FKTK: Banku peļņu ietekmēja uzkrājumi bažās par Covid-19
Dati par Latvijas banku sektora darbības rezultātiem 2020. gada pirmajā pusgadā liecina, ka tās kopumā darbojas ar peļņu. Tomēr, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, tā ir samazinājusies, jo bankas preventīvi veidoja uzkrājumus, prognozējot Covid-19 pandēmijas potenciālo negatīvo ietekmi, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).
Ārkārtējā situācija veikalu tiešo piegāžu biznesam likusi uzņemt straujākus apgriezienus
Līdz ārkārtējās situācijas sākumam tiešo piegāžu biznesu lēni, bet stabili attīstīja mazumtirgotāji un ēdinātāji, kas savas preces klientiem piegādāja pa pastu vai ar kurjeru starpniecību. Taču līdz ar Covid-19 diktētajiem notikumiem, kad daudzi brīvprātīgi vai piespiedu kārtā vairāk uzturējās mājās, tiešās piegādes strauji sāka attīstīt arī lielveikalu ķēdes. Vai līdz ar ārkārtējās situācijas beigām nu atkal paši dodamies uz veikaliem vai arī izvēlamies, lai veikali nāk pie mums?
Krīze mudina sakārtot skapi un ierīkot biroju mājās. Aktualitātes ekonomikā Covid-19 laikā
Covid-19 izraisītā krīze ekonomikā ietekmējusi arī mājokļu labiekārtošanas preču veikalu IKEA Latvijā – tā kā cilvēki vairāk pavadīja laiku mājās, pieauga pieprasījums pēc dažādām ar mājokļa labiekārtošanu saistītām precēm un pakalpojumiem. Pieprasījuma pieaugums bijis ievērojams, un īpaši augusi pārdošana internetā, to sabiedrisko mediju portāla LSM.lv sarunā sociālajā medijā "Instagram" atzina IKEA veikala Latvijā vadītāja Inga Filipova.
Uzņēmumu pārstāvji: Komandējumu nekad nebūs tik daudz kā pirms Covid-19 krīzes
Došanās ārvalstu komandējumos tādā intensitātē kā pirms Covid-19 krīzes ir uz neatgriešanos, par to ir pārliecināti Latvijas Radio uzrunātie uzņēmumu un valsts iestāžu pārstāvji. Šajā pusgadā dažādas mācības un digitālās iemaņas ir gūtas. Protams, ne visās nozarēs un jomās strādājošajiem der virtuālie komandējumi, bet arī pielāgošanās situācijai un komandējuma lietderības izvērtēšana ir kļuvusi svarīgāka.