Kultūra / Dizains un athitektūra
Burtnieku novadā atjaunots Ēveles tautas nams

Ar īpašu un ilgi gaidītu notikumu valsts svētki aizvadīti Burtnieku novada Ēvelē, kur pēc vērienīgas pārbūves durvis atkal vēris tautas nams. Iepriekš ēka bija tik sliktā stāvoklī, ka bieži vien no pasākumiem nācies atteikties, bet nebija arī iespējams to atjaunot, jo ēka nepiederēja pašvaldībai.

Cēsīs meklēs risinājumus senās koka apbūves saglabāšanai

Daudzviet Latvijā pamazām izzūd viena no tās vēsturiskajām vērtībām – koka arhitektūra. Cēsīs  iecerēts mainīt vietējās sabiedrības domāšanu, lai saglabātu vēl to, kas ir palicis. Šo rūpi uzņēmies arhitekts no Rīgas, kurš tikai pirms pusgada kopā ar ģimeni  pārcēlies uz Cēsīm un šajās dienās uz pilsētu uzaicinājis arī dažādus koka arhitektūras speciālistus, lai informētu par koka izmantošanas un saglabāšanas iespējām.

Liepājā 33 pieteikumi uz atbalstu vēsturisko ēku saglabāšanai

Šogad Liepājā vēsturisko ēku saglabāšanai atbalstu vēlas saņemt 33 pretendenti. Liepājā atbalsta mehānisms šādiem mērķiem tika izstrādāts pirms trīs gadiem. Pilsētas saistošie noteikumi paredz, ka atbalstu var saņemt māju īpašnieki gan dokumentācijas sagatavošanai, gan dažādu detaļu atjaunošanai. Pašlaik notiek pretendentu izvērtēšana.

Modes muzejā atklās izstādi «Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna»

Modes muzejā 27. aprīlī plkst. 18.30 tiks atklāta muzeja jaunā izstāde – «Austrumu noslēpumi. Rietumu mode un Ķīna». No 28. aprīļa izstādē būs apskatāmi vairāki desmiti tērpu, kā arī daudz eksotisku aksesuāru un nelielu interjera priekšmetu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas; tie aptvers laikposmu no 18. līdz 21. gadsimtam. Galvenā tēma – Ķīnas kultūras gadsimtiem ilgā ietekme uz Rietumu modi.

Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti

11.aprīlī preses konferencē tika paziņoti nacionālās nozīmes apbalvojuma ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017'' nominanti. Nacionālā žūrija izvēlējusies 18 darbus, kas turpinās sacensties par valsts augstāko apbalvojumu arhitektūrā. Tālāk darbu vērtēšana tiks nodota starptautiskās žūrijas rokās, kas izraudzīs balvas ieguvējus. Labākie ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017'' darbi tiks paziņoti svinīgā apbalvošanas ceremonijā, kas notiks 19. maijā Dzintaru koncertzālē.

Arhitektūras nedēļā Latvijā viesosies japāņu arhitekts Kengo Kuma

Arhitektūras nedēļā Latvijā viesosies japāņu arhitekts Kengo Kuma, viens no atpazīstamākajiem mūsdienu arhitektūras nozares pārstāvjiem un vairākkārtējs prestižās Prickera balvas nominants. Kengo Kuma šobrīd strādā pie Tokijas 2020.gada olimpisko spēļu stadiona projekta, un Latvijā viņš pasniegs vieslekciju Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros. Lekcija būs bezmaksas un pieejama visiem interesentiem. Tāda mēroga viesa lekcija ir īpašs notikums Latvijas kultūras dzīvē.

«Rail Baltica» latviešu arhitektu projekts - topošās starpinstitucionālās padomes rokās

Rīga šobrīd atrodas pēdējā simtgadē lielāko pārmaiņu priekšvakarā. Tuvojas ātrgaitas vilciena sliežu “Rail Baltica” izbūve. Tomēr projekta attīstītāji no diviem konkursa uzvarētajiem izvēlējusies īstenot dāņu arhitektu projektu, kas skar vairāk sliežu tehnisko projektu un nedaudz staciju, nevis latviešu projektu, kas atrasinātu gadiem aprunātās stacijas un autoostas apkaimes nesakārtotās vides jautājumus. Kāpēc tā, to skaidro Latvijas Televīzijas raidījuma „Kultūršoks'' veidotāji.

Latvijas autoru radītais projekts «Villa A» iekļuvis starptautiska konkursa finālā

Vairāk nekā 1000 arhitektūras un dizaina projektu no 100 valstīm konkurencē Latvijas autoru "OutofBox architecture" un “lolot design” radītais un realizētais privātmājas projekts “Villa A” ir iekļuvis prestižā starptautiskā arhitektūras un dizaina konkursa “Architizer A+Awards” finālā, lsm.lv pavēstīja "lolot design" dizainere Santa Meikulāne.

Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu

Piektdien, 24. martā, plkst. 14 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana. Noliktavas pirmajā stāvā apskatei būs pieejama muzeja plašā lāžu un skapju kolekcija, kā arī senie enkuri. Savukārt otrajā un trešajā stāvā atradīsies muzeja fondu priekšmeti un darba telpas.

Zaļā zelta otrā dzīve izstādē «Domā koks!»

Dažādos pasaules topos Latvija tiek ierindota kā viena no zaļākajām valstīm, taču vai mēs savu zaļo zeltu – koku izmantojam ar maksimālo pievienoto vērtību? Šādu jautājumu uzdod Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) audzēkņi un viņu pasniedzēji, pirmo reizi plašākai publikai Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā parādot daļu no praktiskajos priekšmetos tapušajiem darbiem izstādē “Domā koks!”.

Nora Micpapa: Latvietim vajadzīga viensēta

Ceļš vijas no kalna lejup, vēl viens līkumiņš un aiz meža pudura paveras skats uz kokos un ziedošos krūmos ieskautu māju. Turpat arī aka, kūtiņa un šķūnis, turpat arī klētiņa, strauts un pirts. Tāda aina man zīmējas, domājot par šīsdienas stāsta varoni – latviešu viensētu.

Topošie dizaineri Madonā prezentēs savas modes kolekcijas

Uz modes skati un tikšanos ar Latvijas mākslas dizaineriem pasākumā “Dizaina balss” trešdien, 1.februārī, Madonā pulcēsies topošie Latvijas dizaineri. Reģionālā laikraksta “Stars” žurnāliste Inese Elsiņa Latvijas Radio informēja, ka, veidojot kolekcijas sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem, jaunieši cer tur pierādīt savas spējas Latvijas mākslas dizainera profesionāļiem. 

Jaunākie
Interesanti