Ģikšu danču naktī - arī tautas muzikanti no Francijas

Amatas novada kultūras centrā Ģikšos 20.janvāra vakarā notiks jau 11. starptautiskā Ģikšu danču nakts.

Danči sāksies astoņos vakarā un turpināsies līdz pat svētdienas rītam. Spēlēs tautas muzikantu grupas gan no Latvijas, gan Lietuvas, Igaunijas, Francijas un Zviedrijas, un varēs apgūt arī dažādus šo tautu dančus.

Ģikšu danču nakts pēdējos gados kļuvusi tik populāra, ka dancot gribētājiem brīžam bijis grūti satilpt atvēlētajās telpās, stāsta Ģikšu danču nakts rīkotāja, tradicionālās kultūras centra „KasTe” vadītāja Inese Roze.

Inese Roze par Ģikšu danču naktiMāra Rozenberga

  „Ļaužu ir daudz, pagājušogad laikam bija apmēram seši simti. Bet aizpagājušajā gadā bija pat ap astoņsimt dancotāju! Arī šogad esam aicinājuši tautas muzikantu grupas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas. Parasti es cenšos uzaicināt arī kaut ko jaunu, un šogad mums ir tautas muzikanti no Francijas, un ir arī „Stokholmas spēlmaņi” – Zviedrijas latvieši, kas apvienojušies grupā un spēlē. Ļoti priecājamies, ka šogad beidzot pie mums tiek arī kapela „Dziga” no Latgales. Viņi, man liekas, ir tāda sensācija labā nozīmē – ienesīs temperamenta dzirksti tajā visā. Mēs viņus jau vairākus gadus gaidām. Grupas vienmēr cenšas paskatīties ko jaunu, un šogad, protams, franču dejas būs pavisam jaunas. Šogad mēs pat pirmo reizi rīkojam meistarklasi franču dejām vienos dienā Cēsīs, lai šīs dejas jau varētu pamācīties pirms tam,” stāsta Roze.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Tautas māksla
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti