Kultūra / Dizains un athitektūra
Budapeštas dizaina nedēļā prezentē Latvijas dizainu
Budapeštas dizaina nedēļas laikā ("Budapest design week"), 4. oktobrī, Budapeštā atklāta Latvijas dizaina sasniegumu izstāde. Baltijas valstīm ir piešķirts goda viesa statuss Budapeštas dizaina nedēļā kā Ungārijas vispārējas atzinības un intereses apliecinājums Latvijai, Lietuvai un Igaunijai. Baltijas valstis tiks pārstāvētas izstādē “Mūsu goda viesis− Baltijas valstis ("Our Guest of Honour: Baltic States")”, informē Kultūras ministrija.
Venēcijas biennālē 2020. gadā Latviju pārstāvēs arhitektu birojs NRJA
Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē par uzvarētāju žūrija atzinusi metu ar devīzi "How will we live together with a machine?/ Kā sadzīvot ar mašīnu?", kura autors ir arhitektu birojs NRJA ("no rules just architecture" - "nekādu noteikumu, tikai arhitektūra") ar komandu, paziņojumā medijiem informē Kultūras ministrija.
Jauna iniciatīva Mākslas akadēmijā - «Konceptuālās arhitektūras skola»
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē ''Arsenāls'' 10. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) simtgades izstādes "Academia" ietvaros notiks sarunas un performances vakars, kas veidots, lai informētu sabiedrību par jaunas iniciatīvas uzsākšanu LMA paspārnē, uzsākot darbu pie jauna arhitektūras studiju virziena - Konceptuālās arhitektūras skolas -  izveides, paziņojumā medijiem informē LMA maģistra programmas vadītāja Antra Priede.
Latvijas dizaineres radīti briļļu modeļi pamazām iekaro popularitāti
Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir redzes problēmas, šobrīd var nopirkt ne tikai pasaulē zināmu briļļu zīmolu rāmjus, bet arī Latvijā radīta dizaina brilles. 2019. gada vasarā pirktāko briļļu modeļu vidū “Pasaules optikas” jeb „Vizionetti” veikalos bija divu pašmāju dizaineru zīmoli - „Cvantus”  un modes mākslinieces Agneses Narņickas „One Wolf” radītās saulesbrilles.  
Būvindustrijas lielā balva – par Gada jauno arhitektu atzīts Didzis Jaunzems
Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems septembra sākumā apbalvots ar Latvijas Būvindustrijas lielo balvu nominācijā ''Gada jaunais arhitekts''. Savukārt viņa jaunākais objekts – gājēju ceļš un skatu terase Sajūtu parkā Valmierā – nupat saņēmusi ''Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019'' (LAABA), kas tika pasniegta, izvērtējot Latvijā pēdējā desmitgadē radīto vides arhitektūru, paziņojumā medijiem informē pārstāvji. 
Piekto reizi pasniedz Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā
Sestdien, 14.septembrī, piekto reizi Preiļos pulcēsies mākslinieki, mākslas zinātnieki, mākslas pazinēji un cienītāji, lai piedalītos novadnieka, aizsaulē aizgājušā mākslinieka Jāzepa Pīgožņa balvas ainavu glezniecībā pasniegšanas ceremonijā.
13. septembrī pasniegs pirmo Ainavu arhitektūras balvu
Pirmās Latvijas Ainavu arhitektūras balvas (LAABA) pasniegšanas ceremonija norisināsies 13. septembrī no pulksten 16.00 līdz pulksten 20.30 Klīversalas kvartāla sajūtu dārzos Zunda krastā, paziņojumā medijiem informē LAABA pārstāvji. 
Latvijas Ainavu arhitektūras balva aicina uz lekcijām un diskusiju
Latvijas Ainavu arhitektūras balva (LAABA), kas šogad tiks pasniegta pirmo reizi, aicina uz lekcijām “LAABAs Lekcijas” un diskusiju “Landscape Shift (Ainavas maiņa)”. Uz pasākumiem aicināti visi plānošanas jomas profesionāļi, studenti un citi pilsētu attīstības interesenti, sociālajos tīklos ziņo rīkotāji.
Stāmerienas pils galvenajā tornī atgriežas vējrādītājs
Turpinoties Stāmerienas pils atjaunošanas darbiem, tās galvenajā tornī atgriezies vēja rādītājs. Pēc atjaunošanas tajā ievietota kapsula nākamajām paaudzēm. Pils ārpuses uzlabošanas darbi noslēgsies rudenī. Būvnieki rēķina, ka darbu vairs nav daudz, bet tie esot nozīmīgi un nedrīkstot sasteigt.   
Ekstravaganti un krāsaini - Laima Jurča ielaužas modes industrijā
Par zinātniekiem un māksliniekiem reizēm mēdz teikt, ka viņi nemāk pelnīt naudu ar savu darbu. Modes dizainere Laima Jurča cenšas lauzt šo priekšstatu, iesaistoties biznesa inkubatorā un meklējot veidus, kā ar savām radošajām idejām, mēģināt nopelnīt un parādīt savu talantu pārējai pasaulei.  
Balso par pirmās Ainavu arhitektūras balvas sabiedrības simpātiju!
Latvijas Ainavu arhitektūras balva (LAABA) ir ainavu arhitektūras labāko sasniegumu skate, kas šogad tiks pasniegta pirmo reizi un kuras mērķis ir veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu sastāvdaļu un cilvēkvides koprades produktu. Balsojums norisinās līdz 10. septembrim, plkst. 10.
Kara laikā stiprākais sievietes ierocis – sarkana lūpu krāsa! Izstāde «Kara laika mode»
Liepājā pašlaik skatāma neparasta izstāde par Otrā pasaules kara modi, kas tapusi sadarbībā ar pasaules slaveno modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu (Francija). Viņa veidoto privātkolekciju ar tērpiem un aksesuāriem papildina Liepājas muzeja un Latvija Kara muzeja krājuma priekšmeti un vēsturiskas liecības no Ingvildas un Andra Skābes, kā arī Ivara Vītola privātkolekcijām.
Liepājā apskatāmi kara laika tērpi no Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas
Modes vēsturnieka un kolekcionāra Aleksandra Vasiļjeva privātkolekcijas tērpi, kas aktuāli bijuši no 1938. līdz 1945. gadam, tagad apskatāmi izstādē par Otrā pasaules kara laika modi Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”. Lai spilgtāk būtu iespēja izjust tā laika gan ikdienas, gan svētku brīžu noskaņu, izstāde ir papildināta ar audio noformējumu un autentiskiem sadzīves priekšmetiem.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt