Pāvests: Vakcinēties pret Covid-19 ir ētisks pienākums
No ētiskā skatu punkta ikvienam ir jāvakcinējas pret Covid-19, intervijā mediju grupas "Mediaset" telekanālam sacīja Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks, mudinot cilvēkus vakcinēties, kā arī apliecinot, ka pats vakcinēsies jau nākamajā nedēļā.
Bažas par jaunu Covid vīrusa paveidu izplatīšanos
Pasaules Veselības organizācija aicinājusi Eiropas valstis darīt vairāk, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa paveida izplatīšanos. Lielbritānijā atklātais vīrusa variants pašlaik konstatēts jau vismaz 22 Eiropas valstīs. Turklāt paralēli izplatās arī vēl viens vīrusa paveids, kas pirmo reizi konstatēs Dienvidāfrikā. Abi paveidi ir lipīgāki par sākotnējo vīrusu un rada jautājumus par mutāciju iespējamo ietekmi uz vakcīnu efektivitāti.
Pēta Latvijas iedzīvotāju imunitāti pret Covid-19
Zinātnieki veic lielu pētījumu, lai noskaidrotu, cik tad plaša Latvijas sabiedrības daļa ir slimojusi ar Covid-19 un ieguvusi imunitāti. Paraugu paņemšana antivielu testiem būtu jāpabeidz tuvāko nedēļu laikā, pirms sākusies masveidīga vakcinēšanas kampaņa. Tāpēc zinātnieki aicina ģimenes ārstus un iedzīvotājus iesaistīties pētījumā.
Covid-19 mirušo īpatsvars reģionos būtiski atšķiras
Aizvien augsts ir to pacientu skaits, kam Covid-19 slimības gaita ir smaga. Jau otro dienu pēc kārtas slimnīcās ārstējas 74 pacienti ar smagu slimības gaitu. Hospitalizēto Covid-19 pacientu ārstēšanā pašlaik iesaistītas daudzas slimnīcas, starp tām arī tādas, kurām šī ir pirmā lielā pieredze infekciju slimību ārstēšanā. Slimniekus ar vidēji smagu slimības gaitu ārstē ne vien reģionos, bet arī zemāka līmeņa slimnīcās. 
Komandantstundas laikā agresīvai personai lidostā piemērots 2000 eiro sods
Komandantstundas kontroles laikā naktī uz sestdienu no pulksten desmitiem vakarā līdz pieciem rītā Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja vairāk nekā 7300 personas. Lielākoties iedzīvotāji uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ, un vairāk nekā 5500 gadījumos personām bija aizpildīti pašapliecinājumi.
Pandēmijas laikā cilvēki daudz vairāk vēlas apmeklēt slēpošanas trases
Šogad slēpotājgribētāju ir daudz vairāk nekā citus gadus. Gaiziņkalna sniega trases vadītājs Juris Stradiņš to skaidro ar iedzīvotāju ierobežotajām atpūtas iespējām pandēmijas laikā. Tomēr ārkārtējās situācijas ierobežojumi liedz visiem slēpošanas aktīvistiem apmeklēt trases. Lai kontrolētu cilvēku plūsmu, ieviesta iepriekšēja reģistrācija.
Covid-19 veicina Ķīnas ekonomisko nostiprināšanos
Koronavīrusa pandēmija smagi iedragājusi globālo ekonomiku, taču pasaules reģioniem sekmes krīzes pārvarēšanā bijušas dažādas. Pēc pandēmijas salīdzinoši labākā izejas pozīcijā būs Ķīna, kas apsteigs ASV un kļūs par pasaules lielāko ekonomiku jau šajā desmitgadē, tā liecina prognozes.
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt