Kultūra / Dizains un athitektūra
Dānijā būvēs Andersena pasaku muzeju

Hansa Kristiana Andresena dzimtajā pilsētā Odensē, Dānijā, sāks vērienīgā Andersena pasaku muzeja būvniecību. Konkursā par pasaulē visvairāk tulkotā autora daiļrades cildināšanas tempļa projekta autorību uzvarējis Japāņu arhitekts Kendo Kura, kurš arī projektēs 2020.gada olimpisko spēļu stadionu Tokijā.

Ar audzēkņu dalību atjauno Rēzeknes Mākslas namu

Mākslas nams Rēzeknē ir unikāla, vēsturiska ēka, kuru no posta un sabrukšanas pirms vairāk nekā 20 gadiem paglāba toreizējās Rēzeknes Mākslas koledžas pedagogi kopā ar saviem audzēkņiem. Ēkā tika ieguldīts pacietīgs un rūpīgs darbs desmit gadu garumā.  

Kuldīgā pirmie mēbeļu dizaineri saņem diplomus

Vispārizglītojošās skolās atsācies mācību process, bet tehnikumos jau ir audzēkņi, kas aizstāv diplomdarbus. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā nupat studijas beiguši mēbeļu dizaineri ar vidējo profesionālo izglītību. Tā ir jauna programma, un viņi ir pirmie absolventi. 

Jauno modes dizaineru konkursā uzvarējusi Ineta Urtāne

Par Latvijas modes nedēļas "Modes manifestācija" konkursa "Jaunais talants" uzvarētāju kļuvusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studente Ineta Urtāne. Viņa ieguvusi galveno balvu – kolekcijas komercializāciju "Taste Latvia", lsm.lv pavēstīja modes nedēļas rīkotāju pārstāvis Kaspars Līcītis.

Ekskursija Modes muzejā ar Agritu Grīnvaldi

Lai arī Rīga izsenis dēvēta par modes pilsētu un „mazo Parīzi”, šai jomai veltīta muzeja tai līdz šim nav bijis. Nu beidzot niša tiks aizpildīta, jo jau nākamnedēļ Vecrīgā durvis vērs Modes muzejs. Tā izveide ir privāta iniciatīva, muzeju veidojusi un arī vadīs Nataļja Muzičkina ciešā sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Iecerēts, ka muzejs vēstīs par modi visplašākajā tās spektrā, jo, kā uzsvēris Aleksandrs Vasiļjevs – mode nav tikai apģērbs, mode ir dzīvesveids.

Porcelāna mākslas «Paralēlās plūsmas»

Rīgas Porcelāna muzejā Vecrīgā atklāta izstāde “Paralēlās plūsmas. 20. gs. 80. - 90. gadu porcelāna māksla un dizains Latvijā”, kas sniedz ieskatu spilgtākajās tā laika porcelāna mākslas tendencēs, mākslinieku radošajos meklējumos un rūpnieciski ražoto servīžu stilā.

Ar izstādi «30. gadu elegance» Rīgā durvis vērs Modes muzejs

Ar pazīstamā modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas tērpu un aksesuāru izstādi "30.gadu elegance" 24.oktobrī Vecrīgā, Grēcinieku ielā 24, netālu no Melngalvju nama, durvis vērs Modes muzejs, lsm.lv pavēstīja muzeja veidotāji.

«Xcelsior» dizaina telpā aplūkojamas leģendārās Īmsu dizaina mēbeles

Plastmasas krēsli, saplākšņa un alumīnija mēbeles šodien nepārsteigs nevienu biroja darbinieku vai mazdārziņu īpašnieku. Taču pirms 70 gadiem tas bija jaunatklājums. Un to radīja Čārlzs un Reja Īmsi. Šī pāra leģendārie darbi līdz 28. oktobrim apskatāmi "Xcelsior" dizaina telpā Uzvaras bulvārī 9.

Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem LU Dabaszinātņu centrs Torņakalnā

2016. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajam centram un tā autoriem: arhitektiem Vitai Polkovņikovai, Inai Kuļikovskai, Kristapam Bautram, Dacei Zariņai, Raivim Liepiņam, Madarai Plāciņai, Alisei Jēkabsonei un ainavu arhitektei Ingūnai Rozentālei.

Sadalītas Dizaineru savienības gada balvas dizainā

Latvijas Dizaineru savienības (LDS) konkursā „Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016” noskaidroti laureāti četrās pamatkategorijās - interjera, vides, lietu un saziņas dizainā, kā arī apakškategorijās, augstskolu un skolu dizaineru konkursos.

Gada balvai dizainā iesniegti vairāk nekā 120 darbi

Kā katru gadu, arī šogad Latvijas Dizaineru savienība (LDS) organizē konkursu „Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016”, kura labākos darbu varēs aplūkot izstādē „Design Isle 2016” Ķīpsalā no 30. septembra līdz 2. oktobrim. Konkursā saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi četrās kategorijās: interjera, vides, lietu un saziņas dizainā.

Rudbāržu pamatskolā restaurē Varoņu zāli

Oskara Kalpaka Rudbāržu pamatskolā šobrīd notiek apjomīga Varoņu zāles restaurācija. Saņemot atbalstu Saeimas gaiteņos, par atvēlētajiem 149 tūkstoš eiro valsts budžeta līdzekļiem pašreiz tiek īstenota daļa no iecerētās restaurācijas, arī galveno  muižas pils durvju nomaiņa un citi darbi. Kalpaka Rudbāržu pamatskolas Varoņu zāle, kur notiek galvenie darbi, ir īpaša ne tikai ar savu arhitektonisko veidolu un akustiku, bet tai ir nozīmīga loma valsts neatkarības cīņu kontekstā.

Arhitektūras muzejā aplūkojami utopiskas bēgļu valsts 13 iespējamie karogi

Latvijas Arhitektūras muzejā apskatāmas 13 versijas par to, kā varētu izskatīties utopiskas bēgļu valsts karogs. Iedziļinoties zinātnē par karogiem, neeksistējošās valsts simbolus veidojuši mākslinieku kolektīva "We Became Aware" pārstāvji un viņu studenti Amsterdamā. Mākslinieku iedvesmas avots ir ieraksts miljardiera Nagiba Savirisa tviterkontā, kas pirms aptuveni gada pārsteidza vai visu pasauli. Tajā viņš rakstīja: “Grieķija vai Itālija, pārdodiet man salu, es pasludināšu to par neatkarīgu, saaicināšu turp bēgļus, došu viņiem darbu un ļaušu viņiem dibināt savu valsti.”

Jelgavas pilij četru gadu garumā renovēs fasādi un mainīs teju 700 logu

Ambiciozajam Kurzemes hercogam Ernstam Johanam Bīronam 18.gadsimtā celtā Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijā. Tapis gandrīz vienlaikus ar Bīrona vasaras rezidenci – Rundāles pili – arhitekta Rastrelli meistardarbs Lielupes krastā daudz cietis vēstures griežos, un tomēr spējis saglabāt savu majestātiskumu arī mūsdienās. Tiesa, tagadējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mājvietas kopskatu krietni bojā drūpošā ārējā fasāde, kas remontu nav redzējusi jau pusgadsimtu. Nākamajos četros gados tās atjaunošanā ieguldīs teju septiņus miljonus eiro.

Jaunākie
Interesanti