Kultūra / Dizains un athitektūra
Pēc rekonstrukcijas atvērs Romas Kolizeja augstāko līmeni

Pēc ilgiem rekonstrukcijas darbiem, sākot no 1. novembra, apmeklētāji atkal varēs nokļūt Romas Kolizeja augstākajā līmenī. Amfiteātra "bēniņi" senajā Romā bijuši paredzēti visblīvāk pārstāvētajai Romas sabiedrības grupai, tā sauktajiem plebejiem, jeb vienkāršākajiem ļaudīm. No turienes viņi vēroja teātra izrādes un gladiatoru cīņas.

Jūgendstila muzejā - «Ziedu burvība Herendas porcelānā»

Uz Rīgu pirmo reizi atceļojusi vērtīga porcelāna mākslas kolekcija no pasaulē slavenās Herendas porcelāna manufaktūras Ungārijā. Eleganto un niansēm smalko izstādi „Ziedu burvība Herendas porcelānā” 3.oktobrī atklās Rīgas Jūgendstila muzejā.

Arhitektūras muzejā atklāta izstāde «Ziemeļu pilsētas kvartāls»

Godinot arhitektu arodu un tā nozīmi, 2.oktobrī Latvijas arhitektūras muzejā atklāta izstāde “Ziemeļu pilsētas kvartāls”. Raksturojot ziemeļu identitāti mūsdienu pilsētbūvniecībā, Sanktpēterburgas arhitektūras žurnāla “Project Baltia” galvenais redaktors Vladimirs Frolovs apkopojis vairāku ziemeļvalstu dzīvojamo rajonu interesantākos esošos un arī vēl tikai topošos projektus.

2017. gada balvu Rīgas arhitektūrā saņem «Pullman» viesnīca Jēkaba ielā 24

Pirmdien, 2. oktobrī, Pasaules arhitektūras dienā jau divpadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. 2017. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta "Pullman Riga Old Town" viesnīcai un tās autoriem: Mārtiņam Hermansonam, Robertam Valdmanim, Olafam Ieviņam, Norai Saulespurēnai, Kristapam Grundšteinam, Aldim Blicsonam un Tomam Kokinam – “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”. Papildus gada balvai skates žūrija piešķīra vienpadsmit atzinības par izcilību, piemēru un sasniegumiem atsevišķu objektu arhitektūrā.

Kuldīgā piekto gadu piešķirs pašvaldības līdzfinansējumu ēku restaurācijai un konservācijai

1. oktobrī sāksies pieteikšanās Kuldīgas novada pašvaldības rīkotajam konkursam “Valsts nozīmes kultūras pieminekļa “Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā esošo ēku, kā arī Kuldīgas novadā esošu Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā ietverto ēku restaurācija un konservācija”. Pieteikumus varēs iesniegt līdz 31. oktobrim, informē Kuldīgas pašvaldība.

Kā aprūpēti padomju memoriāli Vecrīgā un Salaspilī?

Jaunās "Adrešu" sērijas tēma ir īpaši smaga – padomju varas celto monumentu saglabāšanas dilemma mūsdienu Latvijā. Smaga tāpēc, ka līdztekus diskusijām par to arhitektonisko vērtību nākas pārvērtēt arī tajos iekodēto sarežģīto vēsturi un okupācijas režīma ideoloģiju. Salīdzināmie objekti – bijušais Latviešu sarkano strēlnieku memoriāls Vecrīgā un Salaspils memoriāls agrākās nacistu koncentrācijas nometnes upuriem. Abus tuvākajā laikā gaida pārmaiņas.

«Adreses» salīdzina pilsētas: Ķemeru izpletņi un Cēsu sēnes

LTV raidījuma "Adreses" jaunākajā sērijā divas salīdzinātās adreses nav vis atsevišķas ēkas, bet pilsētas – Cēsis un Jūrmalas Ķemeri. Tēma – kā iepūst dzīvību tur, kur tās pietrūkst? Jūrmalā, kā jau kūrortā, dzīvība ir sezonāla. Ķemeros, vistālākajā Jūrmalas nomalē, tās ir vēl mazāk. Ar Cēsīm līdzīgi – klusa mazpilsēta ar cerībām pievilināt viesus galvenokārt vasarās. 

Par gada ilgtspējīgāko ēku atzīst Dabaszinātņu centru

Par ilgtspējīgāko ēku 2017.gadā atzīts Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņkalnā. Konkursa „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017” uzvarētāji tika paziņoti svinīgā ceremonijā 21.septembrī, informē konkursa rīkotāji.

Jēkaba katedrāle piedzīvo vērienīgu restaurāciju

Vērienīgu atjaunotni kopš šī gada sākuma piedzīvo centrālais katoļu dievnams Vecrīgā – Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle. Šobrīd jau pilnībā restaurēta altāra daļas fasāde, un līdz gada beigām plānots atjaunot arī visus pārējos baznīcas ārējos mūrus, no kuriem vissarežģītākais solās būt darbs pie torņa, kas ir sevišķi bēdīgā stāvoklī. Iepriekšējā dievnama fundamentālā restaurācija notika pirms 100 gadiem tā sauktajā cara laikā, kad darbus vadīja slavenais arhitekts Vilhelms Bokslafs.

Atklāta sengrieķu mītos balstīta Annas Faniginas rotu izstāde

Eiropas Savienības (ES) mājā atklāta rotu dizaineres Annas Faniginas gredzenu izstāde "Kuģu saraksts", kas būs skatāma līdz 3.oktobrim. Faniginas dizainētajās rotās ir iegravēti sengrieķu literatūras vēstījumi, jo „Kuģu saraksts” ir sengrieķu eposa ”Iliāda” otrā dziedājuma nosaukums un rotu tapšana aizsākās ar sengrieķu kultūras pētījumiem.

Uz gada balvām Rīgas arhitektūrā pretendē 11 objekti

Žūrija ir pabeigusi darbu pie Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzīto objektu novērtēšanas, lemjot, ka šogad uz galveno balvu un atzinībām pretendēs kopumā 11 objekti. Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus un visus, kam interesē kvalitatīvas pārmaiņas Rīgas pilsētvidē un arhitektūras attīstība, iesaistīties arhitektūras sasniegumu skates „2017. gada balva Rīgas arhitektūrā” izvirzīto objektu vērtēšanā.

Jaunie arhitekti izstāda vīzijas par ainavas attīstību Baltijā

Pēdējā laikā par arhitektūras projektiem biežāk nākas runāt saistībā ar kādas muzeja vai teātra rekonstrukcijas darbiem. Šodiena ir izņēmums, jo Latvijas Arhitektūras muzejā 30.augusta vakarā atklās Lietuvas un Latvijas jauno arhitektu izstādi par ainavu attīstību Baltijā.

Jaunākie
Interesanti