Sadaļas Sadaļas
Latvijā speciālisti strādā pie testa Covid-19 mutāciju noteikšanai
Lai noteiktu, vai sasirgušajam ar Covid-19 ir kāda no lipīgākajām vīrusa mutācijām – piemēram, Anglijas vai Dienvidāfrikas variants, Biomedicīnas pētījumu centrā veic vīrusa genoma izpēti un tas aizņem vidēji nedēļu. Te jāpiebilst – pēdējā nedēļā pārbaudītajos paraugos bīstamā mutācija nav atklāta. Taču aizdomas par Covid-19 lipīgākas mutācijas klātbūtni Latvijā jau tuvāko nedēļu laikā varētu noteikt laboratorijā – vienlaikus ar analīžu parauga paņemšanu. Gulbja laboratorijas speciālisti tādu testu šobrīd izstrādā. Ja viss izdosies, kā cerēts, šis varētu kļūt par nozīmīgu palīgu epidemiologu darbā.
Pasaules veselības organizācija kritizē Eiropu par vakcīnu nacionālismu
30. janvārī aprit gads kopš Pasaules veselības organizācija (PVO) izsludināja ārkārtas stāvokli saistībā ar Covid-19 izraisošā vīrusa izplatību visā pasaulē. Gadu vēlāk pasaules uzmanības centrā ir jautājums par vakcīnu pieejamību gan pasaules bagātākajās valstīs, gan nabadzīgākajās. Laikā, kad Eiropas Savienība ir ieviesusi ierobežojumus vakcīnu eksportam, Pasaules veselības organizācija brīdinājusi par vakcīnu nacionālisma radītajām sekām.
Vai ārsta izziņa ļauj iepirkties bez sejas maskas?
Nepatīkamu situāciju kādā Rīgas veikalā piedzīvojusi Anita, kura medicīnisko iemeslu dēļ nevar uzvilkt sejas masku, un to apliecina arī ārsta zīme, kuru gan veikala apsargs neņēma vērā un viņu iekšā neielaida. Pašvaldības policija skaidro, ka noteikumos nav atrunāts, vai ir nepieciešama ārsta izziņa, bet Veselības ministrija aicina visus būt izprotošiem un šādas ārsta zīmes tomēr ņemt vērā, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Skaistumkopšanas nozares pārstāvji Daugavpilī pārliecināti, ka ierobežojumi veicinās ēnu ekonomiku
Skaistumkopšanas nozarē, kurā jau kopš pērnā gada nogales ir pilnīga dīkstāve, valda neziņa un satraukums par savu nākotni. To izjūt arī nozares speciālisti Latgalē, daudzi skaistumkopšanas speciālisti nepieteicās vai arī nesaņēma valdības solītos pabalstus par dīkstāvi pērnajā gadā. Šobrīd lielākas cerības uz jauno dīkstāves pabalsta regulējumu, kas varētu paplašināt pabalsta saņēmēju loku. Tomēr tas ir tikai īslaicīgs ielāpa likšanas modelis uz nozari, kurā strauji aug pelēkā ekonomika, un tāpēc ir arvien lielākas bažas par oficiālo salonu darbības pastāvēšanu nākotnē.
Profesors: Covid-19 slimniekiem jābūt piesardzīgiem arī pret mājdzīvniekiem
Ja mājsaimniecībā, kur mīt mājdzīvnieki, ir kāds Covid-19 slimnieks, piesardzīgi jāattiecas arī pret ģimenes mīluļa veselību, norādīja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” direktors un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes profesors Aivars Bērziņš.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt