Profesore: Covid-19 saslimšanas gadījumā nozīme ir arī ģenētiskiem faktoriem
Dabiskā imunitāte pret Covid-19 nestrādā un saslimt var pat tie, kuri vispār nekad nav slimojuši ar saaukstēšanās slimībām, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja, profesore Juta Kroiča. Viņa arī norādīja, ka ir atklāts gēns, kas veicina plaušu nepietiekamību un ir ļoti būtisks saslimšanas gadījumā.
Ar Covid-19 smagi slimo arī bērni. Risinājums – vakcinācija
Inficēšanās un saslimšanas ar Covid-19 gadījumi bērniem tiek reģistrēti visā pasaulē. SARS-CoV-2 vīrusa infekcija bērniem parasti norit klīniski relatīvi vieglā formā, ko visbiežāk raksturo drudzis, klepus, iesnas vai aizlikts deguns, muskuļu sāpes vai nogurums. [1]
Trīs Covid-19 fāzes – no nemanāmas inkubācijas līdz dziļiem elpceļu bojājumiem
Covid-19 saslimšanai var izdalīt trīs slimības fāzes – inkubācijas periods, augšējo elpceļu simptomu parādīšanās un dziļo elpceļu bojājumu stadija, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja ģimenes ārsts, Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis Ainis Dzalbs. Viņa praksē līdz trešajai slimības stadijai neviens vakcinētais pacients nonācis nav.
Profesors Danilāns Covid-19 pārslimošanu pērn atceras ar asarām un aicina vakcinēties
Vienmēr aktīvais un runīgais ārsts, profesors Anatolijs Danilāns pērnā gada izskaņā pārslimoja koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto slimību Covid-19. Lai gan viņš pēc rakstura nav vaidētājs, Danilāns atzina, ka slimības gaita bijusi ļoti smaga. Slimnīcā pavadīto laiku viņš atceras ar asarām acīs. Cilvēku paļaušanos uz savu imunitāti un nevēlēšanos vakcinēties viņš sauc par dziļu, stipru egoismu.
RSU profesore: «Moderna» un «Pfizer» vakcīnas – abas labas. Vai viena tomēr labāka?
Jo ilgāks laiks paiet kopš tā brīža, kad augsta riska grupu pārstāvji (medicīnas darbinieki, seniori utt.), kā arī citas sabiedrības grupas dažādās pasaules valstīs pabeidza pilnu vakcinācijas kursu, jo lielāka rodas interese par to, cik tad ilgstoša ir vakcīnu sniegtā aizsardzība un cik efektīvas tās ir ilgtermiņā. Īpaša uzmanība tiek pievērsta jaunajām jeb ziņneša/informācijas RNS – iRNS (no angļu valodas mesendžera RNS – mRNS vai mRNA) vakcīnām, ar kurām kā speciālisti, tā sabiedrība saistīja īpašas cerības. Tieši šī iemesla dēļ, ka "Pfizer/BioNTech" un "Moderna" vakcīnu pamatā ir viena un tā pati ‘mRNA platforma’ un arī sākotnējie klīniskie pētījumi uzrādīja ļoti līdzīgu efektivitāti pret simptomātisku Covid-19 norisi: 95% – "Pfizer/BioNTech", 94% – "Moderna", tās tika uzskatītas par vairāk vai mazāk ekvivalentām.
Covid-19 pacientiem mājās iesaka vingrot un negulēt uz muguras
Lai gan katru dienu Covid-19 pacienti nonāk slimnīcā, ļoti daudzi inficētie vīrusu izslimo salīdzinoši viegli un ārstējas mājās. Tieši tādēļ LTV lūdz ģimenes ārstei Daiga Krustiņa ieteikt, ko Covid-19 pacients drīkst darīt, bet ko nekādā gadījumā darīt nevajadzētu.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt