Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Dobeles audējas svin jubileju

Dobeles tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) ''Avots'' šogad atzīmē 45. jubileju. Tai par godu tapusi izstāde, kas veidota kā dzīvoklis ar vairākām istabām, kurās uzskatāmi redzams adīšanas, tamborēšanas, celošanas un citu seno rokdarbu pielietojums.

Salidojums reizi četros gados - amatierteātru dziesmu svētki

"Salidojums reizi četros gados - tā ir mūsu kopā sanākšana, tie ir amatierteātru dziesmu svētki, ja tā var teikt," par šajā nedēļas nogalē gaidāmo 13. Latvijas amatierteātru salidojumu Ventspilī saka Nacionālā kultūras centra eksperte Dace Vilne.

Vabolē pulcējas tautas muzikanti

Gan vecus, gan jaunus tautas mūzikas instrumentu spēlētājus uz tautas muzikantu saietu svētdien, 27. aprīlī, aicina Daugavpils novada  Vaboles pagasts.

Rīgā blēņojas liepājnieku Makss un Morics

Nedēļas nogalē Rīgā notiek Latvijas amatierteātru iestudējumu „Gada izrāde 2013” fināls. Reģionālās skates notika no janvāra līdz martam. Fināla skatei no Kurzemes tika izvirzīti divi amatierteātri  - Ventspils teātris ar Antona Čehova lugu “Kaija”  un Liepājas Jauniešu teātra studija ar izrādi „Makss un Morics”.

Izveidota folkloras kopa «Suitu vīri»

Suitu sievu vārds vairs neprasa īpašu paskaidrojumu, jo viņas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē nesušas savu tradicionālo mantojumu. Nu sasparojies arī stiprais dzimums un izveidota folkloras kopa Suitu vīri. Viņu repertuārā galvenokārt suitu ziņģes, kuras pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Tallinā izrādīs krāšņos Latvijas meistaru lakatus

Tallinā, Igaunijas Tautas mākslas salonā "Piik" no otrdienas būs skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas "Dzilna" dalībnieču vilnas un lina austie lakati, aģentūru BNS informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Vērmaņdārzā - amatierteātri, amatnieki

Šodien Vērmaņdārzs dārzs pieskandināts ar dziesmām, dejām un aplausiem - uzstājas Latvijas amatierteātri ar brīvdabas izrādēm, kā arī ir atklāts amata meistaru darinājumu gadatirgus.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt