Kultūra / Dizains un athitektūra
Modes muzejā oktobrī atklās izstādi «1918. Brīvības šiks»
Modes muzeja otro jubileju un Latvijas valsts simtgadi rīdziniekiem un Rīgas viesiem būs iespēja sagaidīt ar muzeja jauno izstādi «1918. Brīvības šiks». Izstādi Modes muzejā (Grēcinieku 24) varēs apskatīt no 4. oktobra. Izstāde tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, piedaloties Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver periodu no 1912. līdz 1924. gadam, īpaši akcentējot 1918. gadu, kad dzima neatkarīga Latvijas valsts, un tērpus, kas tikuši valkāti Rīgā. 
Skaidra doma, tīrs vēstījums: Latvija Londonas Dizaina biennālē
Šodien Londonā atklāj otro Londonas Dizaina biennāli (London Design Biennale, LDB), kas ir pilsētas Dizaina festivāla viens no centrālajiem notikumiem un kurā Latviju pārstāv ekspozīcija “Matter to Matter”. Tās autors ir jaunais dizainers Artūrs Analts no dizaina studijas "Variant Studio". Latvija šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā piedalās pirmo reizi.
Artūra Analta instalācija pārstāv Latviju Londonas Dizaina biennālē
Otrdien, 4. septembrī, starptautiski nozīmīgā radošo industriju un mākslas pasākumu centrā “Somerseta nams” apmeklētājiem durvis vērs otrā Londonas Dizaina biennāle, kas turpināsies līdz 23. septembrim. Latvija šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā būs pārstāvēta pirmo reizi. Mūsu valsti biennālē pārstāvēs jaunā dizainera Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter”.
Jūrmalā būs skatāmas Telavivas «Bauhaus» arhitektūras pērles
5.septembrī plkst. 17.00 Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva vestibilā tiks atklāta izstāde “Bauhaus un internacionālā stila ēkas Telavivā: uzturēšana un atjaunošana”, LSM.LV pavēstīja Jūrmalas Kultūras centra projektu vadītāja Sanija Šūpulniece.
Preiļos jauniete Sintija Logina veido porcelāna traukus un sapņo par darbnīcu
Jauniete Sintija Logina izveidojusi savu porcelāna trauku zīmolu “Piece of Touch” jeb "gabaliņš pieskāriena". Sintija šobrīd veido pirmos traukus, tomēr ar laiku ir iecerējusi Preiļos izveidot porcelāna darbnīcu. Ir iegādāta veca māja, kas tuvākajā laikā tiks pārveidota un pielāgota darbnīcas vajadzībām.
Dizaineris Artūrs Igoveņš: Domāt risinājumus ir dzīvesveids
Artūrs Igoveņš vienlaikus ir gan dizaineris, gan inženieris, gan tehnisko risinājumu inovators. Viņš ir Rīgas latgalietis, "Dizainstudijas A" dibinātājs, pie kura, kā smejoties saka viņš pats, daudzi klienti vēršas kā pie ārsta, taujājot pēc neierastiem risinājumiem.
Kuldīgas vecpilsētas namus restaurē starptautiskā darbnīcā
Kuldīgas vecpilsētas nami ir kā atvērta arhitektūras vēstures grāmata, kuru var lasīt un lasīt, un arvien atrast ko jaunu. Tā atzīst ne viens vien amatnieks. Tāpēc jau vairākus gadus Kuldīgā notiek starptautiska restauratoru darbnīca, kuras dalībnieki veic praktiskus atjaunošanas darbus ar seniem rokas instrumentiem un konkrētam laika posmam atbilstošām metodēm. Šī gada darbnīca veltīta koka dzīvojamo ēku tipiskākajiem bojājumiem un to novēršanai.
Valmieras vasaras teātra festivāla pilsētu šogad būvē jaunie arhitekti 
Šajā nedēļas nogalē notiks Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad papildināts ar plašu pasākumu programmu festivāla centrālajā laukumā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad festivāla norises vietas iekārtoja tā organizatori, šogad galveno laukumu divu nedēļu laikā veido starptautiskās arhitektūras, dizaina, pilsētplānošanas un citu radniecīgo nozaru vasaras skolas dalībnieki.
Jūrmala aicina arhitektus zīmēt jauno Dzintaru koncertzāli
Dzintaru koncertzāles vasaras zāles pārbūves metu konkursa gaitā jūlija beigās un augustā potenciālie pretendenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jūrmalas domes un uzņēmuma «Dzintaru koncertzāle» pārstāvjiem, lai klātienē apskatītu objektu.
Ar godalgu pasniegšanu noslēgusies II Latvijas keramikas biennāle
Ar konkursa izstādes “Martinsona balva” atklāšanu un godalgu pasniegšanu 6. jūlijā ir noslēgusies II Latvijas Starptautiskā keramikas biennāles programma, kas norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, lai attīstītu laikmetīgās keramikas nozari, veicinātu Baltijas valstu sadarbību un godinātu Latvijas laikmetīgās keramikas ciltstēva Pētera Martinsona radošo veikumu. 
Liepājā sāk Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes apjomīgo restaurāciju
Liepājā sākušies apjomīgie Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes rekonstrukcijas darbi. Katedrāles atjaunošana sāksies ar torņa restaurāciju, mainīs logus un restaurēs smilšakmens detaļas. Būvdarbus veic uzņēmums SIA „UPTK”, piesaistot pieredzējušus restauratorus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Apjomīgo un izaicinājumiem pilno katedrāles atjaunošanu paredzēt pabeigt divu gadu laikā.
Arhitektūras muzejā atklāj izstādi «Rīga. Galvenā iela»
Trešdien, 20.jūnijā, Latvijas Arhitektūras muzejā atklās izstādi “Rīga. Galvenā iela”. Tā būs jau ceturtā izstāde no cikla “Rīga, kuras nav”, kas iepazīstina ar galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Arhitektūras muzejs iepazīstina ar Rīgas galveno ielu
Latvijas Arhitektūras muzeja krājumā ir gandrīz tūkstotis 20. gadsimta Rīgas plānojuma projektu. Izstāžu cikls “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” iepazīstina ar Latvijas galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Latvijas Dizaina gada balvas 2018 izstādes skatītāju favorīts – «Spēka pele»
No 17. aprīļa līdz 20. maijam Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2018 20 finālistu darbu izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apmeklēja vairāk nekā pieci tūkstoši apmeklētāju, un par izstādes skatītāju favorītu tika atzīts darbs – soma automātiskās infūzijas sistēmas pārnēsāšanai “Spēka pele”.
Mākslas akadēmijas modes skate turpinās ar lekcijām un jauno dizaineru izstādi
Lielākais notikums mācību gadā – tā Mākslas akadēmijas modes skati vērtē Modes nodaļā. Skate notika 6.jūnijā bijušās tekstilrūpnīcas "Rīgas manufaktūra” telpās. Savukārt 7. jūnijā akadēmijas telpās norisinās atvērtās industrijas ekspertu lekcijas, bet 8.jūnijā tiks atklāta publiski pieejama jauno dizaineru kolekciju izstāde, kas ļaus ikvienam interesentam tuvāk iepazīt jauno modes mākslinieku veikumu.
Sākušās «Dizaina diplomandu dienas 2018»
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti jūnijā ne vien aizstāv diplomdarbus, bet arī rīko izstādes. Mākslas akadēmijas 1. stāva izstāžu zālē ir atklāta Dizaina nodaļas studentu diplomdarbu izstāde.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt