Kultūra / Dizains un athitektūra
Atklāj vērienīgu Latvijā radītā dizaina ekspozīciju «Humanizācija»

No 6.februāra līdz 29.martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā būs skatāma izstāde "Humanizācija" - iedvesmojoša, vērienīga Latvijā radītā dizaina snieguma daudzveidības un pieejamības manifestēšana, kas atklās dizaina potenciālu jebkurā nozarē un indivīda sadzīves situācijā.

Atklāta Latvijas laikmetīgā dizaina manifestācijas cikla pirmā izstāde

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atklāta Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju cikla “Dizaina manifestācija” pirmā izstāde “Reputācija”. Gaismas pils šobrīd ir Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē norišu galvenā vieta, tāpēc drošības apsvērumu dēļ tur reālus dizaina priekšmetus ienest nedrīkst. Interesentiem pagaidām jāsamierinās ar Latvijā radītu un starptautiski atzītu dizaina priekšmetu aplūkošanu fotogrāfijās.

Atdzimst Lestenes baznīca

„Tai jābūt visas tautas lietai,” tā par savulaik slavenākās Kurzemes baroka pērles – Lestenes baznīcas – atjaunošanu saka Imants Lancmanis, kura vadītajā Rundāles pilī jau daudzas desmitgades glabājas no iznīcības paglābtie krāšņie Lestenes baznīcas kokgriezumi.

Izstāde «Design Jam» - ieskats dizaina tapšanas procesā

Arhitektūras un dizaina studijas "Xcelsior" pagalmā Rīgā, Raņķa dambī 1, apskatāma Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde "Design Jam", kas sniedz ieskatu dizaina tapšanas procesā, apliecinot, ka labs dizains ir cieši saistīts ar sadarbību starp dizaineru un tā radītā produkta lietotāju.

Rēzeknē apskatāma unikāla naudas zīmju dizaina izstāde

„Naudas dizains. PIN kods” jeb „Personība. Ideja. Novitāte” – tā  Latvijas Banka prezentē savu izstādi, kuras galvenā tēma – naudas zīmes un to dizains mākslas kontekstā. Izstādē ir apskatāmas 20 gadu laikā tapušās banknotes un monētas, kuru dizainu ir veidojuši vairāk nekā 40 izcilie Latvijas mākslinieki. 

Rīgā apskatāma Polijas laikmetīgā kultūras plakāta kolekcija

Polijā 11.novembrī tiek atzīmēta Neatkarības diena. Par godu šim notikumam Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas izstāžu zālē atklāta Polijas laikmetīgā kultūras plakāta kolekcijas izstāde "Polijas kultūras plakāts", kas ir daļa no festivāla "Dizains. Nākotne 2014" programmas.

Mākslas akadēmijā Itālijas dizaina ikonas

No 11. līdz 28.novembrim izstādē  "Casa Castiglioni"Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) būs apskatāmi izcilā itāļu arhitekta un dizianera Akilles Kastiljoni projektētie, pasaules atpazīstamību guvušie 30 dizaina objekti. Izstādes atklāšanā ar aizraujošu stāstījumu par eksponātiem bija ieradusies dizainera meita Džovanna Kastiljoni.

Mākslinieku rezidencē Kuldīgā top dizaina apavi

Lai īstenotu ieceri pēc vairākiem gadiem Kuldīgā atvērt Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) filiāli, jau šobrīd Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar augstskolu organizē vairākus radošus projektus. Vienā no tiem īpaša vērība veltīta amatnieku prasmēm. Jaunieši izveidojuši skices dizaina apaviem un kurpniekmeistares Dzidras Oses vadībā tos arī izgatavo.

Izstādē «Slēptie varoņi» – sērkociņi, rāvējslēdzis, kabatlakatiņi…

No šīs nedēļas Rīgā ir iespēja apskatīt neparastu dizaina izstādi, kas pie mums atceļojusi no slavenā Vitra dizaina muzeja Vācijā. Izstādes nosaukums ir „Slēptie varoņi”, un tajā goda vietā celti 36 priekšmeti, kas mums ir pavisam pierasti un kurus nepamanām, bet kas ir izcili dizaina paraugi. Tie iemieso modernisma ideālus, kas joprojām ir aktuāli. Izstāde skatāma arhitektūras un dizaina studijas „Xcelsior” izstāžu zālē.

Sabiedriskajā transportā stāsta par Rīgas arhitektūru

Svētdien Rīgā notiks vēl nebijusi kultūras akcija - atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem, kur gidi pasažieriem stāstīs par ceļā esošajiem arhitektūras un pilsētvides objektiem.

Liepājā atklāj jauno mediju mākslas izstādi «Septiņi gadi»

 „Septiņi gadi” - ar šādu nosaukumu Liepājā atklāta jauno mediju mākslas izstāde. Tā Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmas studenti un absolventi, kuri jau kļuvuši pazīstami Latvijas un starptautiskā mērogā, atskatīsies uz jauno mediju māksla paveikto  septiņu gadu laikā. 

Jaunākie
Interesanti