Sadaļas Sadaļas

Ieskandina folkloras festivālu «Baltica», kas otrdien sāksies Lietuvā

Šodien 3. jūlijā no plkst. 18.00 līdz 20.00 “Origo Summer Stage” notiks starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” ieskaņas koncerts, priecējot klausītājus ar latviešu tradicionālo mūziku no dažādiem Latvijas novadiem, ziņo organizatori. Festivāls katru gadu norisinās kādā no trijām Baltijas valstīm, šogad tas notiks Lietuvā, taču jau nākamajā gadā, Latvijas simtgadē, jau 11. reizi tā norises vieta būs Latvija.

Folkfestivāls “Baltica” ir Baltijas tautām ļoti nozīmīgs folkloras festivāls, kurš demonstrē tautu tradicionālo kultūru - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tautas kultūras izpausmes formas. Koncerta laikā skatītājus priecēs etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas un daudzi individuālie izpildītāji ar dažāda veida priekšnesumiem. 

“Šogad Lietuvā no 4. līdz 9. jūlijam notiek Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kurā Latviju pārstāv kurzemnieki – Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis. Ieskandinot šo festivālu “Origo Summer Stage”, klausīsimies gan pavisam nesen izveidojušos, bet sevi jau spilgti pieteikušus ansambļus un folkloras kopas, kā ansambli “Austras koks” no Rīgas un jaunos muzikantus no Iecavas “Tarkšķu Mandolīnistus”, gan tautā jau iemīļotos vidzemniekus – Amatas novada folkloras kopu “Ore”, latgaliešus – Igauņu ģimenes ansambli no Rēzeknes novada un zemgaliešus – Iecavas ansamblis “Tarkšķi”. Īpašs sveiciens šī gada festivālam būs Latvijas lietuviešu kapelas “Jurginas” priekšnesums. Nākamgad festivālu “Baltica” atkal sagaidīsim Latvijā,” stāsta folkloras eksperte Gita Lancere.

Iecavas “Tarkšķu” kopas sastāvā ir dažāda vecuma dalībnieki, kuri ļoti labprāt spēlē vijoles, kokles, stabules, cītaru, dūdas, mandolīnu u.c. mūzikas instrumentus, kā arī dzied un dejo. “Tarkšķi” radās 1992.gadā Rīgā un darbojās tur 10 gadus, pēc tam folkloras kopa no jauna tika dibināta Iecavā, kur darbojas vēl šobaltdien. Savukārt ansamblis “Austras koks” pastāv nepilnu gadu un tās vadītāja ir Laima Jansone - Latvijā labi pazīstama un mīlēta mūziķe, kas ap sevi pulcējusi muzicēt gribošus un kokli mīlošus cilvēkus. Folkloras kopa “Ore” darbojas Cēsīs un Amatas novadā, un tās dalībnieki ir aktīvi šī novada folkloras dzīves virzītāji. Viņi gan muzicē paši, gan rīko danču vakarus un tautas muzikantu nometnes, gan arī nodarbojas ar amatniecību.

Igauņu ģimene no Gaigalavas stāsta: “Mēs esam pieci muzikanti no Rēzeknes novada – mamma Rasma, tētis Gunārs un meitas Liene, Marta, Laima. Ar ģimeni koncertējam jau no 1991. gada. Kapelā Gunārs spēlē akordeonu, stabuli, kokli, harmonikas; Liene – mandolīnu, vijoli, harmonikas; Marta - vijoli, mandolīnu, perkusijas; Laima - bungas, stabuli, flautu, perkusijas un Rasma - cītaru, akordeonu, perkusijas, stabuli. Spēlējam un daudzbalsīgi dziedam gan jautras, gan sirsnīgas latgaliešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas, gan tautā iemīļotās ziņģes, kā arī mācām citiem latviešu un latgaļu dančus un rotaļas. Kā ģimene uzstājamies daudzās un dažādās Latvijas vietās, bet neizpaliek arī koncerti un festivāli ārzemēs. Esam Latviju pārstāvējuši Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Uzbekijā, Itālijā, Portugālē, Amerikā un citur.”

“Origo Summer Stage” programma jūlijā:

3.jūlijs 18.00 Folkfestivāla “Baltica" ieskaņas koncerts;
13.jūlijs 17.00 Festivāla “Saulkrasti Jazz" koncerts;
18.jūlijā 17.00 Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde I;
20.jūlijs 17.00 Festivāla “Saulkrasti Jazz" koncerts;
21.jūlijs 17.00 Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde II;
22.jūlijs 17.00 Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde III;
28.jūlijs 18.00 Deniss Paškevičs un "FunkTherapy" koncerts.

Muzikālos vakarus klausītāji varēs baudīt arī “Gan Bei” un “Double Coffee” vasaras terasēs, kas sagādājušas īpašos piedāvājumus tieši “Origo Summer Stage” laikā. Vairāk informācijas par koncertprogrammu: www.summerstage.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt