Dzīve & stils / Tautas māksla
Daugavpils novadā top muzikāls brīvdabas uzvedums par Raiņa bērnību

Turpinot Raiņa jubilejas gada norises, Raiņa dzimšanas dienā 11.septembrī, kad Latvijā tradicionāli tiek atzīmētas Dzejas dienas, Daugavpils novada Raiņa mājā Berķenelē notiks pasākuma cikla "Vai atmini mani? Rainis" otrā aina - muzikāls brīvdabas uzvedums "..atmiņās iegāju te..".

Cik pelna ielu muzikanti?

Rīgas ielu muzikanti atļāva Latvijas Televīzijas raidījumam "4.studija" ielūkoties viņu dzīves aizkulisēs. Starp viņiem sastopami pat mākslinieki, kas nolaidušies no operas dēļiem un sastāda citu mūziķu uzstāšanās grafiku. Arī LTV žurnālistei radās izdevība uzdziedāt tunelī, lai kaut nedaudz saprastu, kāda garoziņa ir šai dienišķai maizītei. 

Tetovējumu modes tendencēs aktuāla individualitāte un patriotisma tēma

Cilvēks darīs daudz, lai viņa ķermenis izskatītos skaists. Viens no veidiem ir sekot līdzi tetovējumu modei, šobrīd cieņā ir smalki un sarežģīti zīmējumi, kas norāda uz cilvēka individualitāti. Netiek smādēta arī patriotisma tēma, taču reizēm tetovēšanas saloni sastopas ar dažādām cilvēku dīvainībām un iegribām, piemēram, draugu telefonu numuru publicēšanas uz ādas.

Amerikā latviešu leļļu tautiskie svārki austi miniatūrās stellītēs

15 gadus visas nedēļas nogales un dažkārt arī darba dienu vakarus rokdarbniece Austra Linde ASV pavadīja aužot un izšujot latviešu tautu tērpus lellēm. Unikālā, pagājušā gadsimta 80.-90.gados tapusī kolekcija Latvijā izstādīta tikai vienu reizi Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā. Šobrīd Austras Lindes 120 tautu meitas skatāmas arī Carnikavā.

Dace Melbārde: «Baltica» pievienotā vērtība ir paaudžu dialogs

""Baltica" pievienotā vērtība ir ne tikai sadarbība starp novadiem un tautām, bet jo īpaši paaudžu dialogs. Šī "Baltica" sevišķi stipri ļāva sajust, ka tradicionālā kultūra ir dzīvs gudrības un prasmju pārmantošanas process, kurā dots devējam atdodas," starptautisko folkloras festivālu "Baltica 2015" vērtē kultūras ministre Dace Melbārde.

Vējonis aicina lepoties ar folkloras bagātību ikdienā

"Es aicinu jūs ikkatru atvērt savas pūra lādes un lepoties ar savu folkloras bagātību ikdienā. Tieši jūs esat piemērs katram patiesam savas zemes tradīciju un kultūras kopējam," šādus vārdus sestdienas vakarā Rēzeknē, uzrunājot folkloras festivāla "Baltica" dalībniekus, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Baltica» trešā diena - pa lietu un krusu mantojumam pa pēdām

Piektdien, 17.jūlijā, dabas radītie pārsteigumi - no saules līdz pat pērkona dārdieniem ar krusu - sagādāja visplašāko emociju gammu starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" dalībniekiem un skatītājiem, un arīdzan Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai, kas dienas vidū devās pa festivāla tēmas "Mantojums" pēdām - gan pie amatniekiem Vērmaņdārzā, gan vērot ārzemju kolektīvu uzstāšanos Stacijas laukumā

Izdevums «Zirga pase» - latviešu folkloras bagātības par zirgiem

Izzinošos pētījumus par mūsu tautas tradīcijām un valodas bagātību turpina folkloras kopa "Savieši". Pirms trim gadiem klajā nāca izdevums "Saviešu mēļošana", kas bija veltīts audumu krāsošanai ar dabīgajām krāsvielām. Tagad "Savieši" piedāvā jaunu izdevumu "Zirga pase", kas iepazīstina ar bagātīgo apzīmējumu klāstu, kas mūsu folklorā piedēvēts zirgam.

«Baltica» uzņem apgriezienus

Otro dienu Latvijā turpinās starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015", vienojot etnogrāfiskos ansambļus, folkloras kopas un individuālos izpildītājus. Aizsācies 1987.gadā, Latvijā festivāls notiek desmito reizi, šoreiz pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu - vairāk nekā trīsarpus tūkstošus. Pirmie koncerti jau izskanējuši, taču daudzi kolektīvi visā Latvijā vēl aizvada pēdējos mēģinājumus, lai pienācīgi sagatavotos kāpšanai uz skatuves svētku kulminācijā.

Pirmo reizi «Baltica» skan arī Lielvārdē

Ar Etno dienu trešdien, 15.jūlijā, Lielvārdē ieskandināts starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015", kurā šogad piedalīsies 3500 dalībnieku.Visas dienas garumā Lielvārdē noteicošās bija dziesmas un dejas, klātesošie tika iepazīstināti arī ar senajiem mūzikas instrumentiem un improvizāciju. Folkloristu lielākie svētki Latvijā notiek jau desmito reizi, bet Lielvārde tajos pārstāvēta pirmoreiz.

Rīgā un novados sākas folkloras festivāls «Baltica»

No 15. līdz 19.jūlijam Latvijā norisināsies starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015". Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad "Baltica" dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē - 3500. "Baltica 2015" tēma ir "Mantojums".

Jaunākie
Interesanti