Tautastērpu parādes dalībnieki: Uzvilkt tautastērpu valsts svētkos ir īpaša sajūta

Vairāki simti cilvēku ceturtdien, 4. maijā, Rīgā devās tautastērpu parādē no Rātslaukuma līdz Vērmanes dārzam. Tautastērpu centra "Senā klēts" rīkoto un grupas "Auļi" vadīto gājienu pavadīja liela skatītāju interese. 

Notiekošais īpaši piesaistīja tūristu uzmanību, kuri aizrautīgi dokumentēja krāšņos tautastērpus. Gājiena vidū dalībnieki apstājās pie Brīvības pieminekļa, kur nolika ziedus un nodziedāja „Daugav’s abas malas”. Gājēju vidū bija gan deju kolektīvu un folkloras kopu pārstāvji, gan individuāli dalībnieki, kuri atzina, ka uzvilkt tautastērpu valsts svētkos ir īpaša sajūta.

"Ir prieks par katriem svētkiem, ko varam svinēt, jo mums to ir ļoti maz. Jāizmanto katra iespēja priecāties! Un galu galā – tas, ka mēs šos svētkus vispār drīkstam svinēt, tas jau ir ļoti daudz!" sacīja Rūta Treija, kura kopā ar vīru dejo Baldones deju kolektīvā "Degsme".  Arī gājienā bija devusies visa ģimene, jaundzimušo meitiņu ratiņos ieskaitot. "Pats svarīgākais svētkos ir pavadīt laiku kopā ar ģimeni, kas šajā straujajā laikā sanāk diezgan reti," piebilda Māris Treijs.

"Protams, ir īpaši šeit iet šajā gājienā. Un 4.maijs – tie taču ir mūsu svētki! Un mums mugurā ir atjaunotie Bikstu tautastērpi. Viss sākās no atrasta brunču auduma gabala, un pārējais tika piemeklēts ap Bikstiem – Džūksti, Lestene, Blīdene," ar lepnumu stāstīja Iveta Janševska no deju kolektīva "Bikstenieki".

"Mums 4.maijs ir dubulti svētki, jo šajā dienā piedzima mūsu jaunākais dēls. Tā kā mēs pēc šī gājiena dosimies nosvinēt arī viņa dzimšanas dienu," teica Andris un Inese Maurāni, kuri tautastērpu gājienā pārstāvēja Augšzemi.

"Iekšā ir tāda pacilājoša piederības sajūta. Liekas, ka mugura jāiztaisno taisnāka. Vispār ir ļoti skaisti, ka tieši šajā dienā mēs uzvelkam tautastērpu un ejam gājienā. Man tas liekas burvīgi!" priecājās tautastērpu meistare Vija Liepa, kura pati bija tērpusies Trikātas tautastērpā.

Tautastērpu centrs "Senā klēts" tautastērpu parādi pirmo reizi rīkoja pirms gada, atzīmējot savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju.

"Cilvēkiem ļoti patika iet gājienā, un viņi jautāja – kad iesim atkal? Tad radās doma, ka varbūt to varētu darīt 4.maijā. Oficiāli mums bija pieteikušies ap 200 cilvēku, bet izskatās, ka ir krietni vairāk! Es domāju, šī ir ļoti īpaša diena, kas visiem Latvijas iedzīvotājiem liek justies lepniem, jo mēs to izdarījām, mēs esam brīvi! Un uzvilkt šajā dienā tautastērpu – tas šo dienu dara tikai krāšņāku," sacīja gājiena rīkotāju pārstāve Ziedīte Muze no "Senās klēts".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt