Dzīve & stils / Tautas māksla
Pirmo reizi notiks mandolīnai veltīti mūzikas svētki

7.novembrī Ogresgala tautas namā un 8.novembrī koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" notiks Mandolīnu mūzikas svētki. Koncertos apmeklētāji varēs izbaudīt mandolīnu mūzikas niansēto skaņu pasauli, meistarklasēs - apgūt un papildināt instrumenta spēles un ansambļa muzicēšanas prasmes.

Festivāla «Rainis un Aspazija Tev» galveno balvu ieguvis Ķekavas «Jaunais Miltu teātris»

Pirmajā jauniešu teātru festivālā-konkursā “Rainis un Aspazija Tev”, kas norisinājās Jūrmalā 23. un 24.oktobrī, galveno balvu saņēma Ķekavas “Jaunais Miltu teātris” par Sandas Zālamanes un Esteres Pumpuras teatrāli nepieradinātu performanci “5 Raiņi un Aspazija”. Izrāde arī saņēma specbalvu par oriģinālāko dramaturģiju. Pārējās izrādes saņēma atzinības, balstoties uz žūrijas vērtējumu. 

Jūrmalā notiks Latvijas jauniešu teātru festivāls «Rainis un Aspazija Tev»

23. un 24.oktobrī Raiņa un Aspazijas jubilejas gada pasākumu ciklā Jūrmalā norisināsies jauniešu teātra festivāls-konkurss "Rainis un Aspazija Tev", kurā deviņi jauniešu teātra kolektīvi no Jūrmalas, Kuldīgas, Limbažiem, Ķekavas, Liepājas un Iecavas izrādīs deviņus teātra iestudējumus. Festivālā viesosies arī teātra studija no Baltkrievijas, kas izrādīs Raiņa lugu "Pūt, vējiņi!".

Cēsu audējām panākumi starptautiskā izstādē Ķīnā

Vai mazā Latvija var pārsteigt lielo Ķīnu? Izrādās - var. Jau otro reizi ar labiem panākumiem no starptautiskās tautas mākslas un daiļamatniecības izstrādājumu izstādes "Expo" Ķīnā atgriezušās Vidzemes aušanas darbnīcas "Vēverīšas" audējas. Izstādē, kurā ar saviem darbiem piedalījās meistari no 31 pasaules valsts, ievērību guva vidzemnieču austā Lielvārdes josta un izšūtais Nīcas vainags.

Liepājā rokdarbnieces oktobri veltī cimdiem

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā (KTIC) 14. oktobrī ikviens interesents aicināts uz ekspresizstādes atklāšanu un sarunu „Variācijas par rakstaino cimdu”. Oktobris Kurzemes tautastērpu informācijas centrā būs veltīts greznajiem etnogrāfiskajiem Kurzemes cimdiem.

Jēkabpils mazie dejotāji triumfē Pasaules folkloras čempionātā

Horeogrāfes Aijas Rūlietes vadītās Krustpils kultūras nama bērnu deju grupas “Pastalnieki” 34 mazie dejotāji no 25.līdz 30.augustam piedalījās Pasaules folkloras čempionātā “World Folk 2015” Bulgārijā, kur savā kategorijā izcīnīja laureāta titulu, skatītāju simpātiju balvu, Zelta godalgu, Pasaules čempionu titulu un nomināciju "Grand Prix" – Zelta Orfejs, kā arī saņēma vairākus diplomus par kolektīva augsto māksliniecisko līmeni.

Teātra studija «Degsme» darbojas ar degsmi

Lielvārdē darbojas tautas teātris, vidusskolā izveidota improvizācijas grupa, kurā var iesaistīties skolēni jau no 1. klases un arī pensionāriem Lielvārdē ir savs teātris. Bet 16 jaunieši vecumā no 17 līdz 36 gadiem izveidojuši teātra studiju „Degsme” un teātri spēlē ar tādu aizrautību, ka trīs viencēlieni šogad izvirzīti Latvijas labāko amatierkolektīvu skatei. Jau novembrī lielvārdieši jauniešu iestudētos viencēlienus varēs noskatīties tikko izremontētajā mazajā zālē.

Kuldīgā 19.sezonu sāk jauniešu dejas teātris «Focus»

19.sezonu sāk Kuldīgas jauniešu dejas teātris „Focus”. Amatieru teātris darbojas Kuldīgas kultūras centra paspārnē un šobrīd aicina jaunus dalībniekus. Tā tas notiek katru reizi, kad lielās grupas jaunieši dodas mācību gaitās uz citām pilsētām. Sākot jauno sezonu, teātrim atkal ir savi izaicinājumi.

Jauniešu etno dienas notiks Raiņa zīmē, veidojot uzvedumu «Latgalīšu kuozys»

No 18. līdz 20. septembrim Raiņa muzejā „Jasmuiža” notiks ikgadējais pasākums „Jauniešu Etno dienas” jauniem cilvēkiem, kas interesējas par tradicionālo kultūru un etno mūziku. Raiņa jubilejas gadā „Jauniešu Etno dienu” dalībnieki studēs Raini - apdzīvos un pieskandinās Raiņa muzeju, piedaloties uzveduma „Latgalīšu kuozys” veidošanā.

Uz sezonas pēdējo cepļa kurināšanu podnieki satiekas Andrupenē

Podnieku cepļa kurināšana, trauku likšana un izņemšana Latgales podniekiem ir īpašs process. Pieredzējušiem podniekiem tā ir kārtēja atkal satikšanās reize, savukārt iesācējiem -  pieredzes bagāta prakse. Šīs sezonas pēdējā cepļa kurināšana un trauku izņemšana no Lielā cepļa notika muzejā ”Andrupenes lauku sēta”.

Uzvedumā «paSaules koks» izdejos latviešu rakstu zīmes

Koncertuzvedumā "paSaules koks" sestdien, 29.augustā, Rīgas Latviešu biedrības namā tiks godināta tautas deja. Tā būs arī iespēja iepazīties ar latviešu rakstu zīmēm gan angļu, gan latviešu valodā, jo deja ir zīmju dzīvā elpa.

Daugavpils novadā top muzikāls brīvdabas uzvedums par Raiņa bērnību

Turpinot Raiņa jubilejas gada norises, Raiņa dzimšanas dienā 11.septembrī, kad Latvijā tradicionāli tiek atzīmētas Dzejas dienas, Daugavpils novada Raiņa mājā Berķenelē notiks pasākuma cikla "Vai atmini mani? Rainis" otrā aina - muzikāls brīvdabas uzvedums "..atmiņās iegāju te..".

Cik pelna ielu muzikanti?

Rīgas ielu muzikanti atļāva Latvijas Televīzijas raidījumam "4.studija" ielūkoties viņu dzīves aizkulisēs. Starp viņiem sastopami pat mākslinieki, kas nolaidušies no operas dēļiem un sastāda citu mūziķu uzstāšanās grafiku. Arī LTV žurnālistei radās izdevība uzdziedāt tunelī, lai kaut nedaudz saprastu, kāda garoziņa ir šai dienišķai maizītei. 

Tetovējumu modes tendencēs aktuāla individualitāte un patriotisma tēma

Cilvēks darīs daudz, lai viņa ķermenis izskatītos skaists. Viens no veidiem ir sekot līdzi tetovējumu modei, šobrīd cieņā ir smalki un sarežģīti zīmējumi, kas norāda uz cilvēka individualitāti. Netiek smādēta arī patriotisma tēma, taču reizēm tetovēšanas saloni sastopas ar dažādām cilvēku dīvainībām un iegribām, piemēram, draugu telefonu numuru publicēšanas uz ādas.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt