Maksas rezidentūras ēnas puse – pabalsts pēc saslimšanas ar Covid-19 nepienākas
Kādas rezidentes saslimšana ar Covid-19 – visticamāk, dežūras laikā slimnīcā – no jauna aktualizēja Latvijā jau gadiem neatrisināto jautājumu par sociālajām garantijām. Ārsti, kuri par medicīnas studijām maksā paši, ir sociāli pilnīgi neaizsargāti, jo par darbu slimnīcā nesaņem atalgojumu. Un tad, kad slimība skar pašus, viņi nevar pretendēt uz slimības pabalstu.
Covid-19 vakcinācijas birojā sola divreiz lielāku algu, nekā paredz normatīvi
Līdz otrdienai, 19. janvārim, var pieteikties darbam topošajā Vakcinācijas projekta birojā. Lai gan birojs būs Veselības ministrijas struktūrvienība, biroja vadītājam  paredzēts divreiz augstāks atalgojums, nekā valsts iestādēs pieļauj normatīvie akti. Ministrija skaidro, ka tādā veidā iecerēts piesaistīt augsta līmeņa profesionāļus.  
Kariņš: Nav pamata Covid-19 ierobežojumu atcelšanai vai īpašai mīkstināšanai
Pašlaik nav nekāda pamata domāt, ka valdība tagad varētu atcelt vai īpaši mīkstināt Covid-19 apkarošanai noteiktos ierobežojumus, jo situācija pagaidām tikai nedaudz stabilizējas, bet ir jāpanāk saslimstības samazināšanās, attālinātajā preses konferencē pauda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Sociālās aprūpes centriem jāveido vakcinēties gribētāju saraksti; potes – ne agrāk par februāra vidu
Ilgstošas sociālās aprūpes centros vakcinācija pret Covid-19 varētu sākties, ātrākais, februāra vidū. Taču pagaidām vēl ir daudz neskaidrību, kā tas notiks un cik vispār būs vakcinēties gribētāju. Situācija ir smaga – pēdējās divās nedēļās Covid-19 skāris vairāk nekā 80 sociālās aprūpes iestāžu, un Latvijas Pašvaldību savienība uzsver: problēmu risināšanai vajadzīga vienota pieeja neatkarīgi no tā, vai sociālās aprūpes centrs pieder valstij, pašvaldībai vai ir privāts. Skaidru stratēģiju gaida arī īslaicīgas sociālās aprūpes veicēji – dienas centri, grupu dzīvokļi, patversmes un mājas aprūpētāji.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt