis Dišlers

Otrajās Lieldienās Imantā notikušajās sprinta orientēšanās sacensībās “Lieldienu balva” savus spēkus jaunās orientēšanās sezonas sākumā izmēģināja 375 dalībnieki, starp kuriem ātrākie izrādījās Dāvis Dišlers un Līga Ārniece, informē Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Aicina uz Neatkarības dienas velobraucienu Jūrmalā

Turpinot pērn iesākto tradīciju, arī šā gada 4.maijā Jūrmala aicina uz grandiozu sporta un veselīga dzīvesveida pasākumu – Neatkarības dienas velobraucienu Jūrmalā. Velobrauciens norisināsies par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26. gadadienai.

«Vivus MTB» riteņbraukšanas seriāls piedāvās pusaudžiem piemērotas distances

Šogad 17.aprīlī Ventspils Piedzīvojumu parkā sāksies "10.Vivus.lv MTB" maratonu seriāla sezona, vēsta biedrība „Latvijas Kalnu riteņbraukšanas attīstības centrs" (LKRAC). Līdz šim Latvijas MTB sacensībās bērniem līdz 12 gadiem tika organizēts īpašs bērnu brauciens ar distancēm no 400 metriem līdz diviem kilometriem, bet, sasniedzot 11-12 gadu vecumu, pusaudžiem bija tikai viena iespēja - piedalīties pusmaratona 25-30 kilometru garajā distancē. Sacensību seriāla organizatori, konsultējoties ar Latvijā vadošajiem velo treneriem un ārstiem, nonāca pie secinājuma, ka vecāki pakļauj savus bērnus pārslodzēm, kas negatīvi ietekmē pusaudžu fizisko veselību un grauj viņu motivāciju turpināt velo aktivitātes. Tādēļ, sākoties jaunajai sacensību sezonai, tiks piedāvāta jauna 10-15 kilometrus gara distance pusaudžiem.

Sieviešu skrējiens šogad norisināsies divās dienās

Ierastā 1.maija vietā šogad Sieviešu skrējiens Mežaparkā notiks vasaras sākumā - 11. un 12.jūnijā. Pirmā diena tiks veltīta brīvdabas fitnesam Latvijas un ārvalstu treneru vadībā, savukārt otrajā dienā -  jau ierastais skrējiens, informē organizatori.

Rozentāla skriešanas svētkos triumfē Višķers un Zālīte

Garo distanču skrējējs Jānis Višķers un ikšķilniece Inga Zālīte izcīnīja uzvaras Rozentāla skriešanas svētkos, kas sestdien, 19.martā, tika aizvadīti Saldū. Vērienīgās skriešanas sacensībās, godinot glezniecības vecmeistara Jaņa Rozentāla 150.dzimšanas dienu, piedalījās aptuveni tūkstotis dalībnieku.

Lieldienās meklēs kontrolpunktus Rīgas rogainingā

Jau nākamnedēļ pie iepirkšanās centra “Atrium Azur” pulcēsies tūkstotis kontrolpunktu meklētāju, jo 26.martā notiks orientēšanās sacensības “Rīgas pavasara rogainings”. Pasākumā piedalīsies dalībnieku komandas no piecām valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Krievijas un Latvijas, vēsta sacensību rīkotāju pārstāve Marta Zumberga.

Seriāls «Skrien Latvija» atklāj sezonu ar koptreniņu Rēzeknē

Ar īpašu treniņu skriešanas seriāla "Bigbank Skrien Latvija" sestā sezona atklāta tieši mēnesi pirms Rēzeknes pusmaratona. Trešdien, 9.martā, Latgales sirdī pulcējās skriešanas seriāla rīkotāji, Rēzeknes posma vēstnese, skrējēja un Rio Olimpisko spēļu dalībniece Gunta Latiševa-Čudare, kā arī vairāk kā 150 skriešanas entuziastu, lai gatavotos drīzumā notiekošajam skrējienam un dalītos gaidāmajos sezonas jaunumos.

Ugunsdzēsēji cīnās par kausiem volejbolā un veidos izlasi

Vairāk nekā 60 ugunsdzēsēju no visiem Latvijas novadiem ierasto glābēja formu piektdien, 11.martā, nomainīja pret sporta tērpu, lai piedalītos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) čempionātā volejbolā. Šādas sacensības jau trešo gadu rīko Zemgales reģiona brigāde, bet labākie spēlētāji jau nākamajā mēnesī Latviju pirmo reizi pārstāvēs ugunsdzēsēju volejbola turnīrā Čehijā.

Rīgas maratons cer piesaistīt 30 000 skatītāju

"Lattelecom" Rīgas maratona laikā šogad īpaši piedomās ne tikai par skrējējiem, bet arī līdzjutējiem. Organizatori šogad cer pulcēt skrējēju daudzumam atbilstošu skaitu līdzjutēju - ap 30 000.

Aptauja: Riteņbraukšana - iecienītākais vaļasprieks starp sporta veidiem

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka riteņbraukšanu var minēt kā iecienītāko Latvijas iedzīvotāju sporta veidu. Ar to nodarbojas 22% no 1005 respondentiem, kuri piedalījās aptaujā dažādos Latvijas reģionos. Riteņbraukšanai seko peldēšana (15%),sporta nodarbības zālē, aeorobika un joga (9%).

Prestižajā Kanāriju salu 125 kilometru kalnu ultramaratonā latvieši starp 30 elites skrējējiem

Aizvadītajā nedēļas nogalē Spānijai piederošajās Kanāriju salās ar 125 kilometru kalnu taku skrējienu aizsākās pasaules ultra garo skrējienu tūre (UTWT). 8000 augstummetru bagātajā skrējienā "Transgrancanaria" (TGC) lielisku sniegumu demonstrēja vairāki Latvijas sportisti. Romāns Evarts un Andris Ronimoiss ierindojās ātrāko 30 finišētāju vidū un piekrita intervijai ar sabiedrisko mediju lsm.lv.

Arī Kuldīga iesaistās volejbola zibakcijā

Lai vairāk pievērstu sabiedrības uzmanību volejbolam un to popularizētu, Eiropas volejbola konfederācija sadarbībā ar nacionālajām federācijām pirmdien, 29.februārī, rīkoja vēl nebijušu zibakciju – “Vēl vienu dienu volejbolam”. Latvijā šai idejai atsaucās vairāk nekā 30 pilsētas un novadi. Viena no vietām – Kuldīga.

Jaunākie
Interesanti