Kultūra / Dizains un athitektūra
Ķīpsalā norisināsies mēbeļu un dizaina izstāde «Baltic Furniture»

Piektdien, 2.oktobrī, Ķīpsalā sāksies ikgadējā starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde "Baltic Furniture 2015", kurā piedalīsies vismaz 120 uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un citām valstīm. Izstāde ilgs līdz svētdienai, 4.oktobrim.

Dizaina «Domāšanas darbnīcās» meklē risinājumus pilsētvidei

Rudens tradicionāli Latvijā ir dažādu ar dizainu saistītu pasākumu laiks. Nedēļas nogalē tiks pasniegta jau piektā Latvijas Gada balva dizainā, bet jau trešo gadu Latvijā notiek “Design Jam” radošās darbnīcas, kurās piedalās studenti no dažādām dizaina un mākslas augstskolām. Viņu uzdevums – piedāvāt radošus risinājums aktuāliem pilsētvides un informācijas dizaina jautājumiem.

Rīgas Doma torņa smailē atgriežas restaurētais gailis un lode

Pēc vairāk nekā mēnesi ilgas restaurācijas Rīgas Doma baznīcas smailē atkal sardzē stāv spoži apzeltītais gailis. 86 kilogramus smago vara  putnu tornī nogādāja ar pacēlāju un alpīnistu palīdzību. Jau pavisam drīz ap gaili noņems  sastatnes un viens no Rīgas simboliem atkal rādīs vēja virzienu.  

Arhitekti vērtē Rīgas arhitektūras balvai izvirzītos objektus

Šī gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīti deviņi objekti, to vidū ir trīs sabiedriski nozīmīgas būves – Nacionālā bibliotēka, Valsts ieņēmumu dienesta ēka un |Latvijas Valsts mežu" biroja ēka. Balvai izvirzītas arī vairākas pārbūves, kas izceļas ar kvalitāti un oriģinalitāti. Savu vērtējumu par šiem deviņiem objektiem ir iespējams izteikt ikvienam interesentam, balsojot Rīgas pilsētas arhitekta biroja "Facebook" kontā.

Restaurē mazbānīša Kalnienas dzelzceļa staciju

Cauri piecām krāsu kārtām atrast autentisko ēkas toni, lai saglabātu valsts nozīmes kultūras mantojumu. Ar šādu domu tiek restaurēta 20.gadsimta sākumā celtā Kalnienas dzelzceļa stacija, kas atrodas mazbānīša dzelzceļa posmā Gulbene-Alūksne. Ēkas fasāde iegūst oriģinālo krāsojumu, logi un durvis atjaunoti pēc seniem rasējumiem, šobrīd darbi turpinās pie iekštelpu restaurācijas.

Eiropas kultūras mantojuma dienās Ventspilī uzmanību pievērš Gūtšmitu namam

Eiropas kultūras mantojuma dienās Ventspilī uzmanība akcentēta uz šobrīd slēgtu, greznu ēku, kas piederējusi turīgiem burinieku flotes īpašniekiem. Gūtšmitu namam šonedēļ nomainījušies īpašnieki - pašvaldība kultūrvēsturisko mantojumu nodevusi valsts īpašumā. Paredzēta tā rekonstrukcija, un plānots, ka tajā strādās Valsts ieņēmumu dienesta filiāle.

Rīgas būvvalde vēl nelemj par «Nākotnes nama» būvprojekta akceptu

Rīgas pilsētas būvvaldes padomes locekļi ceturtdien, 10.septembrī, lēma, ka ir jāpagarina termiņš dokumentācijas izskatīšanai, lai lemtu par Okupācijas muzeja piebūves būvprojekta akceptu, pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka. Viņa paskaidroja, ka būvvalde vēl nav paspējusi izskatīt Rīgas pilsētas arhitekta biroja sagatavoto slēdzienu, kas iestādē iesniegts vien 8.septembrī.

Tallinas arhitektūras biennālē latvieši eksponē «Pasauli bez arhitektūras»

Trešdien, 9.septembrī, Igaunijas galvaspilsētā atklāta Tallinas arhitektūras biennāle "Selfdriven city" jeb "Pašvadāmā pilsēta". Ar to rīkotāji foruma dalībniekus un apmeklētājus mudina padomāt, kas notiks ar pilsētām, arhitektūru un dizainu, kad tehnoloģiju attīstība būs sasniegusi jaunu augstieni, proti, kad automobiļiem vairs nebūs vajadzīgi vadītāji. Izstādēs piedalās arī Latvijas pārstāvji.

Rīgas arhitekta kolēģija sola vienotu viedokli par Okupācijas muzeja pārbūvi

Pēc teju trīs stundu ilgām diskusijām Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija trešdien, 2.septembrī, nepieņēma lēmumu par Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas būvprojekta atbilstību kvalitatīvas pilsētvides veidošanas principiem. Tomēr kolēģija nedēļas laikā cer vienoties par kopēju viedokli un iesniegt atzinumu Rīgas pilsētas būvvaldē.

Restaurējot Rīgas Doma gaili, atrod vēstījumu nākamajām paaudzēm

Uzsākot no Rīgas Doma torņa smailes noceltā gaiļa un lodes restaurāciju, atrasts vēstījums par Doma baznīcas un tās restaurācijas vēsturi, ko uz četrām lapām uzzīmējis grafiķis Kārlis Cīrulis, datējot to ar 1985.gada 23.decembri. Līdz ar vēstījumu lodē ievietotajā kapsulā atrasta arī šajā pašā gadā kalta PSRS viena rubļa monēta.

Visticamāk, līdz Latvijas simtgadei Mežaparka estrāde nemainīsies

Nākamajos Dziesmu svētkos Latvijas simtgadē svētku dalībniekiem būs jādzied tādā pašā, daudz kritizētā un samērā nolaistā, Mežaparka estrādē. Par to pārliecināts estrādes apsaimniekotāja - pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" - vadītājs Aivars Tauriņš. Bet lielākas izredzes uz attīstību līdz 2018.gadam ir Deju svētku norises vietai - Daugavas stadionam.

VEF kultūras pils «uz koferiem»; rekonstrukcija kavējas

Pirms vairāk nekā pusgadsimta uzbūvētā VEF kultūras pils ievērojamu remontu nav piedzīvojusi kopš ēkas uzcelšanas. Rīgas dome dažādos sasaukumos pils atjaunošanu plāno jau kopš 2000.gada. Aktīvākā rosība pie šī projekta sākās 2010.gadā, kad dome cerēja rekonstrukciju paveikt līdz pagājušajam gadam, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Jaunākie
Interesanti