Kultūra / Dizains un athitektūra
FOTO: Rīgas Mākslas telpā aizvadīta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu modes skate (papildināts)
23. maijā gaidāmās modes skates tematika veltīta esības un patiesības meklējumiem, ķermeņa modifikācijām, gaismas un tumsas saspēlēm un robežu nojaukšanai, un ir tikai likumsakarīgi, ka par modes skates norises vietu izvēlēta daudzfunkcionāla modernās mākslas izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, kur baltā un melnā mijiedarbību papildinās iespaidīgas krāsu projekcijas, kas kalpos par izteiksmīgu fonu jauno mākslinieku veikumam.
Pieaugušas Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošanas darbu izmaksas
Trešdien paralēli Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles atjaunošanas darbiem no ēkas torņa tika nonesta iepriekšējo rekonstrukciju gaitā tur ieliktā laika kapsula. Taču 87 tūkstošu eiro apmērā pieaugušas izmaksas, lai pilnībā varētu pabeigt apjomīgos Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas darbus. Restaurācijas darbu laikā atklājušies daudz nopietnāki dievnama torņa bojājumi. Torņa konstrukcija jau kļuvusi bīstama, tāpēc darbi sākušies īstajā laikā.
Uzņēmumā «Blind Art» dizaina preces veido neredzīgie
Pēdējos gados pasaulē un arī Latvijā populāra kļūst sociālā uzņēmējdarbība. Tas ir biznesa modelis, kurā tiek ražoti vai sniegti pakalpojumi, risinot dažādas sociālas problēmas vai radot labumu pārējai sabiedrībai. 
Nākotnes tendence dizainā – tīrs, saprotams dizains ar pievienoto vērtību
15. maijā, noslēdzot ''Latvijas Dizaina gada balvas 2019'' sezonu, norisinājās saruna “Nākotnes dizaina scenāriji”, kurā ar viedokļiem par Latvijas Dizaina gada balvas trīs gados paveikto, šī brīža dizaina situāciju Latvijā un nākotnes scenārijiem dalījās nozares un valsts sektora pārstāvji, balvas organizatori un dalībnieki, vēstīja balvas organizatori. 
Kad «Bavārijas aldaris» Dauders izrādās latvietis Daude. Pārsteidzoši atklājumi «Dauderu» atjaunotajā ekspozīcijā
Jauni vaibsti “Dauderu” muzejā – pateicoties mecenāta Gaida Graudiņa ziedojumam, vēsturnieki veikuši pamatīgu pētījumu un atklājuši pārsteidzošus faktus par “Dauderu” grezno savrupnamu un tā dzīvi kādreizējā Rīgas rūpniecības šūpulī – Sarkandaugavā. To visu tagad var aplūkot “Dauderu” atjaunotajā ekspozīcijā, kas caur viena nama piemēru koncentrētā veidā ļauj ieraudzīt visu Latvijas 20. gadsimta vēsturi.
VIDEO: Diskusija «Latvijas dizaina scenāriji»
Noslēdzies trīs gadu periods Latvijas Dizaina gada balvai, kuras iniciators ir Kultūras ministrija un lielais partneris vadošais informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums ''Accenture'', vienojoties kopējam darbam par Latvijas dizaina attīstību, izcilību identificēšanu un popularizēšanu, lai veidotu pieprasījumu pēc izciliem dizaina risinājumiem.
Rīgā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Arhitektūras nedēļu
Rīgā ar dažādiem pasākumiem atzīmēs Arhitektūras nedēļu. Tās ietvaros, kā ik gadu, svinīgā ceremonijā tiks novērtēti pēdējā gada sasniegumi arhitektūrā, savukārt ar dažādām ekspertu lekcijām un diskusijām rosinās sarunu par funkcionālu un harmonisku vidi. Arī Arhitektūras gada balvas izvirzītā tēma šogad ir "Līdzsvars".
Aizputē plenērā izzina koka arhitektūras saglabāšanu
Svētdien, 12. maijā, Aizputē, klubā „Kurzeme” notiks starptautiskā arhitektūras studentu plenēra „Aizputes koka arhitektūras mantojums” prezentācija. Šajā nedēļas nogalē plenērā studenti no Latvijas un Lietuvas zinošu arhitektūras pasniedzēju vadībā meklē atbildes uz jautājumiem par koka arhitektūras saglabāšanu mazpilsētā. Aizpute mērķtiecīgi min kaimiņu pilsētas Kuldīgas pēdas, lai nezustu tas mantojums, ar ko pilsēta var lepoties. 
«Dauderu» nams Sarkandaugavā ver durvis jaunai ekspozīcijai
No 16. maija Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļā apskatāma atjaunota ekspozīcija, kas iekārtota vairāk nekā 120 gadus senajā namā. Grezno savrupmāju ieskauj ainavisks parks, savukārt tam visapkārt plešas industriālā Sarkandaugava, informēja Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.
Atklās Latvijas Dizaina gada balvas darbu izstādi
Trešdien, 8. maijā, plkst. 14.00 laukumā pie t/c “Origo” tiks atklāta lielformāta brīvdabas izstāde “Latvijas Dizaina gada balva 2019”. Pirmo reizi plašākai auditorijai un ikvienam apmeklētājam bez maksas būs pieejami apskatei 20 dažādi pašmāju dizaina risinājumi, kas guvuši Latvijas un starptautisku žūrijas pārstāvju atzinību Latvijas Dizaina gada balvas konkursā, informēja izstādes rīkotāji.
«Dior» jauno apģērbu kolekciju izrāda Marokā
Slavenais Francijas modes nams “Christian Dior” Marokā izrādījis jauno apģērbu kolekciju. Skatē piedalījās daudzas slavenības, tostarp aktrises Džesika Alba un Šeilīna Vudlija, kā arī pazīstamās modeles Karlija Klosa un Jeļena Perminova.
Maijā Modes muzejā atklās izstādi «Spožie astoņdesmitie»
No 2019. gada 15. maija Modes muzejā (Grēcinieku ielā 24) varēs apskatīt muzeja jauno izstādi “Spožie astoņdesmitie”, kas veltīta ekstravagantajai 80. gadu modei. Izstāde tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Daudzu krāšņu tērpu vidū izstādē būs apskatāmi arī vairāki sevišķi vērtīgi eksponāti, informēja muzeja pārstāvji.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt