Sadaļas Sadaļas
Skaistumkopšana dīkstāves ēnā. Kā nozare sadzīvo ar liegumu strādāt?
Lai arī ar Covid-19 saistītos ierobežojumus valdība tagad sola pārskatīt 7. februārī, ņemot vērā saslimstības kritērijus, nav izslēgts, ka  arī tad pie agrākās dzīves neatgriezīsimies. LTV raidījums “De facto” ziņo, ka skaistumkopšanas nozarē, kurā ir pilnīga dīkstāve, strādājošie izjūt arvien lielāku spiedienu no klientiem pakalpojumu sniegt. Tam pretī – līdz šim nepilnīgais valsts atbalsts un neziņa, kad oficiāli varēs atsākt strādāt. Nozarē neslēpj – daļa darbojas ēnā. 
Pasliktinājusies jauniešu mentālā veselība
Covid-19 laiks nav saudzējis Latvijas jauniešus. Lai gan pati saslimstība viņu vidū nav tik izplatīta, bērniem un pusaudžiem jūtami pasliktinājusies garīgā veselība. Pat 70% aptaujāto atzinuši, ka piedzīvo nomāktību un depresiju. Bet grūtības mācīties ir gandrīz visiem. 
Datoru katram skolēnam valsts nopirkt neplāno
Pagājušā mācību gada nogalē ar lielu novēlošanos skolas tika pie datoriem un viedierīcēm, bez kurām attālinātās mācības nav iedomājamas. Tiesa, visiem nepietika un vairākas skolas nesaņēma nevienu datoru. Pašvaldībās izpētītais liecina, ka atbilstoša datortehnika aizvien ir iztrūkstoša daudzās skolās un ģimenēs, īpaši laukos.
Cīņā ar Covid-19 Francija un Vācija pastiprina robežkontroli
Cīņā ar Covid-19 Francija un Vācija no šodienas pastiprinājusi kontroli uz robežām. Tas darīts, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Tikmēr Anglijas medicīnas direktora vietnieks, profesors Džonatans Van Tāms brīdinājis – pastāv iespēja, ka arī vakcinētie cilvēki joprojām var pārnest vīrusu arī citiem, tādēļ tiem jāturpina ievērot ierobežojumi.
Psihologi: Cilvēki baidās pieskarties cits citam, un tas rada bažas
Sociālās distancēšanās noteikumi, kas ieviesti Covid-19 pandēmijas laikā, padziļinājuši daudzās rietumvalstīs pastāvošo tendenci – cilvēki aizvien retāk fiziski kontaktējas cits ar citu. Šāds pieskārienu trūkums slikti ietekmē mūsu psihisko stāvokli, apgalvo speciālisti. Palīgā var nākt informācijas tehnoloģijas.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt