Kultūra / Tautas māksla
Vabolē pulcējas tautas muzikanti

Gan vecus, gan jaunus tautas mūzikas instrumentu spēlētājus uz tautas muzikantu saietu svētdien, 27. aprīlī, aicina Daugavpils novada  Vaboles pagasts.

Rīgā blēņojas liepājnieku Makss un Morics

Nedēļas nogalē Rīgā notiek Latvijas amatierteātru iestudējumu „Gada izrāde 2013” fināls. Reģionālās skates notika no janvāra līdz martam. Fināla skatei no Kurzemes tika izvirzīti divi amatierteātri  - Ventspils teātris ar Antona Čehova lugu “Kaija”  un Liepājas Jauniešu teātra studija ar izrādi „Makss un Morics”.

Izveidota folkloras kopa «Suitu vīri»

Suitu sievu vārds vairs neprasa īpašu paskaidrojumu, jo viņas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē nesušas savu tradicionālo mantojumu. Nu sasparojies arī stiprais dzimums un izveidota folkloras kopa Suitu vīri. Viņu repertuārā galvenokārt suitu ziņģes, kuras pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Tallinā izrādīs krāšņos Latvijas meistaru lakatus

Tallinā, Igaunijas Tautas mākslas salonā "Piik" no otrdienas būs skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilna" dalībnieču vilnas un lina austie lakati, aģentūru BNS informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Vērmaņdārzā - amatierteātri, amatnieki

Šodien Vērmaņdārzs dārzs pieskandināts ar dziesmām, dejām un aplausiem - uzstājas Latvijas amatierteātri ar brīvdabas izrādēm, kā arī ir atklāts amata meistaru darinājumu gadatirgus.

«Ceļojošo Tomu» saņem četras amatierteātru izrādes

VEF kultūras pilī svētdien noslēdzās Rīgas amatierteātru festivāls „Rīga spēlē teātri”. Pirmo reizi festivāla 12 gadu vēsturē ceļojošo balvu „Lielais Toms” saņēma nevis viena, bet četras izrādes. Žūrijas vērtējumā tās visas bija vienlīdz kvalitatīvas, bet ļoti atšķirīgas pēc žanriem, tādēļ izcelt vienu šoreiz bija neiespējami.

Ilūkstē steidz darināt tautastērpus Dziesmu svētkiem

Lai vispārējos dziesmu un deju svētkos Latgales reģiona dalībnieki izskatītos labi, vēl šobrīd vairumam kolektīvu notiek tērpu darināšana. Jau vairākus gadus tautu tērpu komplektus izgatavo Ilūkstes šūšanas cehā. Meistariem šobrīd darba netrūkst.

 
Noskaidro 2012.gada labāko amatierteātru izrādi

Dailes teātra Mazajā un Kamerzālē 6. un 7. aprīlī tiks noskaidrota labākā 2012. gada amatierteātru izrāde. Amatierteātru skates finālu bez maksas vērot aicināts ikviens interesents.

Liepājnieki gatavojas Baltijas amatieru teātru festivālam

Šodien pirmizrādi piedzīvo Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātra iestudējums „Ezers Zaļš. Ūdens Sarkans.”. Krimā dzimušās autores Annas Berezas lugu Liepājā iestudē teātra kritiķe un režisore Ilze Kļaviņa. Literārais materiāls jau guvis starptautisku atzinību. Sagaidot pirmizrādi, Liepājas Tautas teātris vienlaikus gatavojas vēl kādam kultūras notikumam - Baltijas valstu labāko amatieru teātru festivālam, kas maijā notiks Liepājā.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt