Dienas ziņas

Ieteikumi ievērot drošību svētku laikā

Dienas ziņas

Stipras vēja brāzmas posta Siguldas novadu

Jūrkalnē saulgriežos ieskandina «Baltica 2018»

Jūrkalnē saulgriežos ieskandina folkloras festivālu «Baltica»

Latvijas simtgades gadā starptautiskais folkloras festivāls "Baltica" notiks vasaras saulgriežos, un tas arī būs festivāla galvenais temats. Šogad Jūrkalnē, Jelgavā, Turaidā un Dagdā notika ieskaņas pasākumi. Kultūrvēsturiskajos novados 120 Latvijas folkloras kopas izdziedāja un izdzīvoja saulgriežus. Jūrkalnes pusē bija pulcējušies gandrīz 300 dalībnieku.

Sagaidot vasaras saulgriežus, četros Latvijas novados ar īpašiem saietiem ieskandināts nākamā gada starptautiskais folkloras festivāls "Baltica". Kā viena no norises vietām izraudzīta arī Ventspils novada Jūrkalne.

"Tā kā mums Jūrkalnē šī tradīcija svinēt 21.jūnijā vasaras saulgriežus ir jau sešus gadus - šis ir septītais gads -, nu tad, protams, Latvijas Nacionālais kultūras centrs piedāvāja mums šo iespēju izmantot. Tātad šogad izmēģināt un nākamgad uzņemt ar pilnām tiesībām," teica Ventspils novada Kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše.

Jūrkalnes Ugunspļavā izspēlēja rotaļu tēmas, izzināja vainagu pīšanas noslēpumus, iepazīstināja ar savai pusei raksturīgo tautastētrpu un godā cēla Jāņu ēdienus.

Daudz no tā visa pēc gada baudīs simtiem festivāla dalībnieku un skatītāju no malu malām, taču arī tagad ieskaņu pasākumā saviļņojums nav mazāks.

"Mums ir lieliskas sajūtas, jo ir vasaras saulgrieži. Ir burvīga noskaņa dabā, ir milzīgs spēks katrai zālītei, un es ceru, ka arī "Baltica" būs tāds pats spēks," teica Brocēnu folkloras kopas "Virza" dalībniece Inta.

"Mēs pagājušajā gadā dziedājām Turaidā, tad mēs izvēlējāmies Jūrkalni. Jūs jau saprotiet, kāpēc. Jūra, suiti un visa šī atmosfēra. Tā kā - super," priecājās Valkas folkloras kopas “Nāburgi” vadītāja Mārīte Magone.

Jūrkalne kļūs par vienu no festivāla norises vietām, pateicoties tam, ka šī vieta jau vairākus gadus ir galvenā vasaras saulgriežu svinību vieta un vienlaikus arī viskuplāk apmeklētākais gada notikums Ventspils novadā. Pasākums ik gadu pulcē pāris tūkstošus svētku svinētāju.

"Formāts ir tāds, ka mēs paši svinam savus svētkus. Tie ir mūsu novada folkloras kopu svētki, ar savu kopā nākšanu un dziesmu dziedāšanu.

Un tad mēs aicinām arī kādu kolektīvu, kurš ir varbūt netradicionālā veidā pievērsies folklorai, tautasdziesmai un apdarinājis to skaniskā veidā un formā, un tas katrā ziņā cilvēkus uzrunā," sacīja Pamše.

Festivāls "Baltica", kas šogad svin savu trīsdesmito gadadienu, nākamvasar Latvijā notiks laikā no 16. līdz 21.jūnijam. Festivāls noslēgsies ar vasaras saulgriežu svinēšanu visos Latvijas novados un Rīgā, vienkopus pulcējot tūkstošiem folkloras cienītājus, uzņemot arī viesus no kaimiņzemēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti