Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Dace Melbārde: «Baltica» pievienotā vērtība ir paaudžu dialogs

""Baltica" pievienotā vērtība ir ne tikai sadarbība starp novadiem un tautām, bet jo īpaši paaudžu dialogs. Šī "Baltica" sevišķi stipri ļāva sajust, ka tradicionālā kultūra ir dzīvs gudrības un prasmju pārmantošanas process, kurā dots devējam atdodas," starptautisko folkloras festivālu "Baltica 2015" vērtē kultūras ministre Dace Melbārde.

Vējonis aicina lepoties ar folkloras bagātību ikdienā

"Es aicinu jūs ikkatru atvērt savas pūra lādes un lepoties ar savu folkloras bagātību ikdienā. Tieši jūs esat piemērs katram patiesam savas zemes tradīciju un kultūras kopējam," šādus vārdus sestdienas vakarā Rēzeknē, uzrunājot folkloras festivāla "Baltica" dalībniekus, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Baltica» trešā diena - pa lietu un krusu mantojumam pa pēdām

Piektdien, 17.jūlijā, dabas radītie pārsteigumi - no saules līdz pat pērkona dārdieniem ar krusu - sagādāja visplašāko emociju gammu starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" dalībniekiem un skatītājiem, un arīdzan Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai, kas dienas vidū devās pa festivāla tēmas "Mantojums" pēdām - gan pie amatniekiem Vērmaņdārzā, gan vērot ārzemju kolektīvu uzstāšanos Stacijas laukumā

Izdevums «Zirga pase» - latviešu folkloras bagātības par zirgiem

Izzinošos pētījumus par mūsu tautas tradīcijām un valodas bagātību turpina folkloras kopa "Savieši". Pirms trim gadiem klajā nāca izdevums "Saviešu mēļošana", kas bija veltīts audumu krāsošanai ar dabīgajām krāsvielām. Tagad "Savieši" piedāvā jaunu izdevumu "Zirga pase", kas iepazīstina ar bagātīgo apzīmējumu klāstu, kas mūsu folklorā piedēvēts zirgam.

«Baltica» uzņem apgriezienus(papildināts)

Otro dienu Latvijā turpinās starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015", vienojot etnogrāfiskos ansambļus, folkloras kopas un individuālos izpildītājus. Aizsācies 1987.gadā, Latvijā festivāls notiek desmito reizi, šoreiz pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu - vairāk nekā trīsarpus tūkstošus. Pirmie koncerti jau izskanējuši, taču daudzi kolektīvi visā Latvijā vēl aizvada pēdējos mēģinājumus, lai pienācīgi sagatavotos kāpšanai uz skatuves svētku kulminācijā.

Pirmo reizi «Baltica» skan arī Lielvārdē

Ar Etno dienu trešdien, 15.jūlijā, Lielvārdē ieskandināts starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015", kurā šogad piedalīsies 3500 dalībnieku.Visas dienas garumā Lielvārdē noteicošās bija dziesmas un dejas, klātesošie tika iepazīstināti arī ar senajiem mūzikas instrumentiem un improvizāciju. Folkloristu lielākie svētki Latvijā notiek jau desmito reizi, bet Lielvārde tajos pārstāvēta pirmoreiz.

Rīgā un novados sākas folkloras festivāls «Baltica»

No 15. līdz 19.jūlijam Latvijā norisināsies starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015". Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad "Baltica" dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē - 3500. "Baltica 2015" tēma ir "Mantojums".

«Baltica 2015» - lielākais visā festivāla vēsturē

No 15. līdz 19.jūlijam Latvijā norisināsies starptautiskais festivāls "Baltica 2015", kura moto šogad ir "Mantojums". Ar 3500 dalībniekiem šī gada festivāls būs lielākais visā "Baltica" vēsturē. Pasākumos piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Festivāla centrālās norises vietas būs Rīga un Rēzekne.

Sestajā Vislatvijas dziesminieku saietā piedalīsies arī Kivičs un Virga

Augusta otrās nedēļas nogalē (no 7. līdz 9. augustam) Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā „Lielkrūzes“ notiks Vislatvijas dziesminieku saiets. Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem „Lielkrūzēs“ ar klausītājiem satiksies jau sesto reizi. Šogad dziesminieku saimei saietā pievienosies arī Ainars Virga un Andris Kivičs.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt