Kultūra / Dizains un athitektūra
Krāslavā notiks Dienvidlatgales sakrālās arhitektūras mantojumam veltītas grāmatas atvēršana

Krāslavas kultūras namā 18. decembrī plkst. 14 notiks apgādā “Neputns” izdotās Rūtas Kaminskas un Anitas Bisteres grāmatas “Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajā Krāslavas rajonā” atvēršanas svētki. Vēsturiskais Krāslavas rajons šobrīd administratīvi sadalās Krāslavas, Dagdas un Aglonas novados, taču vēsturiski skatāms kopsakarībā kā Dienvidlatgales kultūras mantojums.

Stūra mājas pārvērtības: Pēc fasādes restaurācijas VNĪ to grib veidot kā biroju ēku

Vai Stūra mājai jeb Tetera namam beidzot sākusies jauna dzīve? Tā varētu domāt, ieraugot nule kā restaurēto gaiši pelēko nama fasādi un spožo jauno jumtu, kam "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atvēlējuši vairāk nekā pusmiljonu eiro. Ārēji agrākais čekas nams šķiet piedzīvojis brīnumainas pārvērtības, tomēr pagaidām tā ir tikai fasāde - gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē. Kas šodien notiek Brīvības un Stabu ielas stūra namā un vai kļuvusi skaidrāka tā nākotnes vīzija, interesējās Latvijas Radio.

Laikmetīgo rotu izstāde «Ziemas elpa» - romantiska, filozofiska, konceptuāla

Mākslas galerijā "Putti" Rīgā no otrdienas, 8.decembra, skatāma starptautiska laikmetīgo rotu izstāde "Ziemas elpa", kurā piedalās mākslinieki no deviņām valstīm. Izstāde piedāvā lielu daudzveidību gan mākslinieku rokrakstu, gan tehniku, gan izvēlēto materiālu ziņā. Rotas arī tematiski ir ļoti dažādas - romantiskas, filozofiskas un konceptuālas.

Rīgā skatāma Igaunijas kultūras plakātu izstāde

Otrdien, 1.decembrī, plkst. 17 Rīgā, Latvijas Arhitektūras muzejā, notiks izstādes "Igaunijas kultūras plakāts 2015" atklāšana. Pirms izstādes atklāšanas plkst. 16 būs iespēja tikties ar Igaunijas grafikas dizaineriem - izstādes kurators un Hāpsalas Grafikas dizaina festivāla rīkotājs Marko Kekiševs un Marts Andersons sniegs ieskatu Igaunijas mūsdienu grafikas dizainā.

Venēcijas arhitektūras biennālē būs vienota Baltijas valstu ekspozīcija
Konkursā par Venēcijas biennāles 15.starptautiskās arhitektūras izstādes idejas koncepciju un īstenošanu visās trīs Baltijas valstīs uzvarējusi Lietuvas sabiedriskā organizācija "Architektūros fondas", "radot unikālu iespēju Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kuratoriem sadarboties, veidojot vienotu Baltijas valstu paviljonu".
Annas Faniginas rotu zīmols «Verba» svin desmitgadi

Šī gada novembrī savu desmitgadi svin Annas Faniginas rotu zīmols "Verba". Zīmola jubilejai tiek veltīta izstāde ar nosaukumu "Amnis Nulli Expugnabilis Astro" jeb "Upe, kuru neviena saule nespēj izkaltēt", kura līdz 6.decembrim skatāma Latvijas konceptuālā dizaina veikalā "Riija" Rīgā. Izstādē tiek prezentētas arī zīmolam "Verba" speciāli radītas ūdens glāzes.

Kuldīgā iepazīstina ar brīvdabas kino krēslu idejām

''Rumba'', ''Sēžot uz jumta'', ''Kamerkrēsls'' un vēl citi – tādi ir nosaukumi brīvdabas kino krēslu prototipiem, kas, sākot no šīs nedēļas nogales, apskatāmi Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā. Kuldīgā jau vairākus gadus darbojas brīvdabas kino “Goldingen Knight Cinema”, tāpēc kino krēslu radīšana ir loģisks turpinājums.

Jūrmalā atjauno 13 stacijas

Jūrmalā atjaunošanas darbu dēļ izmaiņas piedzīvo 13 stacijas. No vienas puses, "Latvijas dzelzceļš", renovējot un labiekārtojot vēsturiskās ēkas, Jūrmalas pilsētai dāvina labiekārtotu vidi, no otras puses – jaunie vaibsti stacijās daudziem liek vaicāt, vai attieksme pret unikālo Jūrmalas arhitektūru ir godprātīga?

Rīgas pils restaurācijas darbi finiša taisnē

Rīgas pils pirmās kārtas restaurācijas un rekonstrukcijas darbi šobrīd izdarīti 98 procentu apmērā. Plānots, ka pils tiks nodota ekspluatācijā 20.decembrī, saka Rīgas pils būvuzraugs Bruno Fībigs. Jau šobrīd pilnībā atjaunotas visas pils reprezentācijas zāles, prezidenta kabinets un citas galvenās telpas, tiek strādāts pie tehniskajiem darbiem, lai ēku pielāgotu visām prezidenta kancelejas un ugunsdzēsības prasībām.

Par Okupācijas muzeja piebūves celtniecību izsludinās jaunu iepirkumu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ir pārtraukusi šī gada aprīlī izsludināto iepirkumu "Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa Latviešu strēlnieku laukumā, Rīgā, izveide", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Kā norāda VNĪ pārstāvis Arnis Blodons, iepirkums tiks izsludināts atkārtoti.

Arhitekts Mārcis Mežulis: Darbs pie Gaismas pils ēkas bija ļoti koleģiāls

Gada balvu Rīgas arhitektūrā šonedēļ saņēma „gadsimta projekts” – Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka. Tās arhitektus un būvniekus sumināja par vīziju un ambīcijām izaicināt priekšstatus un tradīcijas Rīgas arhitektūrā, īstenojot nacionālas nozīmes objektu. Viens no projekta arhitektiem Mārcis Mežulis intervijā Latvijas Radio stāsta, ka darbs bija ļoti koleģiāls, bet rezultātā Gaismas pils veidols pat ir graciozāks, nekā sākotnēji plānots. 

Jaunākie
Interesanti