Labklājības ministrija novēloti reaģē uz aicinājumu sargāt pansionātus no Covid-19 izplatības
Oktobrī tikai 1,6 procenti no visiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem bija saistīti ar sociālo aprūpi, novembrī tie bija jau 7,4 procenti no visiem, bet mēnesi vēlāk to īpatsvars dubultojās un bija jau 13,4 procenti no visiem. Lai arī decembra vidū premjers izdeva rezolūciju nekavējoties rīkoties, lai ierobežotu Covid-19 izplatību pansionātos, tomēr Latvijas Televīzijas raidījuma “de facto” izpētītais liecina, ka Labklājības ministrija (LM), kas valstī atbild par sociālās aprūpes pakalpojumu sniegšanu, ar konkrētu rīcību reaģējusi vien trīs nedēļas vēlāk.
Pāris mēnešos vairāk nekā 4000 saslimušo; pansionātos nespēj apturēt Covid-19
“Neviens nebija plānojis pie sliktākā scenārija, ka tas notiks tā,” Covid-19 ielaušanos sociālās aprūpes centros raksturo Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” direktors Kristaps Keišs. Jau no pērnā gada novembra beigām Covid-19 sāka lielā ātrumā izplatīties, neraugoties uz to, ka  drošības noteikumi sociālās aprūpes centriem ir ļoti stingri. 
Vairāk nekā 70 tenisistu divas nedēļas izolācijā pirms «Australian Open» neizies no istabas
Vismaz 72 tenisistiem pēc ierašanās Austrālijā uz gada pirmo "Grand Slam" turnīru divas nedēļas būs jāpavada karantīnā viesnīcas istabās bez iespējām āra treniņiem, svētdien vēstīja BBC. Austrālijas atklātā čempionāta dalībnieki ierodas ar līgumreisiem un gadījumā, ja kādam pasažierim analīzēs atklāj Covid-19, visus attiecīgajā lidmašīnā ceļojušos pakļauj stingrākai karantīnai.
«Hroniskais» Covid-19. Sekas jūtamas pat pēc pusgada
Arī sešus mēnešus pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu divām trešdaļām izveseļojušos Covid-19 pacientu, kam bija nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, joprojām ir vismaz viens no šīs slimības simptomiem. Īpašu satraukumu rada nieru bojājumi tiem, kuriem iepriekš šādu problēmu nav bijis, liecina jauns Ķīnas zinātnieku pētījums.
Ko Krievijas varas mediji ziņo par Rietumos ražotajām vakcīnām?
Jau kopš pirmo Rietumvalstīs ražoto vakcīnu testiem Krievijas varai uzticīgie mediji aktīvi tiražē mītu, ka tās ir bīstamas, bet Eiropas Savienībā nesen sāktais vakcinācijas process – haotisks un dažādiem skandāliem apvīts. Vēstījumi, kas balstīti pārspīlējumos, citādi maldinošā un pat nepatiesā informācijā, viegli sasniedz auditoriju arī Latvijā.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt