Kultūra / Dizains un athitektūra
Vēsturnieks: Amatas pagastā senas sētas atkal kļūst par vērtību, bet rijas un pirtis var izzust
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja vēsturnieks Edgars Žīgurs vasarā apsekojis 77 Amatas pagasta vecsaimniecības. Pētījumu īstenot mudinājuši vietējie iedzīvotāji no pensionāru biedrības, lai gūtu padziļinātu informāciju par apkaimes vērtībām. Kopumā izpratne par seno saimniecību vērtību ir augusi, taču ir bažas, ka no sētām varētu pazust rijas, klētis un pirtis, intervijā  Latvijas Radio atzina Žīgurs.
Pērļotas kleitas, rotaslietas no putnu kājām un adīšana: Izstādes «Laika zīmju pieraksti» stāsti
"Šī izstāde ir veidota 3. Ziemeļvalstu modes biennālei, kas tika atklāta 2014. gadā. Mēs uzrunājām divas mākslinieces - Sāru Kūperi un Ninu Gorferi - un jautājām, vai viņas vēlētos būt šīs izstādes kuratores. Sākumā šaubījās, jo strādā ar mākslas fotogrāfiju, veidojot foto projektus, bet neko saistībā ar modi," īsu ieskatu izstādes vēsturē sniedz Ziemeļu mājas pārstāve Kristīne Ingvarsdotira.
Islandes māksliniece Sigurdardotira: Dabas elementi ir bezgalīgi iedvesmas resursi tekstilmākslai
Vulkāni, vēji, ziemeļblāzmas – šī skarbā Skandināvijas salu daba ir iedvesmojusi dizainerus un māksliniekus radīt savdabīgus modes mākslas darbus. Vienpadsmit Islandes, Grenlandes, Fēru salu dizaineru radītie kostīmi gan instalācijās, gan fotogrāfijās tagad ir atceļojuši arī līdz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam, kur skatāmi izstādē “Laika zīmju pieraksti”.  
Modes muzejā apskatāma unikāla starptautiska autorleļļu izstāde «Modes vēsture»
2019. gada 6. februārī Modes muzejā atklāta unikāla autorleļļu izstāde “Modes vēsture”. Modes muzejā tā būs apskatāma no 7. februāra līdz 3. martam. Izstādē eksponētas vairāku valstu leļļu mākslinieku veidotās lelles, kas piedalījušās starptautiskā konkursā. Mazās modesdāmas rāda ne vien katra autora individuālo stilu, bet arī izmaiņas modē 20. gadsimta pirmajā pusē, informēja Modes muzejā.
«Rail Baltica» izbūves dēļ būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna stacijas ēka
Topošās “Rail Baltica” dzelzceļa trases izpētē apzinātas 126 potenciāli kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas, ko skars jaunais dzelzceļš. Daudzie jaunatklājumi priecē pētniekus, bet nozīmēs arī galvassāpes kultūras mantojuma sargiem un būvniekiem, jo daudzviet vajadzēs papildu izpēti un sarežģītus risinājumus, lai vērtības saglabātu. Piemēram, šobrīd jau zināms, ka būs jāpārvieto vēsturiskā Torņakalna dzelzceļa stacijas ēka.
ISSP Galerijā aplūkojama daudzdzīvokļu namu arhitektūra izstādē un grāmatā «Kopā un atsevišķi»
No 1. februāra līdz 27. martam ISSP Galerijā būs skatāma daudzdzīvokļu namiem veltīta izstāde “Kopā un atsevišķi”. Tā piedāvās iepazīties ar daļu no ekspozīcijas “Together and Apart”, kas 2018. gadā pārstāvēja Latviju Venēcijas arhitektūras biennālē. Izstādi papildinās jauna grāmata par daudzdzīvokļu namu arhitektūru Latvijas ekonomiskajā, politiskajā un sociālajā ainavā, informēja galerijas pārstāvji.
Jauno dizaineru darbi - laikmetīgi, funkcionāli, asprātīgi (papildināts)
T krekli ar Rīgas šarmantāko vietu apdruku, rotaslietas ar oriģinālu dzintara izmantojumu, gudrais telpaugu laistītājs – ir daži no interesantākajiem priekšmetiem, kas šobrīd apskatāmi izstādē „Vietas izjūta” Arhitektūras muzejā. Tikko vaļā vērtā izstāde iepazīstina ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas jaunākajiem diplomdarbiem un kursa darbiem.
Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai
Latvijas Arhitektu savienība aicina pieteikt darbus prestižākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā. Šī gada 17. maijā jau divdesmit ceturto reizi tiks pasniegta Latvijas Arhitektūras gada balva, kuras mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgu arhitektūras attīstību.
Lancmanis: Ļaujieties pilīm kā emocionālam piedzīvojumam
Versaļa Francijā, Katrīnas pils Krievijā, Ludvigsburga Vācijā – tās ir tikai dažas no daudziem simtiem piļu, kuras savos ceļojumos rūpīgi dokumentējis ilggadējais Rundāles pils direktors Imants Lancmanis. Viņa fotogrāfiju izstāde “Pilis Eiropā” pašlaik skatāma Eiropas Savienības mājā Rīgā. Izstādes ietvaros Lancmanis šonedēļ pārpildītā zālē sniedza arī lekciju par Eiropas un Latvijas pilīm. Ekskursantiem Lancmaņa padoms ir vienkāršs: pils iepazīšanu sāciet ar cilvēkiem, kas tajā dzīvojuši. Un ļaujieties pilij kā emocionālam piedzīvojumam.
Ostapa Bendera pēdās jeb «Ielas garumā» pēta vēsturiskus Centrālcietumā tapušus krēslus
Žurnālista profesijā aizraujošākais ir tas, ka nekad nevar zināt, kur nonāksi un ko ceļā sastapsi. “Ielas garumā” ne reizi vien kādam atklājumam vai stāstam bijis negaidīts turpinājums. Filmējot Baznīcas ielu Dubultos, man ne prātā nenāca, ka krēsls, ko ieraudzīju lietišķās mākslas meistara, mēbeļu dizainera un mākslinieka Paula Rūdolfa Rubja mājās, pēc pāris gadiem ļaus justies kā Ostapam Benderam, divpadsmit krēslus meklējot.
Topošie dizaineri izstāda savu veikumu Arhitektūras muzejā
No 2019. gada 21. janvāra līdz 2019. gada 15. martam Latvijas Arhitektūras muzejā būs skatāma izstāde “Vietas izjūta”, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas jaunākajiem dažādu nodaļu diplomdarbiem un kursa darbiem.
Sākusies darbu pieteikšana «Latvijas Dizaina gada balvai 2019»
No pirmdienas, 14. janvāra, ir sākusies darbu pieteikšana nacionālas nozīmes dizaina apbalvojumam – ''Latvijas Dizaina gada balva 2019'' (LDGB). Dizaineri ir aicināti bez maksas pieteikt savus darbus balvai mājaslapā www.dizainabalva.lv līdz šī gada 14. februārim plkst. 12.00. Iesniegtos darbus izvērtēs starptautiska žūrija sešu dizaina jomas ekspertu sastāvā, un 2019. gada 4. aprīlī īpašā ceremonijā tiks apbalvoti 20 labākie Latvijas dizaina darbi. Latvijas Dizaina gada balva norisinās trešo gadu, un šogad tās vēstījums ir “Dizains ir darbība”, izceļot dizainu kā mērķtiecīgu radīšanas, risināšanas un uzlabošanas procesu,
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt