Dienas ziņas

Palīdz trūkumā nonākušām ģimenēm

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauno vokālistu konkurss «Gaismas dziesmas Kandavai»

Noslēdzas jauno vokālistu konkurss «Gaismas dziesmas Kandavai»

Sīvā konkurencē beidzies pirmais jauno vokālistu konkurss “Gaismas dziesmas Kandavai”. Pusfinālā piedalījās 92 dalībnieki no piecpadsmit novadiem, bet par “Grand prix” sacentās 22 jaunie dziedātāji. Atšķirībā no citiem konkursiem šajā varēja dziedāt dziesmas tikai par Ziemassvētkiem.      

Kandavas kultūras namu atkal piepildīja bērnu skanīgās balsis, un viņus visus jau var saukt par uzvarētājiem. Starp 92 jaunajiem vokālistiem, kuri pirms pusotras nedēļas  piedalījās konkursa ''Gaismas dziesmas Kandavai'' pusfinālā, viņi izcīnījuši tiesības  cīnīties  par uzvarētāja titulu.

Atšķirībā no pusfināla, kurš ilga sešas stundas, 22 finālisti gan šīs sacensības vairāk uztver kā koncertu un iespēju iegūt jaunu pieredzi. Konkursa pusfinālu un finālu nevērtēja viena žūrija.

“Lai visiem būtu interesantāk un lai būtu objektīvāks vērtējums, jo cik žūrijas - tik arī viedokļu. Es domāju, ka tas ārkārtīgi interesanti ir arī dalībniekiem, un viņi ir tikai ieguvēji,” sacīja  konkursa organizatore Kristīne Broka-Meļķe.

Konkursā ''Gaismas dziesmas Kandavai'' piedalījās gan popgrupas, gan dueti, gan solisti vecumā no četriem līdz divdesmit gadiem. 

Žūrijas komisijas loceklis, Ventspils mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītājs Gatis Poriņš stāstīja, ka žūrija vērtēja vairākas sadaļas - skatuves kultūru, repertuāra atbilstību vecumam, kā arī vokālo sniegumu un tehnisko izpildījumu.  Biežākie klupšanas akmeņi bija intonācijas tīrība.

Latvijas jauno vokālistu akadēmiskās un estrādes dziedāšanas konkursa “Gaismas dziesmas Kandavai” pirmo “Grand prix” ieguva ventspilniece Emīlija Jermola, bet skatītāji savas  balsis atdeva rīdziniecei Karlīnei Annai Ērglei.  

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Tautas māksla
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti