Kādēļ Covid-19 ietekmē ožu un garšu? Pētniekiem zināmas jaunas nianses
Pagājis jau vairāk nekā gads, kopš nezināms vīruss kaut kur tālajā Ķīnā strauji izvērtās plašā vispasaules pandēmijā. Līdz šim noskaidrots, ka viena no būtiskākajām jaunā koronavīrusa pazīmēm, kas ļauj atpazīt tā klātbūtni cilvēka organismā, ir ožas un garšas zudums. Šī fenomena iemesli ir neskaidri, tomēr nu pētniekiem izdevies atklāt vairākas nianses, kas ļauj labāk izprast vīrusa ietekmi uz šīm divām cilvēkam tik svarīgajām maņām.
Vakcīna pret Covid-19 nevar ietekmēt DNS. Skaidro Latvijas zinātnieki
Nav pamata uztraukumam, ka vakcīna pret Covid-19, kas satur RNS, var ietekmēt cilvēka DNS, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” vienprātīgi apliecināja Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesore Una Riekstiņa, Rīgas Stradiņa universitātes Onkoloģijas institūta vadošā pētniece Inese Čakstiņa un arī Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģiju institūta vadošais pētnieks Jānis Liepiņš.
Vairāk spriedzes – mazāk seksa. Izpētīta Latvijas iedzīvotāju seksuālā dzīve Covid-19 laikā
Covid-19 epidēmijas pirmais vilnis un stingrie ierobežojumi pavasarī ir atstājuši iespaidu uz Latvijas pāru attiecībām, seksuālo uzvedību, reproduktīvo veselību un ar to saistīto medicīnas pakalpojumu pieejamību, secināts pusgadu ilgušā pētījumā. Daudziem pāriem attiecībās šajā laikā pieauga spriedze, kas rezultējās mazākā apmierinātībā ar seksuālo dzīvi, intervijā LSM.lv norādīja viena no projekta pētniecēm, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Ieva Briedīte.
Arī pēc Covid-19 pārslimošanas iesaka vakcinēties
Arī pēc Covid-19 izslimošanas speciālisti tomēr iesaka iedzīvotājiem vakcinēties pret jauno koronavīrusu, attālinātajā preses konferencē norādīja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.
Endokrinoloģe: D vitamīns mazina risku smagi saslimt ar Covid-19
Vairāku valstu pētnieki uzmanību pievērsuši D vitamīnam. Lai arī pētījumi ir tikai sākuma stadijā, jau tagad publicēti zinātniskie raksti, kas apliecinājuši, ka D vitamīns ir efektīvs gripas un Covid-19 infekciju risku mazināšanā, kā arī veselības atgūšanā pēc saslimšanas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina endokrinoloģe, interniste, Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijas valdes locekle, D vitamīna pētniece Maija Gureviča.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt