«Pulkā eimu, pulkā teku» mācīsies izzināt tēva sētu un sadarboties

Vecpiebalgas novadā piektdien, 5. maijā , un sestdien, 6. maijā, vairāk nekā 1000 cilvēku pulcēsies uz ikgadējiem bērnu un jauniešu folkloras svētkiem "Pulkā eimu, pulkā teku".

Svētku atklāšanas koncerts notiks piektdien plkst. 11 Brīvdabas muzeja Vecpiebalgas filiālē "Vēveri”, kam sekos folkloras kopu individuālās programmas, bet plkst. 18 Dzērbenes baznīcā, Vecpiebalgas baznīcā un Taurenes kultūras namā notiks „Pulkā eimu, pulkā teku” šā gada folkloras konkursu uzvarētāju koncerti. Savukārt sestdien Dzērbenes pilī notiks Cimdu diena, kas veltīta novadnieces Cimdu Jettes jeb Jettes Užānes piemiņai.

Svētkos piedalīsies gandrīz 1400 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem vecumā no četriem līdz divdesmit četriem gadiem, atklāj projekta vadītāja Māra Mellēna. Pēc viņas sacītā, šie ir jau 33. folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku”, un šogad pasākums ir īpašs ar to, ka tas notiek laikā, kad svētki risinājās sākotnēji – pašā maija sākumā, kad viss plaukst. Gatavojoties Latvijas simtgadei, svētku tēma šogad ir "Zinu, zinu tēva sētu".

"Gribam saprast, cik esam bagāti tieši caur novadu tradīcijām. Ideālo tēva sētu esam atraduši Vecpiebalgas „Vēveros”, kur kopā ir astoņas saimniecības. Mūsu galvenā ideja ir ideja par sadarbību. Jo jau toreiz, lai padarītu lielas lietas, cilvēki ir kopā cēluši mājas, kopā audzējuši linus un, kad saprata, ka ērtāk ir tos nopirkt, ir labi, ka tev ir tāda prasme, ka tu vari noaust tādu linaudeklu, no kāda kreklu grib šūt Krievijas cars. Piebaldzēni auž, piebaldzēni pārdod, piebaldzēni ir slaveni tuvu un tālu. Un arī mēs „Pulkā eimu, pulkā teku” gribam sadarboties, gribam visu, ko darām, prast meistarīgi, un gribam būt slaveni tuvu un tālu," sacīja Mellēna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti