Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Izstāde par vientulību internetā

Vanda Podiņa – zeķu adīšanas čempione

Starptautiska zeķu adīšanas čempionāta uzvarētāja Vanda pieļauj ar laiku rīkot arī Latvijas sacensības

Latviešu rokdarbniece, Tautas un lietišķās mākslas studijas “Bārbele” pārstāve Vanda Podiņa ieguvusi dalīto pirmo vietu starptautiskajā zeķu adīšanas čempionātā, kas šogad notika jau astoto reizi. Vanda ar rokdarbiem nodarbojas, kopš vien sevi atceras, un adīt iemācījusies jau pirmsskolas vecumā.

Šī gada čempionāta mājvieta bija Lietuva, un dalībai čempionātā bija pieteikti vairāk nekā 50 dalībnieki. Latvijas pārstāvji konkursā piedalījās otro gadu, un Vanda Podiņa otro gadu pēc kārtas arī uzvarēja.     

Vanda stāsta, ka adīt iemācījusies jau pirmsskolas vecumā, un uzreiz vēlējās adīt lellei jaku. Tad viņa iemācījās arī tamborēt, un vislielākā bērna bēda bija, kad pazuda tamboradata.  

Vanda Podiņa nāk no Latgales, bet ieprecējusies Cesvainē. Ilgus gadus tamborējusi pirkstainos cimdus mājražotāju apvienībai “Daiļrade”, arī studijai “Bārbele” pievienojusies kā tamborētāja.

Kad pirms 15 gadiem zaudējusi algotu darbu, Vanda Podiņa sapratusi, ka nekas cits kā rokdarbi tik ļoti nepatīk un nepadodas, tāpēc kopš tā brīža vaļasprieks kļuvis par iztikas avotu – viņai ir sava darbnīca Cesvainē, viņa vada rokdarbu pulciņu Sarkaņos, iesaistās dažādos projektos – papildina tautastērpu kolekcijas gan Madonas, gan citu novadu, pat Rīgas pašdarbības kolektīviem. Un nemitīgi mācās ko jaunu, pilnveides iespējas esot neizsmeļamas.

Tagad pieredzējusī adītāja un tamborētāja mācoties aust. Uz adīšanas čempionātu Lietuvā pirmoreiz aizbraukusi izmēģināt jaunu pieredzi, uzzināt, kas tur notiek.  

Vanda Podiņa stāsta, ka rokdarbi ir viņas aizmiršanās, un smejas, ka viņai nemaz nav daudz paraugu, ko izrādīt, jo tiklīdz darbs tapis, tas dodas pie jaunā valkātāja.  Viņa strādā astoņas stundas diennaktī.

Rokdarbniece arī pieļauj, ka tad, kad pati vairs nevarēs darīt smalkos darbus, varēs pievērsties kādreizējai idejai rīkot adīšanas čempionātu Latvijā. Konkurence te būs daudz sīvāka, viņa saka.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt