Vai sejas maskas pasargā no Covid-19 un kā tās pareizi lietot
Līdz ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanos sejas aizsargmaskas kļuva gandrīz vai par deficītu, vairāki uzņēmumi pārorientējās uz to ražošanu. Lai gan maskas nav drošs aizsardzības līdzeklis pret Covid-19, tās ir jānēsā cilvēkiem ar slimības simptomiem, lai pasargātu citus. Savukārt pašaizsardzībai nepieciešami noteiktās filtrācijas pakāpes respiratori, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Mediķiem un policistiem pieejams bezmaksas psiholoģiskais atbalsts
Krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” speciālisti piedāvā attālinātas (online) bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas medicīnas darbiniekiem un policistiem, kas ir nepieciešams saistībā ar darbu pastiprinātā, augstas spriedzes un izdegšanas riska režīmā, informēja Veselības ministrijā.
«Jā, man ir bail!» Emocionālās veselības ceļvedis Covid-19 krīzes apstākļiem
Neziņa par nākotni, uztraukums par savu un tuvāko veselību, bažas par ekonomisko situāciju, sociālā izolētība – šie un citi Covid-19 krīzes izraisītie apstākļi rada labvēlīgu augsni trauksmei un citiem emocionāliem traucējumiem. Tas var izraisīt nebeidzamu riņķa danci – bailes saslimt ar vīrusu rada trauksmi, kas savukārt nelabvēlīgi ietekmē imunitāti, jo fiziskā veselība iet roku rokā ar garīgo. Kā šajos apstākļos saglabāt emocionālo līdzsvaru?