Kultūra / Dizains un athitektūra
Uz gada balvu Rīgas arhitektūrā pretendē 32 būves 10 kategorijās

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar kompetentu žūriju – nozares ekspertiem – ir veikuši sākotnējo atlasi un novērtējumu objektiem, kas pretendēs uz 2016. gada balvu Rīgas arhitektūrā. Pirmajā žūrijas sēdē, kas norisinājās 16. jūnijā Rīgas pilsētas arhitekta birojā, no turpat 800 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā iekļāva 32 būves, lsm.lv pavēstīja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Rīgas pils 500 gadus senās skulptūras nomaina jaunas kopijas

Noslēdzot Rīgas pils restaurācijas pirmo kārtu, ļoti vērtīgās, Latvijā senākās viduslaiku akmens skulptūras tagad nomainītas ar kopijām. Restauratori darbu pie pils ciļņiem - Madonnas un Pletenberga skulptūrām, kas rotā Konventa vārtus – raksturo tēlaini, sakot, ka tas bija kā uzlikt odziņu uz tortes.

Joprojām nespēj vienoties par akustisko koncertzāli Rīgā

Turpinās diskusijas par akustiskās koncertzāles nepieciešamību Rīgā. 14.jūnijā apspriedē pie Rīgas pilsētas galvenā arhitekta Gvido Prinča tika runāts par trim koncertzāles un konferenču centra iespējamajām atrašanās vietām un jau visai skaidri nojaušamām kompleksa aprisēm, tomēr konkrētu vienošanos par vietas un finansējuma modeļa izvēli diskusijā iesaistītajiem vēl neizdevās panākt.

Evija Šaitere uzvarējusi dizaina konkursā Ķīnā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares diplomande Evija Šaitere ir ieguvusi Čempiona balvu starptautiskā “Fashion Future for Hong Kong 2016” modes dizaina konkursā, kuru rīko Honkongas Politehniskā universitāte (The Hong Kong Polytechnic University), lsm.lv pavēstīja LMA pārstāvji

Diskutēs par jaunas koncertzāles projektu Rīgā

Rīgā līdz 2030.gadam ir plānots uzcelt jaunu koncertzāli. 14.jūnijā par tās projektu diskutēs gan būvniecības, gan kultūras nozares profesionāļi. Diskusijas ietvaros runās par videi draudzīgu risinājumu, kas arī veiksmīgi iekļautos pilsētvidē.

«Dizaina manifestācijas» ekspozīcija izpelnās «SEGD Honor Award 2016» balvu

Kultūras ministrijas iniciētā un dizaina biroja "H2E" organizētā Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla “Dizaina Manifestācija” ekspozīcija "Informācija", kas bija apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijā 2015. gada pavasarī, saņēmusi starptautiski prestižu apbalvojumu – "SEGD Honor Award 2016". "Informācija" bija vienīgais no apbalvotajiem projektiem, kas tika titulēts arī kategorijā "Best of Show".

Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcijai saspringts termiņš

Ar gada aizkavēšanos sākusies ilgi gaidītā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkas rekonstrukcija. Būvdarbu termiņš ir saspringts – tie jāpabeidz līdz nākamā gada aprīlim. Demontāžas darbi, inženiertīkli, nesošo sienu un pamatu stiprināšana, darbus uzskaita būvnieki.

Sāk Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju

Pēc vairākkārt apstrīdētiem un Iepirkumu uzraudzības padomes apturētiem iepirkumiem un gara sarunu procesa VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) beidzot nodevuši būvniekiem Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku Vecrīgā. 8.jūnijā ar paredzamajiem pārbūves un restaurācijas darbiem tika iepazīstināti žurnālisti.

Žūrijas vadītājs: LLMM metu konkursā redzētais liecina par augsta līmeņa arhitektūru

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja (LLMM) metu konkursa žūrijas priekšsēdētājs, arhitekts Deivids Bikls no Viktorijas un Alberta muzeja Londonā, vaicāts par pirmajiem iespaidiem pēc metu prezentācijas, saka – redzētais liecina par ļoti augsta līmeņa arhitektūru un dizainu, kur autori rūpīgi sekojuši pasūtītāja vēlmēm par muzeju kā vietu ne tikai mākslai, bet pirmkārt – cilvēkiem un idejām.

Topošajiem modes dizaineriem skate būvlaukumā

Nekas tāds vēl nebūs redzēts! Modes skate būvlaukumā ar buldozeru līdzdalību! Tādā atmosfērā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) topošie modes dizaineri 2.jūnija vakarā savas tērpu kolekcijas demonstrēs skatītājiem iepretim Kalnciema kvartālam – “Mākslai vajag telpu" vasaras mājas būvlaukumā.

Tuvojas Mākslas akadēmijas «Dizaina diplomandu dienas 2016»

2. jūnijā tiks atklātas ikgadējās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina diplomandu dienas (DDD). Ikviens interesents aicināts apmeklēt Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi un Dizaina komunikācijas pēcpusdienu Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī studentu modes skati fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā un semināru "Modes dizains vai prāta dizains".

Jaunākie
Interesanti