Kultūra / Dizains un athitektūra
«Xcelsior» dizaina telpā aplūkojamas leģendārās Īmsu dizaina mēbeles

Plastmasas krēsli, saplākšņa un alumīnija mēbeles šodien nepārsteigs nevienu biroja darbinieku vai mazdārziņu īpašnieku. Taču pirms 70 gadiem tas bija jaunatklājums. Un to radīja Čārlzs un Reja Īmsi. Šī pāra leģendārie darbi līdz 28. oktobrim apskatāmi "Xcelsior" dizaina telpā Uzvaras bulvārī 9.

Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem LU Dabaszinātņu centrs Torņakalnā

2016. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajam centram un tā autoriem: arhitektiem Vitai Polkovņikovai, Inai Kuļikovskai, Kristapam Bautram, Dacei Zariņai, Raivim Liepiņam, Madarai Plāciņai, Alisei Jēkabsonei un ainavu arhitektei Ingūnai Rozentālei.

Sadalītas Dizaineru savienības gada balvas dizainā

Latvijas Dizaineru savienības (LDS) konkursā „Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016” noskaidroti laureāti četrās pamatkategorijās - interjera, vides, lietu un saziņas dizainā, kā arī apakškategorijās, augstskolu un skolu dizaineru konkursos.

Gada balvai dizainā iesniegti vairāk nekā 120 darbi

Kā katru gadu, arī šogad Latvijas Dizaineru savienība (LDS) organizē konkursu „Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016”, kura labākos darbu varēs aplūkot izstādē „Design Isle 2016” Ķīpsalā no 30. septembra līdz 2. oktobrim. Konkursā saņemti vairāk nekā 120 pieteikumi četrās kategorijās: interjera, vides, lietu un saziņas dizainā.

Rudbāržu pamatskolā restaurē Varoņu zāli

Oskara Kalpaka Rudbāržu pamatskolā šobrīd notiek apjomīga Varoņu zāles restaurācija. Saņemot atbalstu Saeimas gaiteņos, par atvēlētajiem 149 tūkstoš eiro valsts budžeta līdzekļiem pašreiz tiek īstenota daļa no iecerētās restaurācijas, arī galveno  muižas pils durvju nomaiņa un citi darbi. Kalpaka Rudbāržu pamatskolas Varoņu zāle, kur notiek galvenie darbi, ir īpaša ne tikai ar savu arhitektonisko veidolu un akustiku, bet tai ir nozīmīga loma valsts neatkarības cīņu kontekstā.

Arhitektūras muzejā aplūkojami utopiskas bēgļu valsts 13 iespējamie karogi

Latvijas Arhitektūras muzejā apskatāmas 13 versijas par to, kā varētu izskatīties utopiskas bēgļu valsts karogs. Iedziļinoties zinātnē par karogiem, neeksistējošās valsts simbolus veidojuši mākslinieku kolektīva "We Became Aware" pārstāvji un viņu studenti Amsterdamā. Mākslinieku iedvesmas avots ir ieraksts miljardiera Nagiba Savirisa tviterkontā, kas pirms aptuveni gada pārsteidza vai visu pasauli. Tajā viņš rakstīja: “Grieķija vai Itālija, pārdodiet man salu, es pasludināšu to par neatkarīgu, saaicināšu turp bēgļus, došu viņiem darbu un ļaušu viņiem dibināt savu valsti.”

Jelgavas pilij četru gadu garumā renovēs fasādi un mainīs teju 700 logu

Ambiciozajam Kurzemes hercogam Ernstam Johanam Bīronam 18.gadsimtā celtā Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijā. Tapis gandrīz vienlaikus ar Bīrona vasaras rezidenci – Rundāles pili – arhitekta Rastrelli meistardarbs Lielupes krastā daudz cietis vēstures griežos, un tomēr spējis saglabāt savu majestātiskumu arī mūsdienās. Tiesa, tagadējās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mājvietas kopskatu krietni bojā drūpošā ārējā fasāde, kas remontu nav redzējusi jau pusgadsimtu. Nākamajos četros gados tās atjaunošanā ieguldīs teju septiņus miljonus eiro.

«Sapņu fabrikas» pārveide mākslas centrā uzticēta «Zaigas Gailes birojam»

Lai bijušās “Sapņu fabrikas” telpas pārtaptu par multifuncionālu laikmetīgās mākslas centru, ēkas rekonstrukcijas projektēšanu veiks vairākas Latvijas arhitektūras Lielās gada balvas un citus to skaitā starptautiskus apbalvojumus saņēmušais “Zaigas Gailes birojs”, lsm.lv pavēstīja fonda "Mākslai vajag telpu" valdes locekle Katrīna Leiškalne.

Uguns postītajai Preiļu pilij cerības atgūt agrāko greznību

Rekonstrukciju piedzīvo viena no Latvijas iespaidīgākajām pilīm Preiļos. Tik vērienīgi darbi Preiļu jaunajā pilī notiek pirmo reizi kopš tās izdegšanas aizvadītā gadsimta septiņdesmito gadu nogalē. Preiļu pils un parka kompleksa atjaunošanai nepieciešami aptuveni divi miljoni eiro. Pagaidām finansējums atrasts vien pirmās kārtas restaurācijai.

Jūgendstila muzejā aplūkojami Vācijas modes nama kolekcijas zīda tērpi

"Mūsu dzīvē mēdz būt tik daudz neglītu lietu, tāpēc es vēlos, lai būtu kur aci piesiet un papriecāties," – tā par savu tērpu kolekciju izsakās modes nama īpašniece no Vācijas Irina fon Šlipe. Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāmi viņas modes nama kolekcijas zīda tērpi, kas ir vairāk nekā tikai apģērba gabali.

Kuldīgā restaurē Štafenhāgena namu

Tā ir kā pamatīga mācību grāmata, kurā var izlasīt daudz par koka namu būvniecības vēsturi Kuldīgā – tā saka amatnieki no dažādām valstīm, kas piedalās starptautiskā restaurācijas darbnīcā Kuldīgā.

Sāks 200 gadus vecās Krustpils luterāņu baznīcas torņa un jumta remontu

Jau augustā pirmie nopietnie būvniecības darbi tiks uzsākti vecākajā Jēkabpils dievnamā. Krustpils luterāņu baznīcai beidzot tiks labots tornis un uzsākta jumta rekonstrukcija. Dievnams, kurš pirms septiņiem gadiem saņēmis arī Eiropas kultūras mantojuma zilo karogu, tiek uzskatīts par sakoptāko valsts nozīmes kultūras pieminekli tuvākajā apkārtnē. Baznīcā regulāri notiek ne tikai dievkalpojumi, bet arī dažādi koncerti.

Jaunākie
Interesanti