Kultūra / Dizains un athitektūra
Briselē atklās Latvijas dizaina izstādi «Earthworks»

Briselē, dizaina festivālā "Brussels Design September", 9.septembrī tiks atklāta Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde "Earthworks". Latvijas dizaina izstādes autori ir dizaina studija "Rijada", tā veidota sadarbībā ar Natāliju Jansoni un Sarmīti Stabulnieci.

Izstādē - «Spīdola» un citi laikmeta simboli un leģendas

Otrdien slaveno Latvijā 20. gadsimtā ražoto radioaparātu dizaina vēsturei veltītu izstādi „Laikmeta simbols un leģenda” atklās Rietumu Bankas mākslas galerijā, eksponējot ap 50 eksponātu – priekšmeti no Rīgas Tehniskās universitātes muzeja un VEF Radiotehnika RRR muzeja, kā arī no privātām kolekcijām.

Turaidas muzejrezervātā «Sāmu amatniecība un dizains»

Turaidas muzejrezervātā muižas pārvaldnieka jaunās dzīvojamās mājas izstāžu zālē līdz 30. augustam skatāma Zviedrijas Kalnu un sāmu muzeja „Ajtte” un Sāmu amatniecības fonda „Sami Duodi”  sagatavotā izstāde „Sāmu amatniecība un dizains”.

LMA profesors: Studenti veido ļoti gudrus dizaina darbus

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) apskatāmas jauno dizaineru diplomdarbi – viņu radītās idejas gan par to, kā uzlabot vidi un sadzīvi, gan kā palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pelnīt ar savu roku darbu.

Ekspertes: Ar dizaina domāšanu joprojām saistās daudz stereotipu

Sabiedrībā joprojām pastāv daudz stereotipu saistībā ar dizainu un dizaina domāšanu, lai gan dizaina domāšana ikvienam var kalpot par pamatu sekmīgai darbībai jebkurā jomā, turklāt, iespējams, nākotnē dizaina rīcībpolitika tiks iestrādāta tautsaimniecības nozaru attīstības pamatnostādnēs, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Kultūras Rondo” norāda radošās darbības nedēļas "radi!2014" pārstāves – Barbara Ābele un Ilze Saleniece.

Arhitekti gatavojas biennālei Venēcijā
Katru otro gadu Venēcijā norit pasaules lielākais notikums arhitektūrā - arhitektūras biennāle Venēcijā. Šogad tā norisinās ilgāk nekā citus gadus, teju piecus mēnešus, atklāšana paredzēta 7. jūnijā. Izstādes tēma ir modernisma arhitektūra un mūsdienīguma absorbēšana. Latvijas ekspozīciju Venēcijā veidos arhitektu birojs „NRJA”.
Jaunā medaļu kolekcijā iemūžinās Latvijas arhitektūras pērles

Par godu Latvijas neatkarības proklamēšanas 100. gadadienai „Latvijas Monētu nams” izdos apzeltītu medaļu kolekciju – Latvijas pērles. Kolekcijā tiks iekļautas 24 medaļas, attēlojot Latvijas arhitektūras meistardarbus, tajā skaitā Brīvības pieminekli, Gaismas pili un Melngalvja namu, lsm.lv informē "Latvijas Monētu nama" vadītāja Anita Grēve.

RTU modes skatē prezentē 23 topošo dizaineru kolekcijas

Pagājušo pirmdien Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) uzplauka pavasaris. Tur jau desmito reizi pēc kārtas norisinājās RTU studentu modes skate „Ķīpsalas pavasaris 2014”, kurā prezentēja 23 RTU topošo apģērbu dizaineru kolekciju.

Roterdamā top nākotnes pilsētas arhitektūras paraugs

Nīderlandes otrā lielākajā pilsētā Roterdamā noslēgumam tuvojas darbi pie vērienīga arhitektūras projekta, kurš pēc tā arhitektu domām, sniedz ieskatu tajā, kā nākotnē būtu jāizskatās mūsdienīgām pilsētām.

Latviešu interneta dizaina rīks «FROONT» plāno iekarot Ameriku

Latvijas jauno uzņēmēju komandas "FROONT" piedāvājums ir pasaulē jauns responsīvs mājas lapu dizaina rīks, kas domāts tieši interneta mājas lapu dizaineriem, nevis programmētājiem. Uzņēmumam jau šobrīd ir 50 tūkstoši lietotāju, galvenokārt Amerikā, bet mērķis nākamajā gadā ir sasniegt miljonu lietotāju.

Latvija Venēcijas biennālē aktualizēs pēckara arhitektūru
No 7. jūnija līdz 23. novembrim notiks Venēcijas biennāles 14. starptautiskā arhitektūras izstāde "Pamati". Latvijas arhitektu biroja "NRJA" ekspozīcija ar projekta nosaukumu "Unwritten", turpinot nacionālo valstu paviljonu vienojošo tēmu "Mūsdienīguma absorbēšana: 2014-2014", aktualizēs jautājumus par Latvijas pēckara arhitektūras uztveri, pētniecību un saglabāšanu.
Jaunākie
Interesanti