Dažviet novados bibliotēkas turpina grāmatu izsniegšanu un sola pat pievest mājās
Covid-19 dēļ izsludinātajā ārkārtējā situācijā koriģē daudzu iestāžu darbu un tas attiecas arī uz bibliotēkām, kas apmeklētājiem slēgtas un visbiežāk grāmatas neizsniedz. Tomēr dažviet novados grāmatas attālināti iespējams pasūtīt un saņemt pie bibliotēkas durvīm, kā arī attālināti iegūt izziņu par kādu interesējošu tematu. 
ES ekonomikas stimulēšanai atvēlēs mazāk naudas par ECB rosināto apmēru
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu ministri vienojušies par 500 miljardu eiro vērtu plānu, lai stimulētu bloka ekonomiku, ko ir iedragājusi Covid-19 krīze. ES ekonomikas stimulēšanai novirzīs daudz mazāk līdzekļu, nekā bija aicinājusi Eiropas Centrālā banka (ECB). Tikmēr Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) brīdina par smagāko globālās ekonomikas krīzi kopš Lielās depresijas.
Ar svētku laikam veidotu video atgādina par ciemošanās aizliegumu
Veselības ministrija (VM) ar īpašu svētku laikam veidotu video atgādina, ka šobrīd drošākais veids, kā pasargāt savus tuviniekus, īpaši seniorus, ir ciemiņu neuzņemšana un nedošanās ciemos. Pat ja tas nozīmē atcelt vismīļākās vecmāmiņas satikšanu - ministrija aicina sargāt sev tuvo cilvēku veselību un šādas tikšanās atcelt.
Pieaug pieprasījums pēc grāmatu iegādes internetā un lasāmvielas digitālā formātā
Situācijā, kad cilvēkus aicina vairāk laika pavadīt mājās, ir īstais brīdis pievērsties garīgās pasaules bagātināšanai jeb grāmatu lasīšanai. Par spīti faktam, ka grāmatnīcās pircēju pulks ievērojami sarucis, uzvaras gājienā dodas grāmatu tirdzniecība internetā. Tāpat ievērojami palielinās digitālo grāmatu iegādes apjoms un cilvēki ar interesi ielūkojas Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālajā grāmatu krājuma klāstā.
Eirozonas finanšu ministri vienojas par vairāk nekā 500 miljardu eiro palīdzību vīrusa skartajām valstīm
Eiropas Savienības finanšu ministri vienojušies par vairāk nekā 500 miljardu eiro lielu finansiālās palīdzības paketi, lai sniegtu atbalstu Covid-19 skartajām Eiropas valstīm. Caur Eiropas Stabilitātes mehānismu dalībvalstīm būs pieejami 240 miljardi eiro tieši cīņai ar Covid-19. Tāpat finansējums paredzēts strādājošo, kā arī uzņēmumu atbalstam. Vienlaicīgi Eirozonas prezidents Mario Centeno paziņojis, ka ir pienācis laiks domāt arī par to, kā pēc krīzes beigām atdzīvināt Eiropas ekonomiku.
Džonsons atstājis intensīvās terapijas nodaļu
Ar Covid-19 sasirgušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons atstājis intensīvās terapijas nodaļu, taču viņam vēl būs jāpaliek slimnīcā, aģentūrai DPA ceturtdien pavēstījis valdības pārstāvis.