Austrālijā iedzīvotājus vakcinēs no marta
Atšķirībā no citām valstīm, Austrālijā iedzīvotāju vakcinēšana vēl nav sākusies. Tur iedzīvotāji potes pret Covid-19 varēs saņemt tikai no marta. Vienlaikus pagaidām iedzīvotāji par vakcinēšanos tik ļoti nesatraucas, jo Austrālijā tagad ir vasara un vīruss atkāpies.
Cik pedagogiem piemaksāja par darbu Covid-19 apstākļos?
Covid-19 dēļ gandrīz jau veselu gadu vairāk darba ir ne vien mediķiem, bet arī pedagogiem, kam nākas pielāgoties mācībām digitālā vidē un reizumis strādāt paralēli gan klātienē, gan attālināti. Kā novērtēt  un atalgot skolotāju darbu Covid-19 pandēmijas laikā? Pagājušā gada nogalē ministrija lēma skolotājiem piemaksas izmaksāt par rudens semestri. Cik liels bija skolotāju darba novērtējums?
Policija: Cilvēki diemžēl joprojām uztver mājsēdes ierobežojumus diezgan nenopietni
Komandantstunda jeb tā sauktā mājsēde ir spēkā arī šajā nedēļas nogalē, un tas nozīmē, ka pamest savu dzīvesvietu laikā no desmitiem vakarā līdz pieciem no rīta ir aizliegts. Izņēmums ir darba darīšanas vai medicīniskas vajadzības, taču šādā gadījumā obligāti līdzi jāņem pašapliecinājums – veidlapa, kurā rakstīts, kur dodieties. Kā Latvijas Televīzijai norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Inga Zonberga, situācija, salīdzinot ar iepriekšējām mājsēdes naktīm, nemainās - cilvēki joprojām uztver ierobežojumus diezgan nenopietni.
Vai Ilze Viņķele stāsta patiesību par «AstraZeneca» vakcīnu
Pēc bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles vārdiem, viens no iemesliem, kāpēc Latvija pasūtījusi kompānijas “AstraZeneca” vakcīnas pret Covid-19 maksimālo daudzumu, bijis tāds, ka pētījumā tā vienīgā no visām spējusi pārtraukt vīrusa transmisijas ķēdi. Kā parādīja “Melu detektora” pārbaude, uz jautājumu par to, vai ar vakcīnu pret Covid-19 sapotētie var ne tikai smagi neslimot paši, bet arī neinficēt citus, joprojām nav skaidras atbildes.
Slepenais eksperiments. Kā Zviedrijā tika pārbaudīta teorija par pūļa imunitāti pret Covid-19
Aizvadītajā gadā Zviedrijas valdība ne reizi vien paziņoja, ka kolektīvās imunitātes sasniegšana nav daļa no tās oficiālā plāna cīņai ar Covid-19. Tomēr likme uz šo stratēģiju tika likta, un tas notika slepeni, liecina publiskotā sarakste. No tās faktiski izriet, ka viena cilvēka zinātniskie uzskati tika pārbaudīti laboratorijā, kuras lielums bija visa valsts. Un eksperiments izgāzās.
Covid-19 vakcīnās nav embriju šūnu
Sociālajos medijos ik pa laikam izskan, ka daļa cilvēku atteiksies vakcinēties pret Covid-19 tāpēc, ka vakcīnu sastāvā esot izmantotas abortētu embriju šūnas. Ar vakcīnu tapšanas procesu saistītie ētiskie apsvērumi raisījuši diskusiju arī katoļu baznīcas pārstāvju vidū – arī tāpēc, ka Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks aicinājis vakcinēties. Taču apgalvojumi par embriju šūnu izmantošanu ir maldinoši.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt