Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadīts «Čempionu kauss» riteņbraukšanā

Kocēnos pirmā Pasaules koklētāju nometne

Latviskās tradīcijas un kokles spēle dod spēku un piepildījumu ārzemju latviešiem

Kocēnos šonedēļ tikās koklētāji no visas pasaules, lai piedalītos pirmajā Pasaules koklētāju nometnē. Tajā latviešu tautas instrumenta spēli pilnveidot un vienoties kopīgā koncertā bija ieradušies arī ārzemēs dzīvojošie latvieši, kuri atzīst, ka kokles spēle dod īpašu spēku.

Koklētāju nometnē ir ne vien profesionāli koklētāji, bet arī iesācēji, kas šo dienu laikā kokli rokas tur pirmoreiz. Laima Jansone kokles spēli jau iepriekš mācījusi arī latviešiem ārvalstīs, kur arī uzstājusies. Viņa arī stāsta – ārvalstīs latviešu folkloras kopas un koklētāju apvienības darbojas ļoti aktīvi. Tādas ir Lielbritānijā un arī Vācijā, no kurienes uz šo nometni atbraukusi Petra Hiršberga-Hellere.

Uz šo nometni Petra Hiršberga-Hellere braukusi speciāli un teic, ka šī kokle, kuru spēlē nometnē Latvijā, ir visu laiku, otra glabājas mājās Vācijā. Savukārt Līga Hirta Vācijā dzīvo jau 13 gadus dzīvo Vācijā. Uz Latviju viņa braukusi ar auto un viens no iemesliem ir tas, ka vedusi kokli no Vācijas.

Līga Hirta atzīst, ka, dzīvojot ārzemēs, latviskās tradīcijas un arī kokles spēle dod spēku un piepildījumu.

Bet līdz ar jau iemīļotām un senām koklēm, kādai koklei tikko kā uzvilktas stīgas un tā tiek iemēģināta pirmoreiz. Dalība šajā nometnē bijis arī stimuls pabeigt darbu pie kokles izveides, kas sākts pirms diviem gadiem. Koklēšanai esot īpaša loma arī ģimenē un tā esot daļa no pasaules uztveres.

Koklētāji cer, ka šī nometne izveidosies par ikvasaras tradīciju, kad koklētajiem arī no tālākām zemēm iespējams pievienoties, uzstāties un pilnveidot savas prasmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti