Simtiem cilvēku Prāgā protestē pret karantīnas režīmu
Piedaloties simtiem cilvēku, Prāgā svētdien notikuši protesti pret ierobežojumiem, ko Čehijas valdība noteikusi cīņā pret jauno koronavīrusu. Saskaņā ar policijas aplēsēm Prāgas Vecpilsētas laukumā bija sapulcējušies aptuveni 2500 līdz 3000 cilvēku.
Jaunais Covid-19 ierosinātāja paveids atklāts arī Latvijā
Arī Latvijā atklāts Covid-19 ierosinātājvīrusa jaunais paveids, kas tiek uzskatīts par daudz lipīgāku un kurš iepriekš tika atklāts Lielbritānijā. Latvijā tas pagaidām atrasts vienā paraugā. To "Panorāmai" apstiprināja Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš.
Vakcinācijas plāns paredz līdz pat 75 000 Covid-19 vakcīnu ievadīšanu nedēļā
“Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns”, kas šonedēļ izrādījās liktenīgs veselības ministres Ilzes Viņķeles (''Attīstībai''/''Par!'') karjerai, prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas temps gan ir tik lēns, ka nav izlietotas pat šobrīd pieejamās vakcīnas, kas ir ievērojami mazāk nekā plānā iekļautā nedēļas jauda,  ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. 
SPKC nespēj operatīvi apzināt visus saslimušos
Gandrīz nedēļu – tik ilgi uz epidemiologa zvanu dažkārt jāgaida cilvēkiem, kuri inficējušies ar Covid-19. Dažs labs paguvis jau izārstēties, pirms ar viņu sazinās Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbinieki. Turklāt zvans tiek saņemts tik novēloti, ka arī lietotne “Apturi Covid” vairs nespēj atrast kontaktpersonas.
Tautieši Lielbritānijā: Viss ir pa vecam
Covid-19 radītās problēmas ietekmē katra Lielbritānijas iedzīvotāja ikdienu, tādēļ breksita radītās izmaiņas ir palikušas otrajā plānā. Vairums mūsu tautiešu, kas strādā aprūpes namos vai citās iestādēs un nokārtojuši nepieciešamos dokumentus, nekādas izmaiņas pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības neizjūt.
Nav liecību, ka veco cilvēku nāves Islandē un Norvēģijā saistītas ar vakcīnām
Sociālajā medijā "Facebook" izplatās ziņas, ka Islandē un Norvēģijā vairāki sirmgalvji miruši pēc tam, kad saņēmuši vakcīnas pret Covid-19. Vairāki cilvēki ir miruši, taču nav apstiprinājuma, ka tam būtu jebkāda saistība ar vakcīnām, turklāt attiecīgo valstu dienesti norāda – runa ir par gados veciem cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām. 
Janvāris, 2021
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt