Kultūra / Dizains un athitektūra
Arhitektūras muzejā aplūkojami utopiskas bēgļu valsts 13 iespējamie karogi

Latvijas Arhitektūras muzejā apskatāmas 13 versijas par to, kā varētu izskatīties utopiskas bēgļu valsts karogs. Iedziļinoties zinātnē par karogiem, neeksistējošās valsts simbolus veidojuši mākslinieku kolektīva "We Became Aware" pārstāvji un viņu studenti Amsterdamā. Mākslinieku iedvesmas avots ir ieraksts miljardiera Nagiba Savirisa tviterkontā, kas pirms aptuveni gada pārsteidza vai visu pasauli. Tajā viņš rakstīja: “Grieķija vai Itālija, pārdodiet man salu, es pasludināšu to par neatkarīgu, saaicināšu turp bēgļus, došu viņiem darbu un ļaušu viņiem dibināt savu valsti.”

Jelgavas pilij četru gadu garumā renovēs fasādi un mainīs teju 700 logu

Ambiciozajam Kurzemes hercogam Ernstam Johanam Bīronam 18.gadsimtā celtā Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijā. Tapis gandrīz vienlaikus ar Bīrona vasaras rezidenci – Rundāles pili – arhitekta Rastrelli meistardarbs Lielupes krastā daudz cietis vēstures griežos, un tomēr spējis saglabāt savu majestātiskumu arī mūsdienās. Tiesa, tagadējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mājvietas kopskatu krietni bojā drūpošā ārējā fasāde, kas remontu nav redzējusi jau pusgadsimtu. Nākamajos četros gados tās atjaunošanā ieguldīs teju septiņus miljonus eiro.

«Sapņu fabrikas» pārveide mākslas centrā uzticēta «Zaigas Gailes birojam»

Lai bijušās “Sapņu fabrikas” telpas pārtaptu par multifuncionālu laikmetīgās mākslas centru, ēkas rekonstrukcijas projektēšanu veiks vairākas Latvijas arhitektūras Lielās gada balvas un citus to skaitā starptautiskus apbalvojumus saņēmušais “Zaigas Gailes birojs”, lsm.lv pavēstīja fonda "Mākslai vajag telpu" valdes locekle Katrīna Leiškalne.

Uguns postītajai Preiļu pilij cerības atgūt agrāko greznību

Rekonstrukciju piedzīvo viena no Latvijas iespaidīgākajām pilīm Preiļos. Tik vērienīgi darbi Preiļu jaunajā pilī notiek pirmo reizi kopš tās izdegšanas aizvadītā gadsimta septiņdesmito gadu nogalē. Preiļu pils un parka kompleksa atjaunošanai nepieciešami aptuveni divi miljoni eiro. Pagaidām finansējums atrasts vien pirmās kārtas restaurācijai.

Jūgendstila muzejā aplūkojami Vācijas modes nama kolekcijas zīda tērpi

"Mūsu dzīvē mēdz būt tik daudz neglītu lietu, tāpēc es vēlos, lai būtu kur aci piesiet un papriecāties," – tā par savu tērpu kolekciju izsakās modes nama īpašniece no Vācijas Irina fon Šlipe. Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāmi viņas modes nama kolekcijas zīda tērpi, kas ir vairāk nekā tikai apģērba gabali.

Kuldīgā restaurē Štafenhāgena namu

Tā ir kā pamatīga mācību grāmata, kurā var izlasīt daudz par koka namu būvniecības vēsturi Kuldīgā – tā saka amatnieki no dažādām valstīm, kas piedalās starptautiskā restaurācijas darbnīcā Kuldīgā.

Sāks 200 gadus vecās Krustpils luterāņu baznīcas torņa un jumta remontu

Jau augustā pirmie nopietnie būvniecības darbi tiks uzsākti vecākajā Jēkabpils dievnamā. Krustpils luterāņu baznīcai beidzot tiks labots tornis un uzsākta jumta rekonstrukcija. Dievnams, kurš pirms septiņiem gadiem saņēmis arī Eiropas kultūras mantojuma zilo karogu, tiek uzskatīts par sakoptāko valsts nozīmes kultūras pieminekli tuvākajā apkārtnē. Baznīcā regulāri notiek ne tikai dievkalpojumi, bet arī dažādi koncerti.

Latvijas dizains iekaro Berlīni

Vēl tikai dažas dienas Vācijas galvaspilsētā Berlīnē apmeklētājus gaida Latvijas modes un dizaina konceptveikals “Po Berlin”, kura darbība visa jūlija garumā apliecina Latvijas dizaina gatavību iekarot Eiropas tirgu.

Izsludina konkursu par Eiropas koru olimpiādes apbalvojumu dizainu

Nākamā gada vasarā  - no 16.jūlija līdz 23.jūlijam - Rīgā notiks 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju „Grand Prix Rīga 2017”. Iecerēts, ka vērienīgais koru pasākums nākamā gada vasarā Rīgā pulcēs ap 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju. Plānots, ka pasākumi notiks ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, tostarp jaunajās koncertzālēs reģionos.

Uz gada balvu Rīgas arhitektūrā pretendē 32 būves 10 kategorijās

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar kompetentu žūriju – nozares ekspertiem – ir veikuši sākotnējo atlasi un novērtējumu objektiem, kas pretendēs uz 2016. gada balvu Rīgas arhitektūrā. Pirmajā žūrijas sēdē, kas norisinājās 16. jūnijā Rīgas pilsētas arhitekta birojā, no turpat 800 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā iekļāva 32 būves, lsm.lv pavēstīja Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Jaunākie
Interesanti