Kultūra / Dizains un athitektūra
Balvu novadā atklāts arhitektūras piemineklis - Bēržu kapu kapliča

13.novembrī Balvu novada Bērzpils pagastā pēc restaurācijas svinīgi tika atklāts arhitektūras piemineklis - Bēržu kapu kapliča, klātesot Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapam Jānim Bulim un Bēržu katoļu draudzes priesterim Oļģertam Misjūnam, kuri iesvētīja rekonstruēto ēku.

Kā varēja nesacūkot Tabakas fabriku

Raidījuma "Adreses" jaunajā sērijā pētām mūslaiku arhitektūrā pierastu un sāpīgu parādību – projektēšanu un būvēšanu “mazbudžeta” apstākļos. Arī viena no apskatāmajām adresēm pēdējā laikā raisījusi daudz sāpīgu un asu diskusiju – tā ir Jaunā Rīgas teātra vajadzībām pārbūvētā agrākā Tabakas fabrika. Salīdzinājumam pretstatā – cita pārbūvēta ražošanas ēka, Liepājas viesnīca "Fontaine Royal". Teikšu uzreiz – piemērs, kā varēja rīkoties arī Tabakas fabrikas pārbūvētāji, lai neiznīcinātu tās veco laiku industriālo auru.

Tukumā atklāj izstādi par vienu no pilsētas vecākajam ēkām

Tukumā tapusi izstāde par vienu no pilsētas vecākajām ēkām un tajā ir skatāmi tā laika priekšmeti un apkopoti stāsti par tās iemītniekiem. Apzināts, ka mājai līdz mūsdienām bijuši astoņi īpašnieki, bet nozīmīgas pēdas vēsturē atstājusi aptiekāra Groškes dzimta.

Mākslas muzejā izstādīs rotas no Diānas Venē kolekcijas

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē no 4. novembra līdz 3. decembrim būs apskatāma latviešu mākslinieku dueta Mareunrol's iekārtotā izstāde “Mākslinieku radītās rotas: No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”.

Cēsu pils komplekss - nopietnu pārmaiņu priekšā

Nopietnu pārmaiņu priekšā ir Cēsu pilsdrupas. Cēsu novada pašvaldība ar būvniekiem noslēgusi līgumu, kas paredz turpmāko divu gadu laikā, līdz 2019. gada novembrim, īstenot pils kompleksā vērienīgus konservācijas un rekonstrukcijas darbus. Pēc to noslēguma apmeklētājiem būs iespēja iekļūt Dienvidu tornī, kas ir Latvijā spožākais viduslaiku militārās aizsardzības tornis un kurā līdz šim apmeklētāji nekad nav ielaisti.

Noslēpumainā sievišķība Diora modes nama izstādē Modes muzejā

„Jaunība, cerība, nākotne!” – ar šādiem vārdiem savu pirmo kolekciju 1947. gadā raksturoja slavenais modes mākslinieks Kristiāns Diors. Tobrīd viņš vēl nezināja, ka ar to raisīs veselu apvērsumu modes pasaulē. Viņa vārds kļuva slavens vienā mirklī, un tāds ir joprojām, kaut arī Diors jau pirms 60 gadiem ir mūžībā un viņa modes namu vada citi. Viņam un viņa modes nama vēsturei veltītu izstādi atklās 24.oktobrī Rīgā, Modes muzejā, un tajā būs skatāmi tērpi un aksesuāri no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas.

Vai arhitektūra bērniem drīkst būt bērnišķīga?

Raidījuma "Adreses" jaunākā sērija aizkustinās visus, kam ir bērni, kam reiz būs bērni vai kas paši reiz ir bijuši bērni. Tātad – visus. Sērijas tēma – arhitektūra bērniem. Vai bērni ir pelnījuši labu arhitektūru? Varbūt bērniem vispār nav vajadzīga nopietna arhitektūra? 

Modes muzejs svinēs gada jubileju ar Dioram veltītu izstādi

24. oktobrī plkst. 18.00 Modes muzejs (Grēcinieku ielā 24) svinēs gada jubileju, atklājot izstādi «Dior», kas veltīta modes nama «Christian Dior» vēsturei un slavenās „New Look” kolekcijas septiņdesmitgadei. Izstāde apmeklētājiem būs atvērta no 25.oktobra.

Nomalēs pajumti meklē gan bezpajumtnieki, gan miljonāri

LTV1 raidījuma „Adreses” jaunākā sērijā mēs pētām īpaši sāpīgu tēmu – Rīgas senās koka arhitektūras izdzīvošanas iespējas mūsdienās, un salīdzinām, kā parasti, divus spilgtus pretpolus – Maskavas forštati un Ķīpsalu. Kādreiz tās abas bija nomales, un nav noslēpums, ka Maskavas forštates tēls joprojām ir applucis, savukārt Ķīpsala pēdējos gados tapusi dārga un glamūra. Taču autentiskais mīlīgo nomaļu šarms izzūd abās apkaimēs, tāpēc – vai salīdzinājums var būt tik acīmredzami melnbalts?

Somu dizaina ikonas Tapio Virkalas izstāde Rīgā

No 13. oktobra līdz 5. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) būs skatāma izcilā somu dizainera Tapio Virkalas darbu izstāde “Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”. Lakonisms, elegance un dabas motīvi raksturo Somijas dizaina klasiķa Tapio Virkalas daiļradi. Viņš ir Somijas dizaina ikona, kas iedvesmojis dažādu paaudžu māksliniekus visā pasaulē.

Porcelāna muzejā - mazās formas mākslas darbi

Jauna ekspozīcija iekārtota Rīgas Porcelāna muzejā, kur no 12.oktobra aplūkojama 11. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde. Tās eksponāti ir mākslas darbi, kas veidoti no porcelāna un nepārsniedz 15 centimetru dimensijas.

BBC novērtē Gaismas pili

Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka nesen ieguvusi vēl vienu starptautisku un prestižu kvalitātes apliecinājumu - šoreiz BBC kultūras un arhitektūras sadaļā.

Arhitektus uztrauc Latgales sakrālā mantojuma liktenis

Atzīmējot pasaules arhitektu nedēļu, Latvijas arhitektu savienība Krāslavā organizēja pasākumu “Sakrālās arhitektūras mantojums”. Šis temats Latgalē ir aktuāls ne vien tāpēc, ka šeit atrodami visas Latvijas kontekstā unikāli sakrālās arhitektūras pieminekļi, bet arī tāpēc, ka, samazinoties iedzīvotāju skaitam, nepieciešamība pēc sakrālajām celtnēm zūd un daudzas no tām iet bojā.       

Jaunākie
Interesanti