Dienas ziņas

Ķūļciema baznīcai jauns tornis

Dienas ziņas

Divus nepilngadīgos tiesā par vienaudža slepkavību

Rencēnos amatierteātru trupas apgūst jaunas prasmes

Rencēnos amatierteātru trupas apgūst jaunas prasmes

Lai paplašinātu amatierteātru dalībnieku redzesloku un celtu aktiermākslas meistarību, Rencēnos notika radošās meistarklases ar saturu, kas būtiski atšķiras no ikdienas mēģinājumiem. Profesionāļu vadībā dalībnieki apguva improvizācijas, skatuves cīņas un objektu teātra tehniku.

Izlikties, ka cīnies, bet tā, lai tas būtu ticami - šāds bija amatierteātru dalībnieku uzdevums pieredzējušā skatuves cīņu režisora un horeogrāfa Oulu Kitti meistarklasē. Nodarbībā dalībnieki apguva tehnikas fiziskam kontaktam uz skatuves, kuras izmanto vardarbīgās ainās.

Aktierim jābūt daudzpusīgam, stāsta profesionālis no Somijas, turklāt iepriekšējas iemaņas cīņas ainās ir ļoti svarīgas, lai nesavainotu partneri.

“Ja tu strādā teātrī, visticamāk, ka tev nebūs kaskadieris aizvietotājs, tāpēc tev ir kaut kas jāzina. Es uzskatu, ka šis ir fizisks dialogs un tā ir liela prasme katram aktierim to iemācīties. Kā cienīt otru un kā strādāt, kad uz skatuves jūs sarunājaties fiziski," teica “Nordic Stage Fight Society” pasniedzējs Oula Kitti no Somijas.

Kā atklāj nodarbību dalībnieki, līdz šim izrādēs viņiem nav nācies spēlēt ainas, kurās jāparāda izteikta vardarbība. Lai arī skatuves cīņa ir viens no sarežģītākajiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, kuras apguvei jāvelta ilgs laiks, nodarbībā dalībnieki guva praktisku pieredzi fiziska kontakta tēlošanā.

"Bija tādas savādas sajūtas. Es domāju par to, cik daudz tas būs jāpielieto, bet katrā ziņā bija interesanti. Daudz kas neizdevās, bet šis un tas izdevās un par to bija prieks," teica Raiskuma amatierteātra “Punkts uz i” dalībniece Anta Priedīte.

Teātra meistarklašu idejas autors ir Rencēnu amatierteātra vadītājs un Valmieras Drāmas teātra aktieris Kārlis Neimanis. Rīkojot pasākumu, mērķis ir paplašināt teātra amatieru prasmes un arīdzan sekmēt amatierteātru sadarbību. 

"Tas bija galvenais mērķis - atvest kaut ko tādu, kas ir pilnībā ārpus ikdienas. Manuprāt, šobrīd ir ļoti atvērti cilvēki, ir ieninteresēti, jo mēs jau nemācam kaut kādu sarežģītu tehniku," sprieda Neimanis.

Amatierteātru dalībnieki nodarbībās apguva arī improvizācijas pamatus. Šī tehnika atraisa partneru saspēli un spēju sadarboties neparedzamās situācijās. Savukārt objektu teātra meistarklasē dalībnieki sadzīves priekšmetiem piešķīra dzīvas būtnes īpašības, attīstot radošo domāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti