Covid-19 ietekmē arī būvniecību un tās uzraudzību
Covid-19 krīzi būvniecība izjūt tāpat kā citas nozares. Dažiem uzņēmumiem nekas daudz nemainās, bet citi darbus uz laiku pārtrauc, stāsta Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grīnbergs. Viņš gan norāda, ka arī būvnieki ievēro pastiprinātu piesardzību darba vietās. Tikmēr Valsts darba inspekcija būvobjektos pārbauda to, vai tiek ievēroti Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi.
Turpina samazināties naftas cenas
Koronavīrusa pandēmijas radīto ekonomisko problēmu dēļ pasaulē turpina samazināties naftas cenas. Šo tendenci veicina arī konflikts starp Saūda Arābiju un Krieviju par tās ieguves apjomu.
Linkaits neizslēdz papildu atbalstu «airBaltic» un citiem nozares uzņēmumiem
Lai nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” palīdzētu pārvarēt Covid-19 izraisīto krīzi, Ministru kabinets konceptuāli solījis 150 miljonu eiro lielu atbalstu. Tas tiek darīts, lai nodrošinātu krīzes pārvarēšanu un situācijas stabilizēšanu nozarē. Tāpat lemts atbalstīt “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanu par vairāk nekā 36 miljoniem eiro. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JAunā konservatīvā partija) Latvijas Radio skaidroja, ka, iespējams, gaidāmi vēl papildu lēmumi nozares atbalstam.
Dīkstāves pabalstu sola arī pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumos strādājošajiem
Valdība otrdien, 31. martā, plāno krietni paplašināt to personu loku, kas varēs pretendēt uz dīkstāves pabalstiem. Koalīcijas partijas vienojušās, ka pabalsti pienāksies arī pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, kurus skārusi Covid-19 krīze. Par to pēc valdību veidojošo partiju pārstāvju sadarbības padomes sēdes pirmdien, 30. martā, paziņoja valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").