Skaistumkopšana dīkstāves ēnā. Kā nozare sadzīvo ar liegumu strādāt?
Lai arī ar Covid-19 saistītos ierobežojumus valdība tagad sola pārskatīt 7. februārī, ņemot vērā saslimstības kritērijus, nav izslēgts, ka  arī tad pie agrākās dzīves neatgriezīsimies. LTV raidījums “De facto” ziņo, ka skaistumkopšanas nozarē, kurā ir pilnīga dīkstāve, strādājošie izjūt arvien lielāku spiedienu no klientiem pakalpojumu sniegt. Tam pretī – līdz šim nepilnīgais valsts atbalsts un neziņa, kad oficiāli varēs atsākt strādāt. Nozarē neslēpj – daļa darbojas ēnā. 
Tirgotāji prasa ļaut atsākt «drošu» tirdzniecību; sola nepieļaut drūzmēšanos
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Reklāmas asociācija (LRA) un tirdzniecības uzņēmumi ir nosūtījuši vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") un atbildīgajām ministrijām ar pieprasījumu ļaut valstī atsākt "drošu" tirdzniecību, liecina uzņēmēju organizāciju izplatītais paziņojums medijiem.
Arī olu ražotāji gaida valsts atbalstu Covid-19 krīzē
Lai arī varētu šķist, ka olas ir tā prece, kuru nevarētu ietekmēt Covid-19 pandēmija, tomēr arī olu ražotājiem šis nav viegls laiks. Pēdējos gadus jau nācies konkurēt ar Polijas un Lietuvas olu ražotājiem, bet tagad klāt arī pandēmijas ierobežojumu sekas, jo apstājies ir kafejnīcu un restorānu darbs, kas bija vieni no lielākajiem šīs produkcijas patērētājiem.
Skaistumkopšanas nozarē dīkstāves atbalsts būs plašāk pieejams
Visi skaistumkopšanas nozarē strādājošie, kas nozarē bija nodarbināti 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī, varēs saņemt dīkstāves atbalstu no 2021. gada janvāra uz laiku, kamēr ir liegums darboties skaistumkopšanas nozarei.  Patentmaksātājam bija jābūt spēkā patentam 2020. gada augustā vai septembrī, vai oktobrī, vai novembrī, vai decembrī.
FKTK: Bankas Covid-19 izraisīto krīzi pārdzīvos pietiekami labi
Covid-19 skartās tautsaimniecības nozares Latvijā banku kredītportfeļos veido salīdzinoši nelielu daļu. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile, norādot, ka bankas Covid-19 izraisīto krīzi pārdzīvos "pietiekami labi".
Algu subsīdijām un dīkstāves pabalstiem pieteikusies aptuveni trešdaļa no uzņēmumiem, kas tiem kvalificējas
Kopš pērnā gada 1. decembra līdz šī gada 15. janvārim Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstos un algu subsīdijās izmaksājis 18 406 949 eiro. Kopumā atbalsta maksājumi izmaksāti pēc 9294 uzņēmumu iesniegumiem. Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme skaidroja, ka šobrīd atbalstam pieteikusies aptuveni trešā daļa no uzņēmumiem, kas tam var pieteikties.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt