Sadaļas Sadaļas
Veikalos virkne paņēmienu, kā apiet tirdzniecības ierobežojumus; EM gatavo priekšlikumus veikalu atvēršanai
Saprotot, ka dzīve ar Covid-19 var ieilgt, šobrīd tiek gatavoti priekšlikumi gan tam, kā atvērt mazumtirdzniecības veikalus, gan padarīt pieejamus skaistumkopšanas pakalpojumus, lai tas neradītu papildu saslimšanas riskus, bet cilvēki varētu tikt pie vajadzīgajām precēm un pakalpojumiem. Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegto noteikumu projektu saistībā ar tirdzniecības jautājumiem valdība varētu skatīt nākamnedēļ.
Daudzviet Eiropā lemj par jauniem ceļošanas ierobežojumiem
Pēdējās nedēļas laikā vairākas Eiropas Savienības valstis lēmušas par papildu ceļošanas ierobežojumiem ar mērķi novērst tālāku Covid-19 izplatību sabiedrībā. Īpašas bažas ir par jaunajiem Covid-19 paveidiem, kuri varot būt vēl lipīgāki.
Kā pārdzīvot Covid-19 otro uzliesmojumu bez stingriem ierobežojumiem. Somijas pieredze
Valsts Baltijas jūras krastā. Stingru ierobežojumu nav, tirdzniecības centri un restorāni strādā, masku valkāšana ir ieteikta, taču ne obligāta, tāpat kā gandrīz visi ierobežojumi. Tomēr saslimstības ar Covid-19 rādītāji tur ir gandrīz tādi paši kā Igaunijā un Latvijā rudens vidū. Somija sasniegusi tādus rezultātus, apvienojot precīzu valdības komunikāciju, savlaicīgu plānošanu un apsteidzošu reaģēšanu. Arī tādēļ iedzīvotāji uzticas varai un rīkojas atbildīgi.
Pasaules Bankas ekonomists, ASV latvietis Kārlis Šmits par pandēmiju: Ikvienam izaicinājumam ir risinājums
“Neziņa ir tas, kas šo pandēmijas krīzi padara tik sarežģītu,” saka līdzšinējais Pasaules Bankas prezidenta padomnieks, tagad vadošais ekonomists par Ukrainu, Baltkrieviju un Moldovu, jau piecpadsmit gadus Vašingtonā dzīvojošais latvietis Kārlis Šmits.  Viņš, būdams tuvu stāvošs pasaules ekonomikas procesiem, vērtē, kā pandēmija mainīs pasauli un kā ar to tiksim galā.
Latvija saņems «Moderna» vakcīnu otro piegādi
31. janvārī Latvijai plānots piegādāt ražotāja "Moderna" vakcīnas pret Covid-19. Tā būs jau otrā krava tieši no šī ražotāja, un darba nedēļas nogalē valdība atbalstīja ieceri tieši no “Moderna” iegādāties papildu 420 tūkstošus vakcīnu devu, kuras Latviju varētu sasniegt gada otrajā pusē.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt