Kultūra / Dizains un athitektūra
Tuvojas Mākslas akadēmijas «Dizaina diplomandu dienas 2016»

2. jūnijā tiks atklātas ikgadējās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina diplomandu dienas (DDD). Ikviens interesents aicināts apmeklēt Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi un Dizaina komunikācijas pēcpusdienu Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī studentu modes skati fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā un semināru "Modes dizains vai prāta dizains".

Rundāles pils sagaida 280.jubileju ar jaunām ekspozīcijām un hercoga medību pokālu

24.maijā aprit tieši 280 gadu, kopš arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli vadībā tika ielikts Rundāles pils pamatakmens. Kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence mūsdienās pamatoti var lepoties ar lielākās un greznākās baroka stila pils statusu Latvijā. Un arī savu 280.jubileju Rundāles pils atzīmē ar vairākiem jaunumiem.

Ar izstādes atklāšanu sākas Arhitektūras nedēļa

16.maijā Rīgā pie kinoteātra “Splendid Palace” atklāta Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016 pusfinālistu darbu izstāde, kurā ikviens interesents visu nedēļu varēs iepazīt Latvijas arhitektūras jaunākos sasniegumus.

Latviete startēs prestižā modes konkursā Ķīnā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares 4.kursa studente Evija Šaitere jau pēc nedēļas dosies uz Honkongu, lai piedalītos starptautiskā modes dizaina konkursa finālā “Fashion Future for Hong Kong 2016”. Latvijas pārstāve izraudzīta kā viena no tikai četriem finālistiem, kas šajā konkursā pārstāvēs Eiropu.

Mākslas akadēmijas studente iekļūst prestiža dizaina konkursa finālā Ķīnā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas, Modes mākslas apakšnozares 4. kursa studente Evija Šaitere šogad startēs starptautiskā “Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursa finālā, kurā Eiropas augstskolām tika paredzētas vien četras finālistu pozīcijas. LMA sacentīsies ar tādām pasaules līmeņa augstskolām kā Londonas "Central Saint Martins" un Parīzes "Institut Français de la Mode".

Arhitektūras kritiķe: Latvijā arhitektūra kā sociālekonomikas spogulis

Lai gan dzīvojam laikā, kad arī arhitektūra dinamiski mainās, tomēr redzams - Latvijas arhitekti nodarbojas ar tām tēmām, kas raksturo mūs kā Austrumeiropas sabiedrību. Latvijas arhitektūras darbi ir kā mūsu sociālekonomikas spogulis, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Kultūras rondo” norāda arhitektūras kritiķe Ieva Zībārte.

Paziņoti «Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016» pusfinālisti

15.aprīlī paziņoti "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2016" pusfinālisti – 16 darbi, kas tālāk cīnīsies par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā. Pusfinālistus nominēja nacionālā žūrija, savukārt tagad izvēlēto darbu vērtēšana tiks nodota starptautiskās žūrijas rokās, kas paziņos uzvarētājus apbalvošanas ceremonijā 19.maijā.

Jaunākie
Interesanti