Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Liepājas muzejā notiks norvēģu tautastērpiem veltīts pasākums

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā 2. martā plkst. 16 notiks saruna “Tautastērps kaimiņzemēs. Norvēģija”, kurā Liepājas Universitātes pasniedzēja, māksliniece Nora Vilmane dalīsies savā interesē un pieredzē par tautastērpu tradīcijām Norvēģijā.

Pirmajā starptautiskajā deju festivālā «Alūksnes ziema» uzstāsies 12 deju kolektīvi

20. februārī plkst. 19 Alūksnes Kultūras centrā pirmo reizi notiks starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”, kurā uzstāsies divpadsmit deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Vienas dienas laikā uz Alūksnes Kultūras centra lielās skatuves dēļiem kāps vairāk nekā 200 dejotāji, lsm.lv pavēstīja festivāla rīkotāji.

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis svin 95.jubileju

Lejaskurzemē Nīca ir viens no etnogrāfiski bagātākajiem novadiem. Lai nezustu iepriekšējo paaudžu radītais nemateriālais kultūras mantojums, to izzina un kopj etnogrāfiskais ansamblis, kas pazīstams ar vērienīgiem un vēsturiskiem sasniegumiem. Nupat Nīcas ansamblis atskatījās uz saviem 95 pastāvēšanas gadiem.

Pēc Mēness kalendāra nedēļas nogalē - gan Meteņi, gan Pelnu diena

Šonedēļ aizvadītas gandrīz visas februāra mēneša tradīciju dienas. Pēc Gregora kalendāra – 2. februārī svinēta Sveču diena, 9. februārī – sagaidīti Meteņi, bet 10. februārī atzīmēta Pelnu diena. Taču laba ziņa tiem, kuri vēl nepaspēja attiecīgās dienas nosvinēt, jo pēc Mēness kalendāra tieši sestdien ir Meteņi, bet svētdien Pelnu diena.

Sākas pieteikšanās tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs izsludina pieteikšanos Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum, kas notiks 4. un 5.jūnijā. No 10.februāra līdz 21.martam Brīvdabas muzejs gaida pieteikumus no amatniekiem, savukārt pārtikas produktu tirgotājiem (ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem) pieteikšanās norisināsies no 17.februāra līdz 31.martam.

Gints Haņeckis uzbur smēdes sajūtu metālkalumu izstādē Tukumā (papildināts)

Mākslas galerijā „Durvis” Tukumā atklāta kalēja Ginta Haņecka izstāde „Rotaļlietas lieliem bērniem”. Pamatīgi, līdz sīkākajai detaļai pārdomāti un akurāti izveidoti, izdomas bagāti un skatītāju uzmanības piesaistoši, arī praktiski pielietojami - tādi ir Ginta Haņecka mākslas darbi izstādē, kur uzburta smēdes sajūta.

Daugavpilī aizvadīts pirmais tautas deju sadancis

Uzsākot jaunu tradīciju, Daugavpilī nedēļas nogalē notika pirmais Starptautiskais tautas deju sadancis. Trīs dienu garumā sadancojās deviņi dažādu tautību kolektīvi gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Pieaug interese par tautas mākslu

Jelgavas novadā ap 400 dejotāju Meteņdienā pavasari modināja “Ziemas sadancī”. Šāds pasākums novada dejotājus pulcē jau vienpadsmito reizi, bet pirmoreiz tajā piedalījās 20 tautas deju kolektīvi. Interese par tautas dejām pieaugusi visās vecuma grupās, un pēdējo trīs gadu laikā novada dejotāju saimi papildinājuši astoņi jauni deju kolektīvi.

Piemin ilggadējo Aizputes Tautas teātra režisori Karmenu Austrumu

Aizputē uz ilggadējās Tautas teātra režisores Karmenas Austrumas atceres pasākumu šonedēļ pulcējās viņas kolēģi un aktieri. Vairāk nekā 40 gadus Aizputes kultūras nama skatuve bija režisores Karmenas Austrumas svarīgākā dzīves daļa. Pērn 3. decembrī viņa 77 gadu vecumā aizgāja mūžībā.

Ar dižkoncertu tautas deju ansamblis «Liesma» atzīmēs 70.gadskārtu

30.aprīlī plkst.18 starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala" notiks tautas deju ansambļa "Liesma" 70 gadu un slavenā horeogrāfa, deju pedagoga, deju svētku virsvadītāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Imanta Magones 80 gadu jubilejai veltīts dižkoncerts "Ar liesmu sirdī un dejā".

Bārbelē restaurēts votu tautastērps

Vainadziņa vietā sapans, bet svārku un vestes vietā košs apliekams bruncis - tāds ir seno votu tautas tērps, ko pēc vēsturiskiem aprakstiem atjaunojusi Vecumnieku novada Bārbeles pagasta biedrība ''Zemgales mantojums''. Voti Bauskas apkaimē nonākuši 15.gadsimtā kā karagūstekņi pēc iebrukuma Novgorodas zemē.

Eksperts: Jauniešiem ir īpaši liela interese par folkloru

25. janvāris ir pēdējā diena, kad var pieteikties mācībām „Folkloras skolā”, ko jau 13.reizi rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC). Cilvēku atsaucība bijusi ļoti laba, un tai ir tendence gadu no gada palielināties. Kā novērojis tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs, īpaši liela interese par folkloru ir tieši jauniešiem, jo savu sakņu meklējumi šodien pieder pie modernā dzīves stila.

Liepājas muzejā zeķu mēnesis

Līdz 14. februārim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā skatāma ekspresizstāde “Etnogrāfiskās zeķes”, kurā var iepazīties ar kurzemnieču adītprasmi, kas līdz mūsdienām saglabātās rakstainās un mežģīņadījumu zeķēs un liecina par izcilu meistarību. Zeķu mēnesī – 27. janvārī paredzēta arī radošā darbnīca “Citāda zeķe”, kas dos iespēju izmēģināt savādākus zeķu risinājumus.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt