Dienas ziņas

Slēpošanas kalni gaida stabilu ziemu

Dienas ziņas

Rogainings «Ziemassvētku izvēle»

«Skonai» iedvesmo un rada piecus gadus

Vokālā studija «Skonai» iedvesmo un rada jau piecus gadus

Rēzeknes novadā vokālā studija ar ļoti latgalisku nosaukumu - „Skonai”, kas nozīmē skanēt, atzīmē piecu gadu jubileju. Nupat aizvadīts jubilejas koncerts un tā laikā prezentēts pirmais “Skonai” disks un studijas vadītājas dziesmu grāmata. Tā reģionā arī ir pirmais tieši latgaliešu dzejas un tautasdziesmu apdarei veltīts nošu krājums.        

Pirms pieciem gadiem vokālās studijas “Skonai” dibinātāja un šī brīža vadītāja Guntra Kuzmina–Jukna īstenoja savu sapni –  strādāt pašas dzimtajā Rēzeknes novadā. Jau pirmajā vokālās studijas atlasē jauniešu atsaucība bijusi milzīga – vairāk nekā simts dziedātāju vēlējās attīstīt savas prasmes, un ik gadu dziedātāju loks paplašinās un mainās.

Šobrīd studijā ir aptuveni 60 dziedātāji četrās vecuma grupās, kas ik gadu pierāda sevi dažādos vietēja un pasaules mēroga konkursos.

“Protams, gribas, lai mums būtu daudz disku, gribas, lai mēs būtu kaut nedaudz populāri Latvijā, un es domāju, ka nākotnē mēs varētu kādu videoklipu nofilmēt, jo mums pašiem ir prieks par mūsu ieguldīto darbu,” atzina Marta Paula, kas dzied “Skonai” piecus gadus.

Piecu gadu laikā ir paveikts daudz, un par to liecina arī nupat iznākušais “Skonai” disks “Rūtaļa”, kas ir pirmais bērnu dziesmu disks latgaliešu valodā.

Arī Guntras Kuzminas-Juknas grāmata līdz šim ir pirmā, kurā uzmanība koncentrēta uz latgaliešu tautasdziesmu un latgaliešu dzejnieku liriku, kam īpašu skanējumu piešķir Guntras komponētā mūzika.

“Tas ir Antona Slišāna piemiņai, jo mums ir ļoti tuvi tie dzejoļi, un īstenībā bērni ir ļoti pieķērušies tiem dzejoļiem, un mums nebija divu domu, ka tam diskam ir jābūt,” stāstīja Guntra Kuzmina-Jukna.

“Grāmata, tas arī tāds garš ceļš, līdz tam es esmu uzrakstījusi daudzas dziesmas, un likās, ka tās ir arī jāapkopo, tur ir gan tautasdziesmu apdares, gan oriģināldziesmas, gan solo dziesmas koriem, ansambļiem, un es domāju, ikviens varēs atrast kaut ko sev tajā grāmatā,” sacīja Guntra Kuzmina-Jukna.

Amanda, kas dzied “Skonai” piecus gadus, atzina, ka viņai “ļoti patīk Guntras dziesmas, it sevišķi, ja viņas ir latgaliski rakstītas, viņas vienmēr ir jautras, interesantas un arī dod tādu priecīgu noskaņojumu”.  

“Te ir cilvēki, kas vienmēr tevi atbalstīs, ir ļoti laipni un draudzīgi, mīļi skolotāji, un arī man ļoti patīk dziedāt,” piebilda Amanda.

Dziesmu diskā ir atrodamas ne vien 12 dziesmas, bet arī to fonogrammas, lai tas varētu tikt izmantots kā mācību un brīvā laika pavadīšanas interaktīvs materiāls, savukārt grāmatā atrodamās ilustrācijas zīmējuši paši “Skonai” dalībnieki, kas ir apņēmības pilni turpināt intensīvo darbu studijā. Jau drīzumā var gaidīt arī pirmo vokālās studijas videoklipu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti