Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

«Skroderdienas Silmačos» Latvijas pilsētās

Rīta Panorāma

Laika ziņas

21. jūnijā festivāla Baltica ieskandināšana

Jūrkalnē, Jelgavā, Turaidā un Dagdā ieskandinās 2018.gada festivālu «Baltica»

21. jūnijā Jūrkalnē, Jelgavā, Turaidā un Dagdā notiks starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” ieskaņas pasākumi – “Vasaras saulgrieži Latvijas novados”. Pats festivāls norisināsies 2018.gadā laikā no 16.jūnija līdz 21.jūnijam, un tā tēma ir “Ziedēšana. Jāņi”.

21.jūnijā Dagdā, Jelgavā, Jūrkalnē un Turaidā notiks īpaši pasākumi “Vasaras saulgrieži Latvijas novados”.

Kā stāsta ieskandināšanas rīkotāji, pasākumu mērķis ir parādīt, ka saulgriežus var svinēt gan kurzemnieciski, gan latgaliski, gan vidzemnieciski.

"Festivāls būs milzīgi krāšņs," sola folkloras eksperte Gita Lancere.

Ieskandinot nākamā gada starptautisko folkloras festivālu “Baltica”, kas notiks Jāņu tradīcijas zīmē, arī šogad tieši vasaras saulgriežos visos četros Latvijas kultūrvēsturiskajos novados tiks degtas jāņugunis, dziedātas līgotnes, veiktas ar Jāņu sagatavošanu un svinēšanu saistītas rituālas darbības.

Pasākumos piedalīsies apmēram 120 Latvijas folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, izdziedot katra novada skaistākās Jāņu dziesmas un aicinot baudīt Jāņu mielastu. 

Dagdā pasākuma ieskaņā tiks gatavota aukstā zupa un siets Jāņu siers.

Jūrkalnē Ugunspļavā Jāņa bērni tiks aicināti pie vairākiem ugunskuriem un tradicionāli tiks aizdegtas ugunsdzirnavas.

Jelgavā tiks degti gan ugunskuri, gan celtas pūdeles, un kanālā tiks laisti izgaismoti plosti ar vainagiem.

Savukārt Turaidā saulgriežu naktī degs treji ugunskuri, ar uguns bultām Jāņkalnā tiks aizdegta pūdele, pusnaktī tiks ritināts ugunsrats un visas nakts garumā daudzinātas dzimtas, kas kopj latviskās tradīcijas.

Šī gada pavasarī, aprīļa beigās, noslēdzās starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” skates, kas kopš februāra sākuma notika visos Latvijas novados. Tajās piedalījās Latvijas folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un kapelas, kā arī latviešu folkloras kopa “Rēvele” no Igaunijas. Kopā 237 kolektīvi, no kuriem 53 saņēmuši augstāko novērtējumu - “izcili”, 87 – “gandrīz izcili”, 94 – “labi” un tikai trīs – “vidēji”.

Skatēs piedalījās 27 jaundibinātas folkloras kopas, kas apliecina tradicionālās kultūras dzīvotspēju 21.gadsimtā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt