Kultūra / Dizains un athitektūra
Maijā Modes muzejā atklās izstādi «Spožie astoņdesmitie»
No 2019. gada 15. maija Modes muzejā (Grēcinieku ielā 24) varēs apskatīt muzeja jauno izstādi “Spožie astoņdesmitie”, kas veltīta ekstravagantajai 80. gadu modei. Izstāde tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Daudzu krāšņu tērpu vidū izstādē būs apskatāmi arī vairāki sevišķi vērtīgi eksponāti, informēja muzeja pārstāvji.
Arhitektūras gada balvas žūrijas pārstāves: Kopainai šogad raksturīgi nelieli objekti un lēns process
Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrija 10. aprīlī izziņoja darbus, kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā. No 45 pieteiktajiem darbiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 11 žūrijas izvirzīti nominanti. Žūrijas dalībnieces, arhitektes Ilze Mekša un Gunta Grikmane, analizējot arhitektūras kopainu, kā raksturīgus uzsver nelielus objektus un  lēnu procesu. 
Izziņo Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 nominantus
Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrija izziņojusi darbus – ēkas un procesus –, kas turpinās cīņu par augstāko apbalvojumu Latvijas arhitektūrā. No 45 pieteiktajiem darbiem par Latvijas Arhitektūras gada balvu sacentīsies 11 žūrijas izvirzīti nominanti, informēja balvas organizatori. 
«Latvijas Dizaina gada balvu 2019» iegūst kampaņa #esesmuintroverts
4. aprīlī īpašā apbalvošanas ceremonijā Rīgas Latviešu biedrības namā tika noskaidroti nacionālas nozīmes apbalvojuma “Latvijas Dizaina gada balva 2019” ieguvēji – pirmo vietu izcīnījusi kampaņa #esesmuintroverts (autors: Platforma "Latvijas literatūra"), otro – mobilā lietotne “Derec” (autors: “CUBE Systems”), savukārt trešo vietu pastāvīgā ekspozīcija “Sirdsapziņas ugunskurs” (autori: Krista un Reinis Dzudzilo), informēja balvas rīkotāji. Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņems finansiālu atbalstu 2000 eiro vērtībā Latvijas dizaina starptautiskajam mārketingam.
VIDEO: Iepazīsti 20 Latvijas Dizaina gada balvas 2019 finālistus
Trešdien, 3. aprīlī, “Latvijas Dizaina gada balvas 2019” žūrija kopā ar organizatoriem radio “Pieci.lv” ēterā oficiāli paziņoja 20 finālistus. Šogad žūrijas ievērību izpelnījušās gan mobilās lietotnes, gan digitālie rīki un informācijas vietnes, gan arī scenogrāfija, ekspozīcijas, kampaņas, fonda un izstāžu noformējums. Pirmoreiz Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) vēsturē finālistiem jāaizstāv savi darbi auditorijas žūrijas un citu skatītāju priekšā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā – katram finālistam dotas trīs minūtes. Piedāvājam šīs prezentācijas noskatīties no plkst. 10.00 LSM.lv tiešraidē.
VIDEO: Sākusies «Latvijas Dizaina gada balvas 2019» nedēļa
Aprīļa pirmajā nedēļā norisināsies "Latvijas Dizaina gada balva 2019" žūrijas, finālistu prezentācijas un apbalvošanas ceremonija. Šogad balvai tika iesniegti 122 dizaina darbi, kuru izvērtēšanā piedalījās starptautiska žūrijas komanda, informēja balvas pārstāvji.
«Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019» pieteikti 45 darbi
Šogad prestižākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā pieteikti 45 darbi un, kā ierasts, konkursā iesniegtos darbus vērtēs divās kategorijās – "Objekti" un "Procesi". Žūrija šajās nedēļās uzsāk atsevišķu objektu apskati klātienē, ņemot vērā iesniegtos darbus un atlases žūrijas locekļu individuālos novērtējumus, informēja Latvijas Arhitektu savienībā. 
Vēsturnieks: Amatas pagastā senas sētas atkal kļūst par vērtību, bet rijas un pirtis var izzust
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vēsturnieks Edgars Žīgurs vasarā apsekojis 77 Amatas pagasta vecsaimniecības. Pētījumu īstenot mudinājuši vietējie iedzīvotāji no pensionāru biedrības, lai gūtu padziļinātu informāciju par apkaimes vērtībām. Kopumā izpratne par seno saimniecību vērtību ir augusi, taču ir bažas, ka no sētām varētu pazust rijas, klētis un pirtis, intervijā  Latvijas Radio atzina Žīgurs.
Pērļotas kleitas, rotaslietas no putnu kājām un adīšana: Izstādes «Laika zīmju pieraksti» stāsti
"Šī izstāde ir veidota 3. Ziemeļvalstu modes biennālei, kas tika atklāta 2014. gadā. Mēs uzrunājām divas mākslinieces - Sāru Kūperi un Ninu Gorferi - un jautājām, vai viņas vēlētos būt šīs izstādes kuratores. Sākumā šaubījās, jo strādā ar mākslas fotogrāfiju, veidojot foto projektus, bet neko saistībā ar modi," īsu ieskatu izstādes vēsturē sniedz Ziemeļu mājas pārstāve Kristīne Ingvarsdotira.
Islandes māksliniece Sigurdardotira: Dabas elementi ir bezgalīgi iedvesmas resursi tekstilmākslai
Vulkāni, vēji, ziemeļblāzmas – šī skarbā Skandināvijas salu daba ir iedvesmojusi dizainerus un māksliniekus radīt savdabīgus modes mākslas darbus. Vienpadsmit Islandes, Grenlandes, Fēru salu dizaineru radītie kostīmi gan instalācijās, gan fotogrāfijās tagad ir atceļojuši arī līdz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam, kur skatāmi izstādē “Laika zīmju pieraksti”.  
Modes muzejā apskatāma unikāla starptautiska autorleļļu izstāde «Modes vēsture»
2019. gada 6. februārī Modes muzejā atklāta unikāla autorleļļu izstāde “Modes vēsture”. Modes muzejā tā būs apskatāma no 7. februāra līdz 3. martam. Izstādē eksponētas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Mazās modesdāmas rāda ne vien katra autora individuālo stilu, bet arī izmaiņas modē 20. gadsimta pirmajā pusē, informēja Modes muzejā.
«Rail Baltica» izbūves dēļ būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna stacijas ēka
Topošās “Rail Baltica” dzelzceļa trases izpētē apzinātas 126 potenciāli kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas, ko skars jaunais dzelzceļš. Daudzie jaunatklājumi priecē pētniekus, bet nozīmēs arī galvassāpes kultūras mantojuma sargiem un būvniekiem, jo daudzviet vajadzēs papildu izpēti un sarežģītus risinājumus, lai vērtības saglabātu. Piemēram, šobrīd jau zināms, ka būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna dzelzceļa stacijas ēka.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt