Kultūra / Dizains un athitektūra
Modes muzejs svinēs gada jubileju ar Dioram veltītu izstādi

24. oktobrī plkst. 18.00 Modes muzejs (Grēcinieku ielā 24) svinēs gada jubileju, atklājot izstādi «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās „New Look” kolekcijas septiņdesmitgadei. Izstāde apmeklētājiem būs atvērta no 25.oktobra.

Nomalēs pajumti meklē gan bezpajumtnieki, gan miljonāri

LTV1 raidījuma „Adreses” jaunākā sērijā mēs pētām īpaši sāpīgu tēmu – Rīgas senās koka arhitektūras izdzīvošanas iespējas mūsdienās, un salīdzinām, kā parasti, divus spilgtus pretpolus – Maskavas forštati un Ķīpsalu. Kādreiz tās abas bija nomales, un nav noslēpums, ka Maskavas forštates tēls joprojām ir applucis, savukārt Ķīpsala pēdējos gados tapusi dārga un glamūra. Taču autentiskais mīlīgo nomaļu šarms izzūd abās apkaimēs, tāpēc – vai salīdzinājums var būt tik acīmredzami melnbalts?

Somu dizaina ikonas Tapio Virkalas izstāde Rīgā

No 13. oktobra līdz 5. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) būs skatāma izcilā somu dizainera Tapio Virkalas darbu izstāde “Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”. Lakonisms, elegance un dabas motīvi raksturo Somijas dizaina klasiķa Tapio Virkalas daiļradi. Viņš ir Somijas dizaina ikona, kas iedvesmojis dažādu paaudžu māksliniekus visā pasaulē.

Porcelāna muzejā - mazās formas mākslas darbi

Jauna ekspozīcija iekārtota Rīgas Porcelāna muzejā, kur no 12.oktobra aplūkojama 11. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde. Tās eksponāti ir mākslas darbi, kas veidoti no porcelāna un nepārsniedz 15 centimetru dimensijas.

BBC novērtē Gaismas pili

Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka nesen ieguvusi vēl vienu starptautisku un prestižu kvalitātes apliecinājumu - šoreiz BBC kultūras un arhitektūras sadaļā.

Arhitektus uztrauc Latgales sakrālā mantojuma liktenis

Atzīmējot pasaules arhitektu nedēļu, Latvijas arhitektu savienība Krāslavā organizēja pasākumu “Sakrālās arhitektūras mantojums”. Šis temats Latgalē ir aktuāls ne vien tāpēc, ka šeit atrodami visas Latvijas kontekstā unikāli sakrālās arhitektūras pieminekļi, bet arī tāpēc, ka, samazinoties iedzīvotāju skaitam, nepieciešamība pēc sakrālajām celtnēm zūd un daudzas no tām iet bojā.       

Dzīvība Latvijas purvos - Purvciemā un Siksalā

"Adrešu" 12. oktobra sērija mums sanāca viena no pārsteidzošākajām, arī filmēšanas procesā. Grūti būtu atrast divas vēl atšķirīgākas adreses, ko salīdzināt – Latgales sādža ar diviem iedzīvotājiem un galvaspilsētas lielākais mikrorajons ar 60 000 iedzīvotājiem. Teiču purva Siksala un Rīgas Purvciems jeb agrākais Hausmaņa purvs.

Pēc rekonstrukcijas atvērs Romas Kolizeja augstāko līmeni

Pēc ilgiem rekonstrukcijas darbiem, sākot no 1. novembra, apmeklētāji atkal varēs nokļūt Romas Kolizeja augstākajā līmenī. Amfiteātra "bēniņi" senajā Romā bijuši paredzēti visblīvāk pārstāvētajai Romas sabiedrības grupai, tā sauktajiem plebejiem, jeb vienkāršākajiem ļaudīm. No turienes viņi vēroja teātra izrādes un gladiatoru cīņas.

Jūgendstila muzejā - «Ziedu burvība Herendas porcelānā»

Uz Rīgu pirmo reizi atceļojusi vērtīga porcelāna mākslas kolekcija no pasaulē slavenās Herendas porcelāna manufaktūras Ungārijā. Eleganto un niansēm smalko izstādi „Ziedu burvība Herendas porcelānā” 3.oktobrī atklās Rīgas Jūgendstila muzejā.

Arhitektūras muzejā atklāta izstāde «Ziemeļu pilsētas kvartāls»

Godinot arhitektu arodu un tā nozīmi, 2.oktobrī Latvijas arhitektūras muzejā atklāta izstāde “Ziemeļu pilsētas kvartāls”. Raksturojot ziemeļu identitāti mūsdienu pilsētbūvniecībā, Sanktpēterburgas arhitektūras žurnāla “Project Baltia” galvenais redaktors Vladimirs Frolovs apkopojis vairāku ziemeļvalstu dzīvojamo rajonu interesantākos esošos un arī vēl tikai topošos projektus.

2017. gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem «Pullman» viesnīca Jēkaba ielā 24

Pirmdien, 2. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau divpadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. 2017. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta "Pullman Riga Old Town" viesnīcai un tās autoriem: Mārtiņam Hermansonam, Robertam Valdmanim, Olafam Ieviņam, Norai Saulespurēnai, Kristapam Grundšteinam, Aldim Blicsonam un Tomam Kokinam – “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”. Papildus gada balvai skates žūrija piešķīra vienpadsmit atzinības par izcilību, piemēru un sasniegumiem atsevišķu objektu arhitektūrā.

Kuldīgā piekto gadu piešķirs pašvaldības līdzfinansējumu ēku restaurācijai un konservācijai

1. oktobrī sāksies pieteikšanās Kuldīgas novada pašvaldības rīkotajam konkursam “Valsts nozīmes kultūras pieminekļa “Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija”. Pieteikumus varēs iesniegt līdz 31. oktobrim, informē Kuldīgas pašvaldība.

Kā aprūpēti padomju memoriāli Vecrīgā un Salaspilī?

Jaunās "Adrešu" sērijas tēma ir īpaši smaga – padomju varas celto monumentu saglabāšanas dilemma mūsdienu Latvijā. Smaga tāpēc, ka līdztekus diskusijām par to arhitektonisko vērtību nākas pārvērtēt arī tajos iekodēto sarežģīto vēsturi un okupācijas režīma ideoloģiju. Salīdzināmie objekti – bijušais Latviešu sarkano strēlnieku memoriāls Vecrīgā un Salaspils memoriāls agrākās nacistu koncentrācijas nometnes upuriem. Abus tuvākajā laikā gaida pārmaiņas.

«Adreses» salīdzina pilsētas: Ķemeru izpletņi un Cēsu sēnes

LTV raidījuma "Adreses" jaunākajā sērijā divas salīdzinātās adreses nav vis atsevišķas ēkas, bet pilsētas – Cēsis un Jūrmalas Ķemeri. Tēma – kā iepūst dzīvību tur, kur tās pietrūkst? Jūrmalā, kā jau kūrortā, dzīvība ir sezonāla. Ķemeros, vistālākajā Jūrmalas nomalē, tās ir vēl mazāk. Ar Cēsīm līdzīgi – klusa mazpilsēta ar cerībām pievilināt viesus galvenokārt vasarās. 

Par gada ilgtspējīgāko ēku atzīst Dabaszinātņu centru

Par ilgtspējīgāko ēku 2017.gadā atzīts Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņkalnā. Konkursa „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017” uzvarētāji tika paziņoti svinīgā ceremonijā 21.septembrī, informē konkursa rīkotāji.

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt